Προς το περιεχόμενο

Steinberger by Gibson


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το κακο με αυτες ειναι οτι πρεπει να παρεις τις χορδες της ,οχι οποιεσδηποτε χορδες.

αν μπεις σε αυτη την διαδικασια κοιτα επισης και τις floyd rose κιθαρες με το τρεμολο speed loader.

αλλαζεις χορδες σε λιγα δευτερολεπτα αλλα και παλι θελει χορδες της εταιριας.

www.floydrose.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την spirit. Την πήρα για να έχω μια κιθάρα για ταξίδια που μπορείς να πάρεις και ως χειραποσκευή, και την χρησιμοποιώ και σαν εφεδρική σε συναυλίες (αν σπασει χορδή κλπ). Είναι το σχήμα της steinberger αλλά ξυλινο (all maple). Αυτό είναι φυσικά ένας συμβιβασμός αφού ένα από τα μεγάλα ατού της steinberger είναι το περίφημο κράμα τους που δεν καταλαβαίνει τίποτα από κακομεταχείριση (Ο ίδιος ο steinberger σε επιδείξεις πεταγε την κιθάρα στον τοίχο, την παταγε, κλπ και μετα την επιανε και συνεχιζε να παίζει χωρίς να χρειαστεί καν να κουρδίσει)

Αν και όταν την πήρα είχα μαυρα μεσάνυχτα από τελώνεια κλπ και ...πόνεσε, γενικά είμαι ικανοποιημένος! Μικρή, ελαφριά, φθηνή, ψαρωτική :lol: :lol: :lol: :lol:

και για χορδές πήρα 10 σετ από τον Θωμά, οπότε είμαι ΟΚ για αρκετό καιρό.

Από ήχο, άλλαξα μαγνητες (neck EMG H3 bridge SD trembucker) και τώρα είναι αξιοπρεπέστατη.

Θέλει λίγο χρόνο να την συνηθίσεις (στην αρχή μπερδέυεις πάντα τα τάστα!).

Πιστεύω οτί αξίζει τον κόπο, και ...το μεγεθος δεν μετράει πάντα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 3 χρόνια, (με κάθε επιφύλαξη λόγω μνήμης) 320$ + μεταφορικά+ δασμούς+ ΦΠΑ+ εξοδα διατακτικής, δηλαδη ήρθε γύρω στα ¤450

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

μια τετοια ειχε στα live του ο κιθαριστας των Death. Με ενεργους μαγνητες ομως δεν μπορεσα να ακουσω αν ειναι καλη σαν κιθαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμάν τι βόμβα πέταξες! Ποιος απ' όλους και με ποιά; Απάντα όσο σου απομένουν sec ζωής! :D :D :D

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας πολύ καλός μου φίλος έχει αυτό:

l1-1.jpg

 

Χαλαρά το ποιο ευκολόπαιχτο μπάσο που έχω παίξει ποτέ με το auction να κατεβαίνει τέρμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου