Προς το περιεχόμενο

Χρειάζομαι μπάσο


Ritchie22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα τι λενε τουτοι εδω? ??? ??? ???

 

Σπικ Γκρικ? ;D ;D ;D

Καλησπερα φιλε..Μια ακολουθια συγχορδιων η αν το προτιμας ενα Βαμπ οπως το συναντας στην τζαζ ακολουθει συγκεκριμενους κανονες αρμονιας...Οι αρμονιες ειναι τρεις..Μαντζορε Μινορε και μονταλ..τεσσερις αν συμπεριλαβεις και την μπλουζ και πεντε με τον πεντατονισμο...Λοιπον..σε ενα Βαμπ Σι μινορε Σολ μινορε Μι μινορε  Φα διεσι μινορε η Σολ μινορε ειναι καραφαλτσα...για αυτο και το σκαλωμα...φυσικα αυτο εξηγειτε με Τονικα κεντρα η αν το θες στη τζαζ γλωσσα Modal interchanche...Δεν μπορω να στο κανω ποιο απλο..για εκτενη αναφορα χρειαζεσαι ολοκληρα βιβλια

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλησπερα φιλε..Μια ακολουθια συγχορδιων η αν το προτιμας ενα Βαμπ οπως το συναντας στην τζαζ ακολουθει συγκεκριμενους κανονες αρμονιας...Οι αρμονιες ειναι τρεις..Μαντζορε Μινορε και μονταλ..τεσσερις αν συμπεριλαβεις και την μπλουζ και πεντε με τον πεντατονισμο...Λοιπον..σε ενα Βαμπ Σι μινορε Σολ μινορε Μι μινορε  Φα διεσι μινορε η Σολ μινορε ειναι καραφαλτσα...για αυτο και το σκαλωμα...φυσικα αυτο εξηγειτε με Τονικα κεντρα η αν το θες στη τζαζ γλωσσα Modal interchanche...Δεν μπορω να στο κανω ποιο απλο..για εκτενη αναφορα χρειαζεσαι ολοκληρα βιβλια

Τhx, :)

χρονια σε ωδεια και ολα τα βιβλια χρειαζομαι... ;D

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαστε ολοι οφτοπικ....::)

το θεμα ειναι για μπασσο,οχι για κλιμακες και αρμονιες! ;)

Μα για αυτο και εγω ανοιξα νεο Thread...το ονομασα βοηθεια καικα..μετα μεταφερθηκε εδω...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ητανε με μπασο?δεν ακουω καλα γιατι ειμαι σε λαπτοπ...παντως  η Σολ ειναι υπεροχη..μελλοντικα θα μπορουσες να αλλα αλλαξεις το τονικο κεντρο για καποια μετρα σε ρε μινορε(απο οπου προκυπτει η Σολ μινορε)και μετα να ξαναεπανελθεις σε Σι μινορε με μια τριτη του πικαρντι...εχω την εντυπωση οτι θα το νοστημισει αρκετα ;)

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης να πούμε ότι εκείνο το F#m στο τέλος "φωνάζει" (στα δικά μου αυτιά τουλάχιστον) για να γίνει ματζόρε με μικρή 7η. ;)

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης να πούμε ότι εκείνο το F#m στο τέλος "φωνάζει" (στα δικά μου αυτιά τουλάχιστον) για να γίνει ματζόρε με μικρή 7η. ;)

χαχαχαχαχα...κλασικος ελληναρας ε ;DΑν δεν ακουσεις την Χιτζαζ σου δεν μπορεις να βγαλεις το βραδυ :P

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περα απ τη πλακα τωρα φιλε jazzjoker μινορακι χωρις προσαγωγεα ειναι οσο και να το κανουμε λιγο αναλατο :)οποτε  +10 απο μενα για το F#7

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως μια χαρα εναλλαγη ακουω στις συγχορδιες .Να ζητησω και συγγνωμη απο το φιλο Ritchie22 αλλα μου βγηκε και αυτη η εκδοχη με αυτη την συγκεκριμενη εναλλαγη, με ολο το σεβασμο βεβαια...

Eaerie1-04.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τα πακέταρα τα θέματα, μιας αι το μπέρδεψα με άλλο πρόσφατο θέμα που έψαχνε κάποιος να του γράψει μπάσο. Και τώρα αντιλήφθηκα τι νεκρανάσταση έκανα.

Άντε 3 χρόνια περιμένει ο άνθρωπος να του γράψει κανείς ένα μπάσο :P

 

(Εγώ ακόμα δεν το έχω ακούσει καν...!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου