Προς το περιεχόμενο

cigaret13 - Obsessions. ένα instrumental


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και εγω μια καλυτερη ενωση και ενα καλυτερο φιναλε θα τα ηθελα.

Ομως ειναι εξαιρετικη δουλεια φιλε.

Ευγε!

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμένα μ' άρεσε όλο το ιμπροβίζ μέρος. Ωραίος ήχος στη κιθάρα και γενικά ωραίο παίξιμο. Το εισαγωγικό θέμα χωλαίνει κι' επίσης είναι πιο δυνατά (η κιθάρα απ' ότι εμένα θα μ' άρεσε). Αν όλα τα θέματα ήταν διαφορετικά κομμάτια θα μ' άρεσαν όλα.  ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εισαγωγικό θέμα χωλαίνει κι' επίσης είναι πιο δυνατά
  Νέστορα όταν λες "χωλαινει", εννοείς στον ήχο (πέρα από την ένταση), στην σύνθεση, στον χρόνο, ή σε κάτι άλλο; Οι κιθάρες στο εισαγωγικό θέμα είναι δύο, δεξιά-αριστερά, καθαρή και "βρώμική". Εκεί, ίσως, το έχασα λίγο....Ευχαριστώ πολύ for the comment :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα το είδα.....Ερώτηση προς Mods, γιατί προσθέσατε το nickname μου μπροστά απ'το θέμα; Δεν υπάρχει κανένα "προβλημα" (σιγά τα λάχανα), απλώς ρωτώ από περιέργεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Νέστορα όταν λες "χωλαινει", εννοείς στον ήχο (πέρα από την ένταση), στην σύνθεση, στον χρόνο, ή σε κάτι άλλο;

Γνώμη μου, χωλαίνει λίγο στην έμπνευση, και στον συνδυασμό ρυθμικών (κιθαρών) με μελωδία χρονικά και αισθητικά (οι ρυθμικές παίζουν πολύ, θα ήθελα να είναι πιο αραιό το παίξιμο).

 

Όσο για τα διαφορετικά θέματα βρε Φώτη μου δεν είναι και τόσο άσχετα μεταξύ τους, αλλά το θέμα είναι ότι σχεδόν γίνεται παύση στο ένα και αρχίζει το άλλο.

Υπάρχουν διάφοροι τρόποι που θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις για να τα κάνεις να ακούγονται ένα πράγμα (γιατί επαναλαμβάνω σχετίζονται πολύ μεταξύ τους).

 

Μου άρεσε πάρα πολύ, ΕΥΓΕ ΣΟΥ!

 

ΥΓ. Το παίξιμο σκοτώνει.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω.... Ως συνήθως Στράτο έχεις δίκιο σε όλα!  Πάντως, έτσι για να υπερασπιστώ τον εαυτό μου, το κομματάκι το έγραψα σε 3-4 ώρες χωρίς προηγουμένως τίποτα στο μυαλό μου. Τα ριφ, σόλα κ.τ.λ. βγήκαν εκείνη την στιγμή. Με λίγα λόγια γράφτηκε, έτσι για να γράψω ένα κομμάτι. Ευχαριστώ για όλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να υπερασπιστώ τον εαυτό μου,

Είσαι παλαβός βρε?

 

Απλά την άλλη φορά, όταν τελειώσεις το κομμάτι, σκέψου λίγο τις ενώσεις στα θέματα (είσαι prog το ξέρω).

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου