Προς το περιεχόμενο

Την προσοχη σας για 3 λεπτα παρακαλω - The Ions / Me Against All


stavrilian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας,

 

Οι Τhe Ions υπαρχουν στην παρουσα μορφη τους εδω και 2 χρονια περιπου, διαστημα στο οποιο δουλεψαμε αρκετο πρωτοτυπο υλικο, το οποιο αποφασισαμε να συγκεντρωσουμε σε ενα album.

 

Η ηχογραφηση των drums, οι φωνες καθως και το μπασσο ειναι γραμμενα στο Final Sound Studio, ενω οι υπολοιπες ηχογραφησεις, επεξεργασια, μιξη κλπ εχουν γινει σε home studio. Το αναφερω μονο ως πληροφορια ελπιζοντας στην λεπτομερη και αντικειμενικη σας κριση, και οχι ως δικαιλογια.

 

Παρακατω μπορειτε να ακουσετε το πρωτο ολοκληρωμενο κομματι του δισκου:

 

 

Ευχαριστω προκαταβολικα οσους αφιερωσουν χρονο να το ακουσουν και να σχολιασουν. Βαρεστε αλυπητα!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι πολυ καλη δουλεια.

Εμενα μου αρεσε. Ειστε πολυ καλοι.

Τωρα το τελικο αποτελεσμα της παραγωγης χρηζει για εμενα πιο επαγγελματικης επεξεργασιας. Θα αναδειξει περισσοτερο το κομματι, του αξιζει να ακουστει πιο επαγγελματικα.

 

Αυτα εχω να πω εγω.

Μπραβο!! Καλη επιτυχια σε οτι κανετε!! Μου αρέσετε :-)!!!

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το κομμάτι σας μ' άρεσε ΠΑΡΑ πολύ θα σας πρότεινα να ξανακάνετε ένα νέο remix. Τα τύμπανα δεν έχουν το καλύτερο παίξιμο και είναι πιο πάνω απ' τα υπόλοιπα όργανα. Επίσης η φωνή θέλει "κάτι" για ν' ακουστεί super.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Επειδή το κομμάτι σας μ' άρεσε ΠΑΡΑ πολύ θα σας πρότεινα να ξανακάνετε ένα νέο remix. Τα τύμπανα δεν έχουν το καλύτερο παίξιμο και είναι πιο πάνω απ' τα υπόλοιπα όργανα. Επίσης η φωνή θέλει "κάτι" για ν' ακουστεί super.

 

Ακριβώς τα ανωτέρω.

 

Ο ντράμερ «αδικεί» λίγο τον εαυτό του- και το κομμάτι- με αυτό το ντούπου ντούπου break από το ταμπούρο στα tom, που κάνει όλη την ώρα.

 

Λίγο φαντασία/ ποικιλία στο drumming δεν θα έβλαπτε.

 

Και προσωπικά δεν μου άρεσε ούτε ο τουμπανόηχος- ιδιαίτερα το ταμπούρο.

 

Κατά τα άλλα το κομμάτι έχει ύφος, άποψη, στιλ- ωραιότατο.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς τα ανωτέρω.

 

Ο ντράμερ «αδικεί» λίγο τον εαυτό του- και το κομμάτι- με αυτό το ντούπου ντούπου break από το ταμπούρο στα tom, που κάνει όλη την ώρα.

 

Λίγο φαντασία/ ποικιλία στο drumming δεν θα έβλαπτε.

 

Και προσωπικά δεν μου άρεσε ούτε ο τουμπανόηχος- ιδιαίτερα το ταμπούρο.

 

Κατά τα άλλα το κομμάτι έχει ύφος, άποψη, στιλ- ωραιότατο.

 

Έχω την αίσθηση πως τα ''παιδιά'' έγραψαν-μίξαραν και παρήγαγαν εν πλήρη συνειδήση.

  Έτσι όπως το ακούω εγώ με βγάζει ένα προγκ-ποπ ιδίωμα του 80.

Αν αυτός ήταν ο στόχος, ή οι επιρροές το πέτυχαν, αλλά ως εκεί, τα χρόνια περνάνε και όλα πάνε μπροστά, δλδ βάλε και κάτι πιο σύγχρονο  ;)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν δικιο οι παραπανω καλοι κυριοι ::) ::),το κομματι ειναι εξαιρετο και ιδιαιτερο.

 

Ισως θελει αλλη παραγωγη το ολον εκτος αν οπως ειπε ο Σαμ ειναι επιλογη σας.

Τα τυμπανα δε μου φαινονται τοσο δυνατα-μ'αρεσουν γενικως τα τυμπανα να τσιμπανε προς τα πανω-αλλα θα συμφωνησω με τον Τερρυ,ο ταμπουροηχος ειναι "καπως",ακουγεται χαλαρωμενο η κατι τετοιο,οχι τοσο του γουστου μου.

Ετσι η αλλιως ομως τιποτα δε χαλα το ωραιο του πραγματος.

Ευγετε που λεει κι ο Σερ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η φωνή θέλει "κάτι" για ν' ακουστεί super.

Θα ξεκινήσω από εδώ, και θα συμφωνήσω απόλυτα!

 

Ο ντράμερ «αδικεί» λίγο τον εαυτό του- και το κομμάτι- με αυτό το ντούπου ντούπου break από το ταμπούρο στα tom, που κάνει όλη την ώρα. Λίγο φαντασία/ ποικιλία στο drumming δεν θα έβλαπτε.

Θα συμφωνήσω και εδώ!

 

ο ταμπουροηχος ειναι "καπως",ακουγεται χαλαρωμενο η κατι τετοιο,

Θυμίζει hi-hat!

 

Τα τύμπανα είναι πιο πάνω απ' τα υπόλοιπα όργανα.

Μάλλον τα υπόλοιπα όργανα είναι θαμμένα στον "βούρκο".

 

Επειδή το κομμάτι είναι πολύ ωραίο παιδιά, αξίζει ένα καλό mix!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θαυμάσιο !!!!

 

Μου άρεσαν όλα ,η ενορχήστρωση, η φωνή (σπάνιο για Ελληνικό Αγγλόφωνο), πλήκτρα,

κιθάρες, μπάσο ,τύμπανα ,εξυπηρετούσαν έναν σκοπό .

Χωρίς φλυαρίες (συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες).

Τα τύμπανα ίσως ήταν λίγο δυνατά αλλά μου άρεσε που δεν χρωμάτιζαν παραπάνω ,το κομμάτι ήταν πλούσιο σε ήχους και γεμάτο όσο έπρεπε .

Σημαντικό βρίσκω ότι ισορροπεί σε αυτό το prog-pop που λέει ο samy .

Το άκουσα πολλές φορές και κάθε φορά μου άρεσε περισσότερο .

Εάν πρέπει να πω κάτι που δεν μου άρεσε είναι αυτό που κάνουν τα πλήκτρα στο 2:41

 

Μπράβο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστούμε πολύ για τις «σκληρές» κριτικές σας.

Προσωπικά με βοηθούν αρκετά για την συνέχεια του όλου εγχειρήματος.

Γεγονός είναι ότι σε αυτό το mix θέλαμε να δώσουμε την αίσθηση στον ακροατή ότι βρίσκεται ακριβώς μπροστά από την σκηνή την ώρα που παίζουμε.

Στο μέλλον (και όταν με το καλό προχωρήσουμε και με τα υπόλοιπα κομμάτια) θα ακολουθήσουν και άλλα remix με διαφορετικές προσεγγίσεις.

 

 

Εάν πρέπει να πω κάτι που δεν μου άρεσε είναι αυτό που κάνουν τα πλήκτρα στο 2:41

 

Επίσης ευχαριστώ για την γνώμη σου, με έβαλες να το δω από μια άλλη οπτική ( Αν κατάλαβα καλά δεν σου αρέσει η κατάληξη του σόλο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου