Προς το περιεχόμενο

Μονοι μαγνήτες - Bare knuckle, Fralin, fender η κατι αλλο;


aris 17561

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τον ειχα τον '59 (s.duncan) αν αυτον εννοεις.Εκανε ττην δουλεια του μονου σπλιταρισμενος αλλα δεν...Ηταν ενας ηχος αναγκης χωρις χαρακτηρα.Γενικα δεν εχω ακουσει fender ηχο απο κανεναν σπλιταρισμενο διπλο .Αν, θες αυτον τον ηχο ξαναλεω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου φτιαχνει οτι θελεις και οπως το θελεις..και το ΔΟΚΙΜΑΖΕΙΣ ΠΡΩΤΑ γιατι τους εχει ΟΛΟΥΣ πανω σε κιθαρες...

https://www.facebook.com/GuitarAgingStudio/photos/a.119504058126768.22589.119502924793548/772136862863481/?type=1&theater

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ριξε μια ματια στον Παππου(rip)...Bill Lawrence... http://www.wildepickups.com/Wilde_Bill_s_Keystones.php

 

Φανταστικος ηχος εκει που τον θελεις...και σε τιμη που δεν υπαρχει απλα για την ποιοτητα και τον ηχο τους. 

Αν θες διαβασε ποιος ηταν ο παππους και το τι εχει προσφερει στο θεμα μαγνητες...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω υποψην τον bill εννοειται. Και μου κανει μια καποια εντυπωση που δεν ακουω πολυ θετικα σχολια για τους scn...Οχι μονο απο εδω.... Γενικα και απο ξενα φορουμ. Για να διελευκανω την υποθεση σας ανεβασω ενα προχειρο κλιπ ωστε να ακουσεται τον 59 σπλιταρισμενο στην αρχη που τον θεωρω αρκουντος καλο και στην συνεχεια τους fat 50 σε ολες τις θεσεις. Ακουγονται σωστα οι μαγνητες ?

 

00.00 - 00.08 - duncan 59

00.08 - 00.16 - Fat 50 neck

00.17 - 00.24 - Fat 50 neck midle

00.24 - 00.36 - Fat 50 middle

και παει λεγοντας...

 

Απλα πειτε μου τι ακουτε κι εσεις...

fender.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μεξικάνα strat με JBJr/SSL5/SSL6, άμα θες βρισκόμαστε να ακούσεις για να βγάλεις συμπεράσματα. Μπορώ να ποστάρω και κλιπάκια με διάφορα settings.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω υποψην τον bill εννοειται. Και μου κανει μια καποια εντυπωση που δεν ακουω πολυ θετικα σχολια για τους scn...Οχι μονο απο εδω.... Γενικα και απο ξενα φορουμ. Για να διελευκανω την υποθεση σας ανεβασω ενα προχειρο κλιπ ωστε να ακουσεται τον 59 σπλιταρισμενο στην αρχη που τον θεωρω αρκουντος καλο και στην συνεχεια τους fat 50 σε ολες τις θεσεις. Ακουγονται σωστα οι μαγνητες ?

 

00.00 - 00.08 - duncan 59

00.08 - 00.16 - Fat 50 neck

00.17 - 00.24 - Fat 50 neck midle

00.24 - 00.36 - Fat 50 middle

και παει λεγοντας...

 

Απλα πειτε μου τι ακουτε κι εσεις...

για δοκιμασε να τους χαμηλωσεις λιγο

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου