Προς το περιεχόμενο

Gregg Giarelis - feat Anastasia Basta / Staring in your eyes


gregg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φιλοι μου με πολυ μεγαλη χαρα σας παρουσιαζω μια συνεργασια μου με μια πολυ ταλαντουχα φωνη ονοματι Αναστασια Μπαστα! ελπιζω να το ευχαριστηθειτε!

 

 

ΥΓ το κομματι ειχε ανεβει παλαιοτερα τραγουδισμενο απο μενα αλλα δεν εχει καμμια σχεση φυσικα!

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γρηγόρη αν και θα προτιμούσα μια ανδρική φωνή, το αποτέλεσμα είναι εξαιρετικό και με ενθουσίασε. Πολύ ωραία η φωνή της κοπέλας (για το παίξιμο και το κομμάτι τα έχουμε ξαναπεί ;) ).

 

Εύγετε όπως λέει και ο Sir! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσεγμένο τραγούδι, ωραίες κιθάρες, φωνάρα η Αναστασία, αν και θα προτιμούσα λίγο συναίσθημα παραπάνω και λιγότερο "τεχνική" στην φωνή της....  Τώρα, πως να το πω.....sorry βρε Gregg αλλά το άσμα το βρήκα (για τα γούστα μου πάντα) ολίγον τι βαρετούτσικο...., flat το λέμε στο χωριό μου. Καλή ναι μεν η μελωδία, χιλιοακουσμένη δε..... Το σόλο (αν και λίγο δυνατά στην μίξη) το ξεκίνησες μια χαρά, τις ταρζανιές στο τέλος τι τις ήθελες; Φιλικά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σόλο (αν και λίγο δυνατά στην μίξη) το ξεκίνησες μια χαρά, τις ταρζανιές στο τέλος τι τις ήθελες;

Ακριβως το αντιθετο ηθελα να γραψω και σκεφτηκα "ασ'το", αλλα φευγοντας ειδα το ποστ του Cigaret13 και αλλαξα γνωμη. Εγω λοιπον θα ηθελα πιο πολλες "ταρζανιες" και οχι μονο στο τελος. Κι αυτο γιατι ο Gregg ειναι μεγαλο παιχτρονι και απο αυτον περιμενω παντα ενα σολο που να τα σπαει.

 

Το σολο μου φανηκε too slow & too basic για τα κυβικα του Gregg. Εκει που αρχισε να χωνει στο 3:27, επεσε φρενο ξαφνικα στο 3:33. :( Μου εδωσε την εντυπωση οτι κρατιοταν υπερβολικα. Βρε παιξε ενα 2λεπτο γρηγορο σολο, δεν θα σε παρεξηγησουμε, μην ακους τον Samy, δεν ακουμε ολοι Keith Richards. ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι αυτο γιατι ο Gregg ειναι μεγαλο παιχτρονι και απο αυτον περιμενω παντα ενα σολο που να τα σπαει. Το σολο μου φανηκε too slow & too basic για τα κυβικα του Gregg.

Δηλαδή, βρε Waterfall-K, επειδή ο Gregg είναι μεγάλο παιχτρόνι (που είναι!... ;)) σε όλα πρέπει να τα χώνει....; :o
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο κομματι!

Εξαιρετη φωνη επισης.

Το σολο μου φανηκε μια χαρα σε αναλογια αργου-γρηγορου παιξιματος.

Θα μου αρεσε να μην ειχε τοσο βαθος το ταμπουρο και να ειχε το ολον πιο πολλες δυναμικες σε σημεια.

Αλλα ειπαμε οτι οι γνωμες ειναι σαν τις τρουπες της ακουστικης κιθαρας.

Oλες-σχεδον-εχουν απο μια. ;D ;D ;D ;D

Δηλαδή, βρε Waterfall-K, επειδή ο Gregg είναι μεγάλο παιχτρόνι (που είναι!... ;)) σε όλα πρέπει να τα χώνει....; :o

 

Το καλο παιχτρονι

σολα(σ'ολα?)πρεπει να χωνει. ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή, βρε Waterfall-K, επειδή ο Gregg είναι μεγάλο παιχτρόνι (που είναι!... ;)) σε όλα πρέπει να τα χώνει....; :o

Οχι βεβαια. Αλλα οπως εγραψα, το σολο του ηταν too slow & too basic. Και too flat/nerveless θα προσθετα. Το κομματι ειναι αρκετα αργο, ενα γρηγορο σολο θα το απογειωνε imho. Η αισθηση που μου αφησε ειναι οτι στο σολο ηταν περαν του δεοντος "κρατημενος". rock_guitar.gif
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες μου σας ευχαριστω ολους παρα πολυ για τα σχολια σας!

 

Η αληθεια ειναι πως το σολο με προβληματισε και ακομη δεν ειμαι και τοσο σιγουρος. Δεν ειχα σκοπο εξαρχης να βαλω καποιο σολο και σημειωνω πως στην αρχη ειχε μονο το θεμα χωρις καποια σολιστικη αναπτυξη. Υπαρχει στο youtube και η δικη φωνητικη εκδοχη οπου εχει το αρχικο σολο (ακομα :P)

 

Οσον αφορα στον ηχο να πω οτι χαρηκα που ανακαλυψα πως μπορω να γραφω αξιοπρεπεστατες ακουστικες και με δυναμικο (duh!!)

 

Σας ευχαριστω και παλι φιλτατοι μου!!

 

 

 

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γρηγόρη, μπορεί να μη γουστέρνω  ;D αυτό το είδος μουζικής, αλλά δεν σημαίνει πως δεν το γνωρίζω κιόλας, λιγότερο βέβαια, αλλά......

Μουσικά είσαι άψογος και κανένας δεν μπορεί να στη πει σα παίχτη.

Το τραγούδι είναι όμορφα στημένο, το δε σόλο για το συνολικό χρόνο του άσθματος υπέραρκετό και όμορφα δομημένο κι ας λέει ο φρίκουλας νερουλάς για 10λεπτα σολίδια ;D ;D ;D

 

Πέραν αυτών και παρά το γεγονός πως δεν είμαι φαν του είδους, με φάνηκε κοινότυπο σαν σύνθεση και δομή. Κάτι σαν το εδώ ήρθαμε πάμε να φύγουμε. Ίσως να φταίει το γεγονός πως προσωπικά θεωρώ το είδος αυτό της μουσικής τελειωμένο στ αυτιά μου, πως ότι ήταν να πει σαν είδος, το έχει πει και ότι άλλο βγαίνει, πλέον είναι επαναλήψεις.

 

Το να βγάλω '' εγώ'' που είμαι δωματιοροκάς ένα τέτοιο άσθμα μπορεί και να άξιζα συγχαρητηρίων, αλλά για σένα που ψάχνεσαι να κάνεις κάτι πέραν του υπνοδωματίου, με φαίνεται πως δεν είναι αρκετό.

  Ελπίζω να με καταλαβαίνεις πως ομιλώ πάντα με σεβασμό προς το πρόσωπό σου για τη δουλειά που έχεις ρίξει, αλλά και τη σοβαρότητα σου. Απ την άλλη, εγώ δεν είμαι ούτε μουζικοκριτικός, ούτε κανάς έγκυρος αναλυτής  ;D οπότε μη με παίρνεις και πολύ στα σοβαρά  :D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου