Προς το περιεχόμενο

Gregg Giarelis - feat Anastasia Basta / Staring in your eyes


gregg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσεγμένο τραγούδι, ωραίες κιθάρες, φωνάρα η Αναστασία, αν και θα προτιμούσα λίγο συναίσθημα παραπάνω και λιγότερο "τεχνική" στην φωνή της....  Τώρα, πως να το πω.....sorry βρε Gregg αλλά το άσμα το βρήκα (για τα γούστα μου πάντα) ολίγον τι βαρετούτσικο...., flat το λέμε στο χωριό μου. Καλή ναι μεν η μελωδία, χιλιοακουσμένη δε..... Το σόλο (αν και λίγο δυνατά στην μίξη) το ξεκίνησες μια χαρά, τις ταρζανιές στο τέλος τι τις ήθελες; Φιλικά....

Nαι Βαρετο,δυο φορες προσπαθησα να το ακουσω μια πριν τα σχολια και μια μετα και στο λεπτο το εκλεισα.Φωτης σαν να χεις δικιο σε αυτο ρε Γειτον!!!

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γρηγόρη, μπορεί να μη γουστέρνω  ;D αυτό το είδος μουζικής, αλλά δεν σημαίνει πως δεν το γνωρίζω κιόλας, λιγότερο βέβαια, αλλά......

Μουσικά είσαι άψογος και κανένας δεν μπορεί να στη πει σα παίχτη.

Το τραγούδι είναι όμορφα στημένο, το δε σόλο για το συνολικό χρόνο του άσθματος υπέραρκετό και όμορφα δομημένο κι ας λέει ο φρίκουλας νερουλάς για 10λεπτα σολίδια ;D ;D ;D

 

Πέραν αυτών και παρά το γεγονός πως δεν είμαι φαν του είδους, με φάνηκε κοινότυπο σαν σύνθεση και δομή. Κάτι σαν το εδώ ήρθαμε πάμε να φύγουμε. Ίσως να φταίει το γεγονός πως προσωπικά θεωρώ το είδος αυτό της μουσικής τελειωμένο στ αυτιά μου, πως ότι ήταν να πει σαν είδος, το έχει πει και ότι άλλο βγαίνει, πλέον είναι επαναλήψεις.

 

Το να βγάλω '' εγώ'' που είμαι δωματιοροκάς ένα τέτοιο άσθμα μπορεί και να άξιζα συγχαρητηρίων, αλλά για σένα που ψάχνεσαι να κάνεις κάτι πέραν του υπνοδωματίου, με φαίνεται πως δεν είναι αρκετό.

 Ελπίζω να με καταλαβαίνεις πως ομιλώ πάντα με σεβασμό προς το πρόσωπό σου για τη δουλειά που έχεις ρίξει, αλλά και τη σοβαρότητα σου. Απ την άλλη, εγώ δεν είμαι ούτε μουζικοκριτικός, ούτε κανάς έγκυρος αναλυτής  ;D οπότε μη με παίρνεις και πολύ στα σοβαρά  :D

 

σαμυ μου σ'ευχαριστω γιαυτα που γραφεις!

 

Ειναι πολυ σημαντικο κομματι στην εξελιξη ενος μουσικου (μιας και μιλαμε για μουσικη) η προοδος και η επαφη με το καινουριο. Ομως υπαρχουν και οι στιγμες που το βγαζει τελειως απο το κεφαλι του αυτο και παιζει κατι που τον εκφραζει εκεινη τη στιγμη κι ας ειναι πιο παραδοσιακο ή τελος παντων ιδιαιτερα γνωριμο το ακουσμα.

 

Να'σαι καλα φιλε μου! Παντα διαβαζω με ενδιαφερον τα σχολια σου!!

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου