Προς το περιεχόμενο

fender mustang ii vs Vox VT20+


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα σε ολους. αυτη την περιοδο βρισκομαι σε αναζητηση ενισχυτη.το budget ειναι max 200 ευρω.(οσο πιο χαμηλα απο αυτο το οριο βεβαια τοσο το καλυτερο). παιζω κυριως punk,grunge και λιγο rock. αναμεσα στους 2 ενισχυτες του τιτλου ποιον θα μου προτεινατε?υπαρχει καποιος καλυτερος π.χ. απο Marshall μερια σε αυτα τα χρηματα?

Σας ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ είσαι, ότι χρειάζεσαι από καθαρά και βρώμικα, συν τα εφέ.

Και είναι και στέρεο.

http://www.thomann.de/gr/blackstar_id_core_20.htm

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρότασή μου είναι να προτιμήσεις τον Fender. Έχει ποιοτικές προσομοιώσεις ενισχυτών και εφέ, και 12άρι μεγάφωνο με 40 βατ ενισχυτή. Πολύ υψηλό value-for-money.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τους δυο του τιτλου ποιον θα επελεγες?

ο fender αξιζει τα παραπανω χρηματα απ οτον Blackstar?

O fender είναι δοκιμασμένη και αξιόπιστη πρόταση.

Ο Blackstar είναι μια καινούργια διαφορετική πρόταση.

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τον fender και είμαι πολυ ευχαριστημένος. Πολύ αξιοπρεπείς ήχοι χωρίς την πλαστικουρα που έχω ακούσει πχ σε line6. Από τον vox δεν έχω εμπειρία αλλά εφόσον η τιμή είναι παρόμοια προτείνω τον fender για τους εξής λόγους:

1) Δοκιμασμενος, αξιόπιστος και από τα καλύτερα value for money

2) 12" μεγάφωνο (αντί για το 8" του vox).

3) 10w παραπανω

4) τον βρίσκεις στον Νακα στην ίδια τιμή με εξωτερικό και με δόσεις αν θέλεις

 

Αν ξέχασα κάτι...συμπληρώστε  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο αξιοσημείωτα πραγματα το καθένα με τον τρόπο του:

 

Ο Νάκας όντως δίνει τον Μ2 όσο κι ο γερμανος, και μάλιστα οι 6 δόσεις είναι και άτοκες (ίσως και οι περισσότερες, δεν το έψαξα)

 

...και για να πάρεις Vox VT μοντέλο με 12άρι μεγάφωνο πρέπει να φτάσεις στο μοντέλο των 120 βατ. Ούτε στο 60 βατ μοντέλο δεν δέησαν να βάλουν 12άρι. Στη λίστα πωλήσεων του γερμανού φαίνεται πόσο τους βγήκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Νάκας όντως δίνει τον Μ2 όσο κι ο γερμανος, και μάλιστα οι 6 δόσεις είναι και άτοκες (ίσως και οι περισσότερες, δεν το έψαξα)

 

Οι 6 είναι άτοκες αλλά και 12 να βάλεις ο τόκος είναι πολύ μικρός (για κάτι που είχα δει σε αντίστοιχη τιμή έβγαινε +5~6 ευρω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Fender είναι όντως μία πολύ καλή επιλογή σε αυτά τα λεφτά. Μιας που παίζεις όμως αυτό το είδος μουσικής και αναφέρθηκε και η επιλογή του νάκα, ρίξε μια ματιά και στη σειρά laney cub. Eχει στα 199 ευρώ τον 10ρη, που ειναι 10 βατ λάμπας δηλαδή αρκετά δυνατός και ποιοτικός ήχος, με 10ρι ηχείο, ιδανικός για σπίτι και ηχογραφήσεις αν δεν σε ενδιαφέρει το λάιβ (χωρίς μικρόφωνο). Στα συν του τα εκπληκτικά του γκάζια (οχι για μέταλ) για πανκ ροκ, κλασσικ ροκ κτλπ. Στα πλήν του οτι είναι μονοκάναλος και ότι τσιμπάει απο χαμηλά το γκέιν του (διορθώνεται με αλλαγή προενισχύτριας λάμπας με πιο χαμηλού γκειν - το έχω κάνει στον 12ρη σε κεφαλή) αλλά αν παίζεις αυτά που αναφέρεις δεν θα σε ενοχλήσει αυτό. Αν πας στα 288 ευρώ (ή ψαχτείς για μεταχειρισμένο πιο φτηνα) παίρνεις τον 15ρη με 12ρι ηχείο και έχεις ακομη περισσότερη ένταση. Αν ψάχνεσαι όμως μόνο για το σπίτι, ο 10ρης είναι μανούλα!

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω άποψη για τον Vox αλλά για τον Mustang θα σου πω μόνο το εξής...Ακόμα απορώ πώς στην ευχή βγάλανε τέτοιον ενισχυτή με τόσο λίγα λεφτά.Είναι ο ορισμός του value for money,όπως αναφέρθηκε παραπάνω,και αν στο μέλλον δεν σκοπεύεις να το γυρίσεις σε death metal θα σε καλύψει σε ό,τι και να του ζητήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου