Προς το περιεχόμενο

ΠΩΛΗΣΗ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα παρακαλουσα τον Admin και τους ειθυνοντες του site να επιβλεπουν λιγο τις αγγελιες που μπαινουν προς πωληση. Δεν ειναι δυνατον να εχουμε διαφορους επιτηδιους να προσπαθουν να πουλησουν φυκια για μεταξωτες κορδελλες. Δεν καταλαβαινετε οτι κανουν κακο ολους μας?

Αλλο η USA stratocaster, αλλο η masterbuilter, αλλο η mexico αλλο η Partcaster και αλλο η Partcaster mexico με αλλο pickguard. Συμφωνειτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παρακαλουσα τον Admin και τους ειθυνοντες του site να επιβλεπουν λιγο τις αγγελιες που μπαινουν προς πωληση.

 

Για τις ώρες που θα τρώνε κάθε μέρα για το σκοπό αυτό, ποιος προτείνεις να τους αποζημιώσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια ειναι η σημαντικη διαφορα της Partcaster απο την Partcaster mexico με αλλο pickguard  ???

 

O admin τι ακριβως να κανει?

Να παει να βλεπει ολες τις κιθαρες που ειναι για πωληση απο κοντα και να βαζει τιτλο και τιμη αναλογα με αυτο που ειδε?   ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι δουλειά της διαχείρισης να αναλύει κάθε αγγελία για το περιεχόμενό της.

http://smart.noiz.gr/content.php?id=3

 

Ο καθένας ας κάνει τους ελέγχους που θέλει και μπορεί. Από εκεί και πέρα πάντα υπάρχουν κίνδυνοι.

 

Για τις ώρες που θα τρώνε κάθε μέρα για το σκοπό αυτό, ποιος προτείνεις να τους αποζημιώσει;

 

Αυτό.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας ας κάνει τους ελέγχους που θέλει και μπορεί. Από εκεί και πέρα πάντα υπάρχουν κίνδυνοι.

Ετσι. Tea_green.gif

Και μια και αναφερθηκε, ας μας πει καποιος και τι ειναι το pickguard γιατι βαριεμαι να ψαχνω...reading2.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Free market αγαπητέ μου. Βάζει ο καθένας μια τιμή και ο υποψήφιος ανταποκρίνεται ανάλογα. Εφόσον η περιγραφή του αντικειμένου είναι πλήρης και αληθής (πχ δε διατείνεσαι ότι είναι usa κιθάρα ας πούμε ενώ είναι κάτι άλλο κοκ) πρακτικά δεν μπορεί να γίνει κάτι πόσο μάλλον από τους διαχειριστές ο ρόλος των οποίων είναι βοηθητικός, δε λαμβάνουν αμοιβή για την υπηρεσία αυτή, ούτε εγγυώνται τον προέλεγχο των αγγελιών για την πιστότητά των προϊόντων.

 

Όχι ότι και εγώ δεν έχω σκεφτεί το ίδιο που λες. Επί παραδείγματι, μία dk2 fugijen (το τι σκέφτεται ο καθένας για φθηνό marketing στις λέξεις και την περιγραφή είναι φοβερό) που έχω δει κατά καιρούς με ''καταπληκτικά ξύλα'' και ''καμμία σχέση με τις μεταγενέστερες'' (οι οποίες μεταγενέστερες παρεμπιπτόντως από hardware και μόνο αντικειμενικά είναι καλύτερες) στη διπλάσια τιμή απ' όσο πωλούνται συνήθως, κι εμένα με εκνευρίζει να σου πω την αλήθεια. Αλλά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Free market αγαπητέ μου. Βάζει ο καθένας μια τιμή και ο υποψήφιος ανταποκρίνεται ανάλογα. Εφόσον η περιγραφή του αντικειμένου είναι πλήρης και αληθής (πχ δε διατείνεσαι ότι είναι usa κιθάρα ας πούμε ενώ είναι κάτι άλλο κοκ) πρακτικά δεν μπορεί να γίνει κάτι πόσο μάλλον από τους διαχειριστές ο ρόλος των οποίων είναι βοηθητικός, δε λαμβάνουν αμοιβή για την υπηρεσία αυτή, ούτε εγγυώνται τον προέλεγχο των αγγελιών για την πιστότητά των προϊόντων.

 

Όχι ότι και εγώ δεν έχω σκεφτεί το ίδιο που λες. Επί παραδείγματι, μία dk2 fugijen (το τι σκέφτεται ο καθένας για φθηνό marketing στις λέξεις και την περιγραφή είναι φοβερό) που έχω δει κατά καιρούς με ''καταπληκτικά ξύλα'' και ''καμμία σχέση με τις μεταγενέστερες'' (οι οποίες μεταγενέστερες παρεμπιπτόντως από hardware και μόνο αντικειμενικά είναι καλύτερες) στη διπλάσια τιμή απ' όσο πωλούνται συνήθως, κι εμένα με εκνευρίζει να σου πω την αλήθεια. Αλλά..

 

Nick_ls

 

μια χαρα τα γραφεις. Το θεμα μου ειναι οτι δεν ειναι δυνατον να υπαρχει αγγελια που στον τιτλο γραφει Fender Strat USA γνωστου καλιτεχνη και μεσα στην αγγελια γραφει για partcaster mexico με piguard που φοραει ο γνωστος καλιτεεχνης. Δεν σχολιαζω βεβαια την τιμη γιατι εκει ειναι τελειως υποκειμενικο το θεμα. Πιστευω ομως οτι δεν ειναι δυνατον ν αφηνει ο admin να υπαρχουν τετοιες αγγελιες. Αν κατι τετοιο γινοταν καταγγελια στο ebay τοτε ο πωλητης ηταν οχι απλως block αλλα θα ειχε και οικονομικες συνεπειες. Εδω τα περναμε ολα στον αερα και απανταμε λεγοντας και ποιος θα τους πληρωσει? Ελεος πια!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μπερδευευσαι με το ebay. Ειναι τελειως διαφορετικη η λογικη των αγγελιων σε ενα φορουμ απο εναν παγκοσμιο διαμεσολαβητη αγοραπωλησεων.

 

Γνωριζω πως γινεται ξεκαθαρισμα στις αγγελιες παρο'λαυτα. Αλλα φανταζομαι πως μεχρι ενος σημειου μπορει να ασχοληθει κανεις αν δεν θελει να κανει τιποτα αλλο ολη τη μερα και τη νυχτα.

 

Ειναι στη διακριτικη σου ευχερια να τσεκαρεις το προς πιθανη αγορα προιον.

 

Τελος, προσωπικα χαιρομαι που υπαρχει ενας χωρος στον οποιο μπορω κατα καιρους να βρω  καποια καλα οργανα.

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μπερδεύεσαι. Το ebay είναι μια υπηρεσία δισεκατομμυρίων, αυτό έλειπε να μην έχει όλες αυτές τις δικλείδες. Το smart.noiz.gr σου λέει ξεκάθαρα "σου δίνω την δυνατότητα να ανεβάσεις αγγελίες μαζί με κάποιες υποδομές, από 'κει και πέρα είσαι μόνος σου". Μην τους ζητάς λοιπόν υπηρεσίες που δεν μπορούν να προσφέρουν. 

 

Εσένα μπορεί κάτι να σου φαίνεται αυτονόητο αλλά για τον άλλο μεταφράζεται σε παρατάω οικογένεια, παρατάω δουλειά, παρατάω φαι και τουαλέτα ;D και ασχολούμαι μ' αυτό 24/7 χωρίς να βγάζω και λεφτά.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω τα περναμε ολα στον αερα και απανταμε λεγοντας και ποιος θα τους πληρωσει? Ελεος πια!!

 

Ωραία, προσφέρεσαι να το αναλάβεις, καθημερινά, δωρεάν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου