Προς το περιεχόμενο

Παρουσία κοινού ηχογραφεί η PJ Harvey το νέο LP της


sfaku

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλη η ηχογράφηση αντιμετωπίζεται σαν ένα ζωντανό art installation σε ειδικά διαμορφωμένο στούντιο.

 

Παράξενη ιδέα ε; Αλλά και πολύ δημιουργική.

 

Και τι δεν θα έδινα για να το δω αυτό. Είναι όμως sold out. Στοίχιζε 15 ευρώ.

 

Περισσότερα εδώ:

 

http://pitchfork.com/news/57935-pj-harvey-is-recording-her-new-album-in-public-and-you-can-watch/

 

http://www.theguardian.com/music/2015/jan/16/pj-harvey-somerset-house-recording-in-progress

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παράξενη ιδέα ε; Αλλά και πολύ δημιουργική.

Ψάξε για το τελευταίο (διπλό) DVD του Lee Ritenour...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάξε για το τελευταίο (διπλό) DVD του Lee Ritenour...

E Τωρα ποση σχεση εχει ο Ριτενουρ με την Harvey ρε φιλε ακομα και αν κανουν το ιδιο πραγμα ακομα και μπροστα στο ιδιο κοινο.Δηλ ...Χωρις να θελω να θιξω ουτε τον ενα ουτε τον αλλο.Φυσικα μουσικα ειμαι με την Πι Τζει βεβαιως.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E Τωρα ποση σχεση εχει ο Ριτενουρ με την Harvey ρε φιλε ακομα και αν κανουν το ιδιο πραγμα ακομα και μπροστα στο ιδιο κοινο.Δηλ ...Χωρις να θελω να θιξω ουτε τον ενα ουτε τον αλλο.Φυσικα μουσικα ειμαι με την Πι Τζει βεβαιως.

...Τι να με θίξεις...που δεν κατάλαβες τίποτα! Η ιδέα δεν ειναι πρωτότυπη...και φυσικά δεν εχει καμμία σχέση ο Ριτενουρ...με την...ποια? ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα μουσικα ειμαι με την Πι Τζει βεβαιως.

Κι εγώ. Επίσης θα μπορούσα να είμαι μαζί της γενικότερα.

 

Όταν τα έκανε ο Hendrix αυτά...

Βλ. Voodoo Chile...

Δεν πρόκειται για απλή βιντεοσκόπηση αλλά για ειδικά διαμορφωμένο χώρο με γυαλί μιας κατεύθυνσης, όπου οι μουσικοί είναι τρόπον τινά εκθέματα. Δεν νομίζω ότι έχει ξαναγίνει κάτι ανάλογο, ως προς το σκεπτικό τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Τι να με θίξεις...που δεν κατάλαβες τίποτα! Η ιδέα δεν ειναι πρωτότυπη...και φυσικά δεν εχει καμμία σχέση ο Ριτενουρ...με την...ποια? ;D

Ευτυχως δεν εχει καμια σχεση φιλε ευτυχως!!!!

  ΔΕν σχολιασα αν ειναι πρωτοτυπη η ιδεα αλλα πως θα λειτιυργησει η μουσικη του ενος ή του αλλου ή του οποιοδηποτε στη συγκεκριμενη  φαση.Και απο οτι θυμαμαι ο Ριτενουρ ειναι μια ξενερωφατσα που παιζει γλυκαναλατα παπατζιλικια.

 Και μην το γυρισουμε στον αμανε ,ειναι το γουστο μου και εσυ εχεις το δικο σου.Μην πηδηξουμε το θρεντ .Μπορει κα να μην ασχοληθεις κιολας αλλα πρεπει να το πω ,γιατι δεν μπαινω σε αντιπαραθεση για τον Ριτενουρ με την καμια.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρόκειται για απλή βιντεοσκόπηση αλλά για ειδικά διαμορφωμένο χώρο με γυαλί μιας κατεύθυνσης, όπου οι μουσικοί είναι τρόπον τινά εκθέματα. Δεν νομίζω ότι έχει ξαναγίνει κάτι ανάλογο, ως προς το σκεπτικό τουλάχιστον.

Ντάξει... Πλάκα κάνω...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και απο οτι θυμαμαι ο Ριτενουρ ειναι μια ξενερωφατσα που παιζει γλυκαναλατα παπατζιλικια.

Ξενεροφάτσα ειναι, αλλά καλό ειναι να τον ακούσεις να παίζει τα Blues που καταλαβαίνεις λιγο ;) τα αλλά άστα 8)

6 strings theory...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εκπληκτικό της υπόθεσης είναι πως μετά από περίπου 8-10 ώρες που έγινε η ανακοίνωση και η έναρξη κράτησης των εισιτιηρίων μέσω της σελίδας του Sommerset Ηouse, όπου φιλοξενείται και το γεγονός, τα εισιτήρα είχα εξαντληθεί.

 

Η είδηση ειχε ανακοινωθεί τις πρώτες μέρες του Ιανουαρίου, έτυχε να το διαβάσω βράδυ και οταν τσέκαρα για να κλείσω εισιτήριο ηταν αργά, ισώς να ηταν μικρός και ο αριθμός των εισιτηρίων, κρίμα.

 

Μαραθώνα μπράβο καλά έκανε ο Ρίτενουρ, τώρα δεν θα τις βγάζουμε να τις μετράμε κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου