Προς το περιεχόμενο

Ανάμικτος Τρόπος (Mixed Mode)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφού σας αρέσουν τα αβανταδόρικα ερωτήματά μου κύριε Στέφανε, να συνεχίσω, μιας και όλοι είναι προκατειλλημένοι μαζί σας, ενώ εμένα δεν μου κουνιούνται. Πάλι καλά (δόξας μένος) που υπάρχει το Μουσική & Μουσικοί να ρωτάμε και να μαθαίνουμε. Να φανταστείτε, το 30άρι/40άρι για μάθημα με μισή καρδία το έδινα από τότε που βγήκε το Ίντερνετ.

 

Να λοιπόν κι άλλα φλέγοντα ερωτήματα:

 

1) Είναι οι κλίμακες το ίδιο και το αυτό πράγμα με τους δρόμους και τους τρόπους; Αν όχι, τί λέτε μωρέ άσχετοι; ;D

2) Αφού υπάρχει χρωματική κλίμακα, γιατί καθόμαστε και παιδευόμαστε με τους τρόπους και τους δρόμους και δεν λέμε ότι παίζουμε από τον """Χρωματικό Τρόπο""" να τελειώνουμε; Όλα σε ένα, νοικοκυρεμένα!

3) Γιατί ενώ η μουσική εξημερώνει τα ήθη, υπάρχει μαγαζί "Αγρίμια";

4) Τι μέταλ για κορνέτα; Άστε, το βρήκα στο google, tinfoil.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Τελικά μετά από ενδελεχές ψάξιμο βρήκα ότι ο συγκεκριμένος δρόμος ή καλύτερα η καλύτερα η συγκεκριμένη κίνηση λέγεται : ‘’Κίνηση ΝΕΒΑ’’ την οποία αναλύω εδώ: http://musiciandata.blogspot.gr/2015/06/blog-post.html

 

Είναι ενδιαφέρον θέμα σαν ανάμιξη :

4χορδου+πεντάχορδου ραστ και

4χορδου Buselik + 5χορδου ραστ

Αν και εγώ ενδιαφερόμουν πρωτίστως για την πρακτική εξάσκηση του ‘’Ταμπαχανιώτικου αμανέ’’ πιστεύω ότι όσοι ασχολούνται με άταστα θα το βρουν ενδιαφέρον.

 

Θα τα ξαναπούμε όταν έχω να προσφέρω πάλι κάτι

 

Η προσφορά με μεράκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου