Προς το περιεχόμενο

Μedication


Johnny.T

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε βλέπω στα μονοπάτια του Jeffrey Lee Pierce ,Μark (Lanegan) , Drive by Truckers , Uncle Tupelo , CRACKER JAYHAWKS αντε και μέχρι τους WILCO . Καλά κάνεις υπεροχες μουσικές στο χωρο της AMERICANA άλλοτε ηλεκτρικές και άλλοτε πλησίον της Αμερικάνικης παραδοσιακής Φολκ .

 

DR Z  Jazz 20/40 - Don Grosh Vintage T

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σε βλέπω στα μονοπάτια του Jeffrey Lee Pierce ,Μark (Lanegan) , Drive by Truckers , Uncle Tupelo , CRACKER JAYHAWKS αντε και μέχρι τους WILCO . Καλά κάνεις υπεροχες μουσικές στο χωρο της AMERICANA άλλοτε ηλεκτρικές και άλλοτε πλησίον της Αμερικάνικης παραδοσιακής Φολκ .

 

Μονο τους δυο πρωτους που εγραψες ,φτανει,χεχεχε ναι ναι μου αρεσει πολυ το ειδος ,αλλα ακομα οπως ειπα στον παγο.Ναι η αμερικανα εχει τοσο πολυ ψωμι ,και χωρο να κινηθεις.Οχι οτι το ροκ εν ρολλ δεν εχει βεβαιως.Ακου πχ μια καινουργια μπαντα απο Αθηνα που μου αρεσε πολυ η πρωτη δουλεια τους ,πιθανον να τους ξερεις κιολας μια και σε βρισκω πολυ μεσα στα πραγματα.Χαιρομαι να γνωριζω μουσικους με εφαμηλα γουστα.

http://youtu.be/LtJmKIBaCl0  cheers Bro!!!

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν και το λεω παντα τα νεγρικα παλια μπλουζ ειναι για μενα η μεγαλυτερη επιρροη με ολους τους μετεπειτα τραγουδοποιους.Τεσπα μεγαλη κουβεντα.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εμένα μου άρεσε πολύ,θα μπορούσε με διαφορετική προσέγγιση σε mix-master να γίνει τρελή μεταλιά σε Zakk Wylde style. ;D

 

Και το solo πολύ καλό,κλάιν για το κούρδισμα,το πολύ πολύ άμα δεν έχεις τι να κάνεις καμιά μέρα,κάθεσαι και το ξαναγράφεις με 100% σωστό κούρδισμα.

 

Cheers!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To τραγούδι ήταν πραγματικά πολύ καλό.

Σε ευχαριστώ Νικολα,Να'σαι καλα.

Εμένα μου άρεσε πολύ,θα μπορούσε με διαφορετική προσέγγιση σε mix-master να γίνει τρελή μεταλιά σε Zakk Wylde style. ;D

 

Και το solo πολύ καλό,κλάιν για το κούρδισμα,το πολύ πολύ άμα δεν έχεις τι να κάνεις καμιά μέρα,κάθεσαι και το ξαναγράφεις με 100% σωστό κούρδισμα.

 

Cheers!

Ναι ναι ισως ,και γω σκεφτομαι αν το εγραφα να ειχα μια διαφορετικη προσεγγιση πλεον.Δεν ξερω αν θα το πηγαινα σε πιο μεταλ φαση ,αλλα σιγουρα θα επεφτε φαζιλα μπολικη.Ξες Μπιλ οτι παλια εκανα και τετοια θεματα ,Και πιο Χεβι και πιο Δυσκολα ας το πουμε τεχνικα ,αλλα τοτε δεν ειχα στουντιο και χαθηκαν σιγα σιγα οπως πολλα αλλα κοματια.Το σολο απορω πως βγηκε ξεκουρδιστο,μαλον ηταν η φαση τοτε που ειμουνα πιο χυμα γενικα.Τωρα τα προσεχω .Μην με βαζεται παντως σε πριζες γιατι θα κατσω να ξαναγραψω κιθαρες με twin kai Fuzz και θα γινει λουκουμι πιστευω.Anyway θενκς Μπιλ ,Χαρηκα πολυ που σου αρεσε το δισκακι των Mad season.Εχει κατι θεματα μεσα και κατι πενιες μουρλια.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Δεν είμαι και ο μεγαλύτερος φαν αυτού του ήχου οπότε για να μου αρέσει...θα πει προφανώς ότο το κομμάτι "λέει"!

 

   Μπράβο ρε φίλε πολύ ωραίο!

 

Μιας και πας πιο "Αμερικάνα" όπως λες για πήγαινε και από εδώ... 

 

 

 

   Έχει και εδώ medication... (Αν και σε "κόβω" πιο..."ευθύ" Ροκενρολίστα ή Stooges μεριά!!!)

 

Ναι αυτό με το φαζ που είπες θα έλεγε... 

Φιλε σορυ τωρα ειδα το σχολιο.Μην νομιζεις εχω περασει και απο αυτο το κυμα.Σιξτις ψυχεδελεια κτλ.Μου αρεσει και σε ενα ξαδερφο ακομα περισσοτερο αλλα ναι οφειλω να παραδεχτω οτι μπαντες σαν τους Stooges ,τους Mc 5 ειναι πιο κοντα σε μενα ,οχι βεβαια οτι δεν γουσταρω και αλλα πραγματα ή και δεν κανω αλλα πραγματα.Θενκς παντως και για το κοματι που ανεβασες.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mιας και μιλαμε για AMERICANA ή FOLK ROCK ή ALTERNATIVE COUNTRY , ενα πολυ αγαπημενο τραγουδι απο εναν σχεδον δικό μας ανθρωπο .Σιγουρα απο τους καλλίτερους δισκους του χώρου στην δεκαετία του 90 .

DR Z  Jazz 20/40 - Don Grosh Vintage T

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mιας και μιλαμε για AMERICANA ή FOLK ROCK ή ALTERNATIVE COUNTRY , ενα πολυ αγαπημενο τραγουδι απο εναν σχεδον δικό μας ανθρωπο .Σιγουρα απο τους καλλίτερους δισκους του χώρου στην δεκαετία του 90 .

Σουπερ ,Εμενα το μεγαλο μου σκαλωμε ενα διαστημα ηταν το The doctor came at Dawn απο τους Smog.Aυτο το τραγουδι με ειχε στοιχειωσει και ολο το αλμπουμ.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και το ανεφεραν οι παιδες και φιλοι ανωθεν ::) δε μου φαινεται ενοχλητικο που δεν ειναι τζαστ το κουρδισμα στα σολα,καθολου δε με πειραζει.

Ισως μονο κατι ψιιιλικα που εχουν να κανουν με το χρονο σε καποια σημεια του τραγουδιου.

Για να αφησουμε ομως τα σισικα ;D ;D ;D ;D και να πουμε την ουσια  η ριφαρα γαζωνει και γενικως το κομματι σκοτωνει!

Μπραβο Τζορτζ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου