Προς το περιεχόμενο

επιασα και εγω λαγο και το λενε metal hammer


iasonas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Pastelius και menelaos δεν μπορείτε να φανταστήτε πόσο συμφωνώ μαζί σας! Επιτέλους γιατί είχα αρχίσει να απελπίζομαι με αυτά που διάβαζα! :D :D

 

Ποια; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 100
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Pastelius και menelaos δεν μπορείτε να φανταστήτε πόσο συμφωνώ μαζί σας! Επιτέλους γιατί είχα αρχίσει να απελπίζομαι με αυτά που διάβαζα! :D :D

Ποια; :)

 

Xι χι εχουμε μπλεξει τα μπουτια μας! :lol: :lol:

:) :) :)

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μενέλαε αν εξαιρέσεις τα όσα είπες για τον Lemmy (και που μια μέρα θα καείς στην κόλαση γι' αυτό :twisted: :twisted: :twisted: ) και ότι μάλλον δεν κατάλαβες τη διαφορά σοβαρότητας-σοβαροφάνειας, καθώς με το gothic metal ξεφτιλίστηκε η σοβαρότητα, εν αντιθέσει με τη σοβαροφάνεια που κατέπνιξε τα πάντα :wink: (εκτός αν εγώ δεν κατάλαβα τι εννοείς :oops: ) στα άλλα δεν διαφωνούμε :D

 

Αυτά που με καράφλιασαν ήταν κάτι tool ( 8O )και διάφοροι άλλοι για metal! ¶ντε και επόμενη μέγα Metal band οι.......FRANZ FERDINAND :D :D :D

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μενέλαε αν εξαιρέσεις τα όσα είπες για τον Lemmy (και που μια μέρα θα καείς στην κόλαση γι' αυτό :twisted: :twisted: :twisted: ) και ότι μάλλον δεν κατάλαβες τη διαφορά σοβαρότητας-σοβαροφάνειας' date=' καθώς με το gothic metal ξεφτιλίστηκε η σοβαρότητα, εν αντιθέσει με τη σοβαροφάνεια που κατέπνιξε τα πάντα :wink: (εκτός αν εγώ δεν κατάλαβα τι εννοείς :oops: ) στα άλλα δεν διαφωνούμε :D

 

Αυτά που με καράφλιασαν ήταν κάτι tool ( 8O )και διάφοροι άλλοι για metal! ¶ντε και επόμενη μέγα Metal band οι.......FRANZ FERDINAND :D :D :D[/quote']

 

Χεχε, εννοούσα ότι ξεφτιλήστηκε το θέμα με τη σοβαροφάνεια, δηλαδή ότι την εξύψωσαν σε νέα επίπεδα! :) Απλά δεν το διατύπωσα και πολύ καλά :)

 

Πάντως δε με χαλάνε κιόλας οι Franz, για το είδος τους είναι πολύ καλοί - άλλο που όντως το είδος τους δεν είναι ΑΚΡΙΒΩΣ metal :lol: :lol: :lol: :lol: 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία σχέση φυσικά οι franz ferdinand με metal, κάτι που δεν είναι κακό, μιας και παίζουν πολύ ωραία power-pop τραγουδάκια! 8)

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι είναι αυτά που ακούν τα αυτιά μου? Πάμε καλά?

 

Εχετε χαζέψει όλοι μου φαίνεται... Οκ δεν είναι cool να δηλώνεις μεταλλάς εν έτη 2006 αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα για χάρη της διαφορετικότητας μας.

 

Γουστάρουμε Τοοl, SOAD κτλ αλλά επειδή ντρεπόμαστε να πούμε ότι είναι metal τους βγάζουμε έξω από τη μεταλ σκηνή. Ετσι για να ψαρώνει η γκόμενα...

 

'Ακούω post-rock progressive με psychedelic στοιχεία, δηλαδή Τοοl,Isis κτλ αλλά όχι μέταλ.' κ ψαρώνει το γκομενάκι...

 

Κ αυτά περί 'δε βγαίνει τίποτα καλό σήμερα' είναι δικαιολογίες για να μην ασχοληθούν κάποιοι μ' ένα είδος μουσικής που απαιτεί χρόνο,γνώσεις κ συνεχή ενημέρωση.

 

Α κ πείτε μου κ κάτι άλλο, εγώ που παίζω σε metal μπάντα είμαι σοβαρός ή όχι; Η μήπως είμαι σοβαροφανής;.. Ξεκολλάτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι μίλησε κανείς για τους οπάδους αλλά για τα μεγασυγκροτήματα της τσίχλας :wink:

Τώρα για τα αν οι tool είναι metal τι να σου πω, ρώτα τους ίδιους :wink:

 

Όσο για τα γκομενάκια που λες που τη δίνουν οι μεταλλογκόμενες. Όσο για το αν ασχολούμαι με αυτό ή όχι θα σου πω ότι οι biomechanical είναι τρομεροί. ¶σε που το είδος που ασχολούμαι τώρα όχι μόνο απαιτεί περισσότερο ψάξιμο καθώς εν ελλάδι δεν υπάρχει το αρμόδιο έστω zine, αλλά στην τελική αξίζει και περισσότερα (προσωπική πάντα άποψη). ¶σε που για το Metal διάβαζει κάποιος απλά κάποιες κριτικές στο hammer και αγοράζει. ¶σχετο αν ο δίσκος αυτός λέει ή όχι (και η κριτική άποψη του κάθε συντάκτη δεν είναι ή κάνω λάθος;).

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι ΤΟΟL metal? 8O 8O 8O

Ασε που και αυτοι το "παραεψαξαν" το θεμα..Που ειναι ενα

aenima?Τι ουσιαστικο παιξιμο' date='τι ιδεες,τι εκτελεσεις.. :|

Παντως metal δεν ειναι,progressive rock ισως.. :lol: Και ναι,ρε

παιδια,αν το καλοσκεφτουμε,τι διαμαντια εβγαιναν παλιοτερα

(anthrax,motorhead,twisted sister,dio,accept,saxon,paradise

lost,fates waning,tokyo blade) ,και τι βγαινει τωρα..

Φυσικα το "metal" εχει εξελιχθει,και αποδιδω τα ευσημα

σε Rage against the machine(θεωρουνται rapcore),SOAD,Soulfly

,slipknot.Και ευτυχως που υπαρχουν και μπαντες σαν τους Pain of

salvation... :lol:

Ολα τα αλλα για μενα ειναι απλα ανυπαρκτα

+1000 για το θεμα "σοβαροφανειας" :wink: :lol:[/quote']

Μα αν όλα αυτά τα γκρουπ έβγαζαν αυτά τα albums τώρα και πάλι διαμαντια θα ήταν... Τότε το μέταλ ανθούσε. Τώρα πλέον δεν μπορείς να περιμένεις και τις πλέον εξαιρετικές δουλειές (πλην εξαιρέσεων). Επίσης είμαι της άποψης ότι άν όλα τα νέα καλά albums έβγαιναν τότε θα θεωρούταν κολοσσοί.

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου