Προς το περιεχόμενο

Κάρτα ήχου vs Φωτιστικό γραφείου


alchon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

 

Έχω το εξής παράδοξο πρόβλημα:

 

Είμαι κάτοχος της Focusrite Scarlett 2i4. Μερικές φορές όταν ανάβω ή σβήνω το φωτιστικό που βρίσκεται πάνω στο ίδιο γραφείο με την κάρτα ήχου, η κάρτα κάνει σαν να της κόβεται στιγμιαία η τροφοδοσία. Αναβοσβήνουν όλα της τα λαμπάκια, για λίγο χάνεται ο ήχος από τα ηχεία(με το χαρακτηριστικό "ποπ" που κάνουν όταν σβήνουν) και μετά συνεχίζει να λειτουργεί κανονικά.

 

Είναι φυσιολογικό αυτό;

 

Υ.Γ.: Η κάρτα ήχου τροφοδοτείται μόνο από το usb της, ενώ ο υπολογιστής είναι σε διαφορετική πρίζα από το φωτιστικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις τροφοδοτικό για την κάρτα, χρησιμοποίησε το. Είναι πάντα προτιμότερο.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά οι δύο διαφορετικές πρίζες που λες, προφανώς είναι στην ίδια γραμμή. Προσπάθησε να απομονώσεις την πρίζα του υπολογιστή και καλό θα ήταν να χρησιμοποιήσεις ups.

 

Έχω την ίδια κάρτα με το ίδιο πρόβλημα.  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου εχω την ιδια κάρτα και εβαλα το φωτιστικό και εγω στην ιδια μπρίζα αλλα δεν ειχα κανενα προβλημα τετοιο μαλλον κατι τρεχει στα ηλεκτρικα του σπιτιου σου....

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά οι δύο διαφορετικές πρίζες που λες, προφανώς είναι στην ίδια γραμμή. Προσπάθησε να απομονώσεις την πρίζα του υπολογιστή και καλό θα ήταν να χρησιμοποιήσεις ups.

 

Έχω την ίδια κάρτα με το ίδιο πρόβλημα.  :P

Το οτι εχει και ο φίλος το ιδιο προβλημμα ισος να μην φταινε τα ηλεκτικα σας αλλά τα φωτιστικά.Δεν ξερω παντος στην ιδια μπριζα εχω pc ,ηχεια pc, ηχεία μονιτορ ,2 εξωτερικους δίσκους ,το μόντεμ ,τον ενισχυτή λαμπα και το one spot τροδοφοτικο με τεσσερα πεταλια και ενα φωτιστικο απλο γραφειου που το εβαλα μονο για δοκιμή και δεν μου κανει η καρτα το παραμικρό.

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου