Προς το περιεχόμενο

Peavey Valveking ή Laney LC-30


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ήθελα την βοήθεια όσων έχουνε ακούσει κάποιον από τους δύο ενισχυτές και να μου πούνε την γνώμη τους. Σκέφτομαι να αγοράσω ένα από τους δύο.

Ioannina! The best city in this f@ckin' world!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα την βοήθεια όσων έχουνε ακούσει κάποιον από τους δύο ενισχυτές και να μου πούνε την γνώμη τους. Σκέφτομαι να αγοράσω ένα από τους δύο.

 

Για να παίζεις τι; :wink:

 

Με γνώμονα την ποιότητα και την (δικαιολογημένη) φήμη στην αγορά θα διάλεγα τον Laney. Όμως, YMMV κλπ. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω δεν εχω πολυ καιρο που περασα απο τη φαση της αναζητησης και τελικα απεκτησα ενα vox ac-15 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. για τσεκαρε το! :wink:

Practice cures most tone issues - John Suhr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχολούμαι με όλα τα είδη. Δεν έχω κάτι συγκεκριμένο. Από Steve Vai μέχρι Blues και Jazz. Τι εννοείς με το ΥΜΜV? :roll:

Ioannina! The best city in this f@ckin' world!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω δεν εχω πολυ καιρο που περασα απο τη φαση της αναζητησης και τελικα απεκτησα ενα vox ac-15 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. για τσεκαρε το! :wink:

 

Σε άλλη κλάση βέβαια, αλλά κι'εγώ αυτόν θα έπαιρνα :wink:

 

Ή έναν Carvin Vintage 16 (στην ίδια 'τεχνοτροπία').

 

Φίλε Steve εκτός από τη λογική παραίνεση, 'πήγαινε να τους ακούσεις'΄, το σίγουρο είναι πως ο Laney είναι πιο 'βρεταννικός' και ο Peavey πιο 'μέταλλος' :lol: :lol: ... αλλά αυτά δεν λένε τίποτα βέβαια, έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο συγκεκριμένος Peavey μόνο μέταλλος δε μου φάνηκε εμένα :lol: :lol: Τον θεωρώ φτηνή πάσα για αγορά λαμπάτου.Πιο μεταλιά ήχο έχω βγάλει με Peavey Classic και ένα πετάλι παρά με τον Valve King.

 

Όπως καταλαβαίνεις θα σου πρότεινα και εγώ τον Laney.¶κου και τον άλλον όμως.Εσένα μπορεί να σου αρέσει :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τον abraxas να ακούσεις τον Carvin Vintage16, πολύ ωραίος ενισχυτής.

 

Θα σου πρότεινα όμως να ακούσεις και τον Koch Studiotone 20W τάξη Α ! Εξαιρετικός ενισχυτής !

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Carvin Vintage 16 είναι πολύ μπλουζάτος και είναι και πολύ λίγα watt.

O Koch είναι πιο ακριβός από αυτούς που σύγκρινα.

Μάλλον θα καταλήξω στον Peavey Valveking Combo 212.

To Guitarist τον βαθμολόγησε με 5 αστέρια. Είναι πολύ ευέλικτος ηχητικά, είναι 100 watt με 2χ12" ηχεία, έχει μια πατέντα τις Peavey (Το Texture variable Class A simulation control), με το οποίο μπορείς να μετατρέπεις τον ενισχυτή από Α/Β Τάξη σε Τάξη Α' και έχει μόνο 499 Eυρώ στο "ΘΩΜΑ". Επίσης έχω ακούσει ότι η Peavey σαν εταιρία είναι πολύ αξιόπιστη. Αφήστε που ο "ΘΩΜΑΣ" δίνει και 3 χρόνια εγγύηση!

Βασικά θέλω έναν ενισχυτή για κανα 5μηνο γιατί η μα#@κία ο Marshall MG15R που είχα τα έπαιξε!(Καλύτερα!!!!)

Μόλις γυρίσω από φαντάρος σκέφτομαι να αγοράσω έναν βαρβάτο ενισχυτή! (Carvin Legacy Κεφαλή & Καμπίνα ή έναν Bogner).

 

Πάντως ευχαριστώ πολύ για την βοηθειά σας! :wink: :wink: :wink:

Αν βέβαια έχετε κάτι άλλο να μου προτείνετε σας ακούω!

Εγώ θα κάνω την αγορά σε περίπου 1 με 2 εβδομάδες!

Ioannina! The best city in this f@ckin' world!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις γυρίσω από φαντάρος σκέφτομαι να αγοράσω έναν βαρβάτο ενισχυτή! (Carvin Legacy Κεφαλή & Καμπίνα ή έναν Bogner).

 

Γιατί άραγε να θέλεις αυτές τις κεφαλές γιατί;; :lol: :lol: :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου