Προς το περιεχόμενο

Eρώτηση προς Golden-eared noizάδες Νο 2.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

είμαι σίγουρος ότι είναι Fender Strat ash body με Brazilian Rosewood & medium jumbo τάστα  ;D ;D ;D

 

Οι καμπίνες στανταρ ειναι Peavey ή μια και MArshall η άλλη με V30s & G12H  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, ο ήχος μου φαίνεται πιο "στρογγυλός" από τους κλασικούς μονοπήνιους, άρα θα πω ότι ο μαγνήτης είναι humbucker. Αρά, όχι με πάρα πολύ όγκο / μπάσα, άρα θα πω ότι δεν είναι Les Paul. Ή είναι SG ή humbucker σε Strat.

 

 

 

 

 

Αλλά το χρώμα του οργάνου είναι τιρκουάζ. Αυτό είναι σίγουρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταφέρω και τη ψήφο του Τέρυ, που τηλεφωνικώς (για να μην εκτεθεί δημόσια) μου είπε πως είναι PRS.

Οι καμπίνες στανταρ ειναι Peavey ή μια και MArshall η άλλη με V30s & G12H  ;D ;D

Αυτί αν μη τι άλλο!  ::)

Όντως ο Περικλής παίζει με καμπίνα Marshall και ο Rivera έχει G12H. O Rivera έχει κάτι πεθαμένες λάμπες από τον καιρό του Νώε (αλλά μ'αρέσει). Peavey δεν υπάρχει.  :P

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλως δεν ξερω με τι παιζεις, αλλα εισαι ξεκουρδιστος.  ;D

Αυτό και αν είναι αυτί. Μήπως όμως είναι o άλλος ή ο μπασίστας ή ο ...ντράμμερ;

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν,

 

Ειναι long scale 25,5" τύπου Στράτ και όχι les paul, κάτι που φαίνεται απο τα bends...

 

Θα μπορούσε να ειναι telecaster ακόμα και μια cv, αλλα το ακύρωσε αυτο το vibrato μέσω της γέφυρας (θα μπορούσε να ειναι βέβαια και ενα bigsby, αν και λιγο περίεργο)

 

Οι μαγνήτες ειναι μόνοι στο neck, hum στο bridge...

 

Μια δεύτερη;;; Κιθάρα παίζει πίσω κρατώντας sustain με hums? γιατί μάλλον για διπλό στη neck θέση...

 

Δεν ξέρω, αλλα για ενα είμαι σίγουρος ακούγοντας το κλιπ:

 

Ξέρω τι χρώμα ειναι ακούγοντας το! "Ανοιχτόχρωμο"!!!

 

:D

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου