Προς το περιεχόμενο

επιασα και εγω λαγο και το λενε metal hammer


iasonas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν για κριτικές παλαιοτέρων τευχών ανατρέξτε στο site του περιδικού www.hammer.gr.

Όσο για το περιοδιό το οποίο παίρνω κάθε μήνα έχω να πω πως ως προς κάποιες απόψεις και νοοτροπίες των συντακτών διαφωνώ καθέτως αλλά μουσικά κάνει εξαιρετική δουλειά. Έχει φιλότιμη συντακτική ομάδα, με γνώσεις και άποψη (μουσική). Πραγματικά μετά την ανανέωσή του ειδικά τον απρίλιο του 06' έχουν γίνει πολύ καλές προσπάθειες και οφείλω ως ένας αντικειμενικός αναγνώστης να το ομολογήσω.

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 100
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν ήταν ποτέ σοβαρή η σκηνή;;;;; :evil: :evil: :evil: δηλαδή συγκροτήματα σαν τους παλιούς καλούς iron maiden, metallica, judas priest, slayer, kreator, sodom, anthrax, death, motorhead, candlemass και πόσα άλλα ήταν ασοβάρευτα εφηβάκια που απλά έβγαζαν μουσικούλα για άλλα αθώα παιδάκια;;; Πρωτοτυπία!!!!! Έχω ακούσει τόσες και τόσες κατηγορίες από σχετικούς και άσχετους με αυτή τη μουσική αλλά αυτό πρώτη φορά το ακούω!!!! :evil:

 

Ξεκολλάτε ρεεεεε...

ΑΛΛΟ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΣΟΒΑΡΟΦΑΝΕΙΑ!!!!!! :wink:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μουσική ακούς;;

 

Ακούω γενικώς rock κατά κύριο λόγο' date=' συμπεριλαμβάνοντας και το metal σε αυτήν. Αυτά που είπα φυσικά ισχύουν και εδώ. Νομίζω ότι πρέπει να κρίνουμε τον κάθε άνθρωπο/μουσικό ξεχωριστά, όχι ως μέρος μιας σκηνής. Υπάρχουν πολύ ενδιαφέροντα άτομα στη metal σκηνή -όπως και σε κάθε σκηνή- υπάρχουν όμως και άπειροι ασόβαροι τύποι.

 

Δεν ήταν ποτέ σοβαρή η σκηνή;;;;; :evil: :evil: :evil: δηλαδή συγκροτήματα σαν τους παλιούς καλούς iron maiden, metallica, judas priest, slayer, kreator, sodom, anthrax, death, motorhead, candlemass και πόσα άλλα ήταν ασοβάρευτα εφηβάκια που απλά έβγαζαν μουσικούλα για άλλα αθώα παιδάκια;;; Πρωτοτυπία!!!!! Έχω ακούσει τόσες και τόσες κατηγορίες από σχετικούς και άσχετους με αυτή τη μουσική αλλά αυτό πρώτη φορά το ακούω!!!! :evil:

 

Ξεκολλάτε ρεεεεε...

ΑΛΛΟ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΣΟΒΑΡΟΦΑΝΕΙΑ!!!!!! :wink:

 

Μάλιστα. Όταν λοιπόν λέω ότι η σοβαρότητα κρίνεται ανά άτομο και όχι ανά σκηνή εννοώ ότι κανένας στη metal σκηνή δεν ήταν/είναι σοβαρός ε; Μάλιστα, ενδιαφέρον. Δεύτερον, τι κόλημα παίζει με τη μουσική για "αθώα παιδάκια"; Δηλαδή πρέπει να πουλάμε καφρίλα και κακία ντε και καλά; Εγώ γουστάρω να είμαι καλός άνθρωπος και τρυφερός, υπάρχει κανένα πρόβλημα; Τρίτον, πρέπει απαραίτητα να θεωρώ σοβαρούς όλους αυτούς που αναφέρεις; Τύπους σαν τον Lemmy που είναι ο ορισμός του κατεστραμένου ανθρώπου που είναι ανίκανος να κάνει οτιδήποτε στη ζωή του γιατί είναι όλη μέρα μαστουρωμένος και παίζει πέντε συγχορδίες μπας και βγάλει λεφτά να ζήσει και να πηδήξει και καμία; Συγνώμη, εγώ δεν τον θεωρώ σοβαρό μουσικό. Τι το πιο σοβαρό έχει από τον Καρβέλα; Ή έχει πει καμιά βαθειά φιλοσοφία τόσα χρόνια; Σιγά, επειδή πουλάνε και καλά αντίδραση δηλαδή πρέπει να τους θεωρώ και φιλόσοφους; Παρεμπιπτόντως, ΟΧΙ, δεν πιστεύω αυτό το πράγμα για ΟΛΟΥΣ τους μουσικούς της σκηνής (κάτι που θα έπρεπε να είναι εμφανές από το προηγούμενο post μου επί του θέματος όπου έλεγα ότι κρίνω τον καθένα ξεχωριστά και όχι βάσει μουσικής).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σε παρακαλούσα να μη συγκρίνεις τον Lemmy με τον Καρβέλα. :wink:

Όχι πως ο Lemmy είναι υπόδειγμα ανθρώπου αλλά τουλάχιστον αυτός παίζει rock και είναι ρεμάλι o Καρβέλας είναι ρεμάλι ούτως η άλλως. :lol: :lol: :lol:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασφαλώς και είμαι κάθετα εναντίον της δήθεν καφρίλας και κακίας. Εξάλλου αν διάβαζες όλα όσα έγραψα το αναφέρω συνεχώς! :wink: Το αθώα αναφερόταν στα παιδάκια (με όλη τη σημασία της λέξεως) που ακούνε αυτή τη μουσική είτε για μαγκιά, είτε για να παίζουν σε κανά συγκροτηματάκι για να βρουν καμιά άλλη κακιά γκομενίτσα να έχουν να χαίρονται!!! (Να κάτι που συμφωνούμε :D )

 

Τώρα για τον Lemmy ( 8O ) απλά δεν σχολιάζω. Ο άνθρωπος είναι η προσωποποίηση της ροκ!!!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε άρα συμφωνούμε όλοι (εκτός από το παράδειγμα του Lemmy που διαφωνούμε :)), οπότε ας μην καταστρέψουμε το thread :) No hard feelings λοιπόν! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο Lemmy? ROCK? 8O εκτος αν εννοειται heavy metal rock(δεν ξερω αν ειναι καποιο νεο ειδος μουσικης :lol: )

 

 

αν και ουτε metal ουτε rock δεν κατατασσω προσωπικα τον lemmy 8O δεν ξερω που να τον καταταξω 8O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου