Προς το περιεχόμενο

To tonelab or not? That's the question!


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

η κατι δεν κανεις σωστα η καποιο προβλημα εχει το μηχανημα...

γτ πραγματικα ειναι πανευκολη και οι ηχοι της ειναι απιστευτοι...(οχι τοσο τα preset οσο αυτοι που μπορεις να φτιαξεις απο την αρχη μονος σου..αλλα και τα ετοιμα οκ..μπορει να βολεψουν πολλους..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποια Tonelab μιλαει ακριβως ο φιλος;Se,LE,ST;

 

Την SE τη χρησιμοποιω αποκλειστικα αρκετα χρονια σε live και studio και το μοναδικο malfunction που παρατηρησα λιγο καιρο μετα την αγορα της ηταν καποιο απ τα button επιλογης καναλιων να μη δουλευει με το πρωτο πατημα.Την ανοιξα μονος μου και το διορθωσα τραβωντας ελαφρως το ελατηριο απο κατω.Απο τοτε κανενα απολυτως προβλημα κι εχει φαει αμετρητα κλωτσιδια,εχουν πεσει πανω της νερα,ποτα,σταχτες κλπ.Ουτε να αλλαζει απο μονη της παρατηρησα ουτε να με πεταει σε tunning.Εννοειται πως λαμβανε το απαραιτητο σκουπισμα και καθαρισμα αμεσως μετα αλλα ποτε μα ποτε δε παρουσιασε τετοια προβληματα που αναφερεις και ειδικοτερα οταν ηταν πιο καινουργια.Πολυ περιεργο,πρεπει να φταει το μηχανημα που σου δωσανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάω για την ST. Τελικά, υπάρχει πρόβλημα με το μηχάνημα,  :-[ αρνείται να βγάλει ήχο από έτοιμα presets ή από οποιοδήποτε amp, το επιβεβαίωσε κάτοχος tonelab, αύριο φεύγει για επιστροφή.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντελως πληροφοριακα ηθελα να το αναφερω πως απεκτησα πριν κατι μερες κι εγω μια tonelab.μεχρι προτεινος επαιζα με nova system και το θεωρουσα κορυφη αλλα με το που την εβαλα καρφι επαθα πλακα.τα εφφε ειναι απιστευτα ζεστα...μονο αρνητικο η βρωμα του. το εχω ξαναγραψει πιο καλο και smooth overdrive απ της νοβα δεν εχω ξανακουσει.κραταω μια επιφυλαξη βεβαια γιατι δεν εχω ασχοληθει πολυ ακομα.αφηστε που θελω και δευτερη να την βαλω σε σειρα με την πρωτη να μπορω τουλαχιστον να χρησιμοποιω δυο modulations ταυτοχρονα.απλα κορυφη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τρελαθώ!

Το πρόγραμμα της SE για υπολογιστή ΔΕΝ έχει name editor αν θες να κάνεις rename;;

Τουλάχιστον στη version για Mac δεν μπορώ τα το βρω!

 

Μιλάμε για την πιο δύσχρηστη λειτουργία της πεταλιέρας, μου φαίνεται τρελό να μην υπάρχει η δυνατότητα...  >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε,ειναι και 7 ετων μηχανησμα...μη περιμενεις και πολλες τεχνολογιες.. ;D ;D

 

παντως δεν ειναι και τοσο δυσκολο να αλλαξεις το ονομα σε ενα Patch, 1 λεπτο θελει....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρέ ένα λεπτό θέλει, αλλά x20 patches που θέλω να αλλάξω το όνομα...

Και δεν είναι τόσο ο χρόνος, αυτό το... σκύψε ευλογημένη δεν μπορώ ο δόλιος!  ;D ;D

(γι' αυτό και η χρήση του software)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ε λοιπον..κ εγώ...Ναι...tonelab se... ;D

 

Κέρδισα (στο περίπου δλδ)...auction στο ebay...και κάπου την δεύτερα τρίτη θα την έχω...250 ευρα όλα κ όλα...

 

Έχω μια ερώτηση...υπάρχουν ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ? δηλαδή στην gt-8 με το που την βγάζεις απο το κουτί...κατευθείαν ρυθμίζεις το gain input...το global eq...global reverb...και βέβαια output από πίσω απ την πεταλιερα...

 

Στην tonelab πρέπει να έχω κάτι υπ οψην μου??

 

p.s...ο τυπας που μου την πουλισε εχει και αυτο εδω..http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200457446146..μα ειναι να μην σου τρεχουν τα σαλια...???

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου