Προς το περιεχόμενο

Ποιά γραμματοσειρά παρακαλώ;


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κι εμένα η τρίτη γραμματοσειρά μου άρεσε. Είναι πιο καθαρά κι ευανάγνωστα τα γράμματα και δεν κουράζει. Επίσης φαίνεται και αρκετά επίσημη. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

1. Θα τυπωθεί offset σε μέγεθος 23,5 * 31, 300 DPI

Μωρή κουφάλα τζαμπατζή...πάνε σε ένα γραφίστα να στο σιάξει....Θα σε άρεσε να έφτιαχνα εγώ μοντέρνα κλασική μουσική? ;D ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα ένα περίεργο λόγο, εκτός από το προφανές 3, με ώθησε και το 9 να διαβάσω το κείμενο. Αλλά το 3 είναι νομιζω η πιο ασφαλής επιλογή. K το 6 ειναι ευανάγνωστο αλλά είναι βαρετό.

 

Μια διόρθωση στο κείμενο: αντί για "who's score you hold in your hands" πρεπει να βάλεις "whose score you hold in your hands".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μωρή κουφάλα τζαμπατζή...πάνε σε ένα γραφίστα να στο σιάξει....Θα σε άρεσε να έφτιαχνα εγώ μοντέρνα κλασική μουσική? ;D ;D ;D

Γιατί το λες ρε;

 

Ποιός σου είπε ότι δεν το έκανε και σας παρουσιάζω δείγματα;

 

Προσωπικά έγω πήγαινα δακτωτό για το 7, αλλά μου είπαν ότι δεν είναι σωστό, κλπ... Και οι πιο πολλοί πάνε για το 3, άρα ...

 

Θενξ everyone!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ψηφίζω το 6ο (μακράν το πιο ευανάγνωστο) αλλά με την προυπόθεση οτι το justification θα είναι left και όχι κολώνα λες και είναι μονόστηλο εφημερίδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

βασικα επειδη την σημερον ημεραν για οτι χρηση και να το προοριζεις αργα η γρηγορα καταληγει και σε internet/pc/tablet/ipad/mobile κτλ, εγω θα διαλεγα το πιο ευαναγνωστο, δηλ 3 η 6 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που ειπε ο κυριος παραπανω περι γραφιστα υσχυει, γιατι πολυ απλα ο γραφιστας θα εχει ολοκληρωμενη εικονα στο μυαλο.

 

κατα τα αλλα το 3, αλλα ειναι σαν να λεμε: βαλε ΝΑd τελικο σε audiο spectrum

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Το 3 και το 6 είναι τα πιο εύκολα στο διάβασμα στο μόνιτορ. Δε σημαίνει ότι είναι τα καλύτερα για το χαρτί.

 

Επίσης, για στοιχειοθεσία κειμένου τα Word κτλ δεν πιάνουν μπάζα. Το καλύτερο είναι το TeX. Αν έχεις ακριβώς τα ίδια fonts και αντί για τα normal προγράμματα τα βάλεις στο TeX, θα δεις σημαντική διαφορά, στο πως χειρίζεται τα διαστήματα, τις παραγράφους, τις αποστάσεις των γραμμάτων μεταξύ τους κτλ. Αλλά το TeX πρέπει να το ξέρεις.

 

Αν ήταν καλύτερο πρόγραμμα, το 1 θα ήταν και αυτό μια χαρά. Εμένα προσωπικά τα handwritten fonts δεν μου αρέσουν, αλλά είναι προσωπικό το θέμα.

Αυτή η πρόταση είναι ψευδής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Παιδιά, η παρτιτούρες ειναι πάντα δικό μου θέμα και όχι γραφίστα. Δεν έχει σχέση ο γραφίστας με το τελικό αποτέλεσμα μιας παρτιτούρας (γιατί απλά δεν έχει ιδέα από μουσική). Άρα η αισθητική της παρτιτούρας είναι δικό μου θέμα.

 

Για το word notated! :) thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου