Προς το περιεχόμενο

Αγορα μικρης κονσόλας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και; Δε δέχονταν τη κάρτα; Δε δέχονταν συναλλαγές από Ελλάδα; Τί σου είπαν;

 

Mολις ξαναπροσπαθησα και:

"We're sorry, but your transaction couldn't be completed using the selected card. This happened because it has been denied by the card issuer."

Η καρτα μου ειναι μια prepaid καρτα στην τραπεζα Πειραιως. Οταν μπαινω στο site βλεπω κανονικα το υπολοιπο που εχω, αλλα δεν μπορω να το ξοδεψω καπου. Τους πηρα τηλ. νωριτερα και μετα απο κανα 15λεπτο ψαξιματος, η_πραγματικα απιστευτα_ευγενικη υπαλληλος με ενημερωσε οτι...δεν τους εχουν ενημερωσει ακομα και πιθανως οι καρτες δεν εχουν ισχυ για αγορες στο εξωτερικο.

 

Στην αρχη μου ειπαν οτι δεν δεχτηκαν απο το Music Store την συνδιαλλαγη, κατι που τους ειπα οτι δεν παιζει γιατι μου εστειλαν απο το μαγαζι email και μου ελεγαν οτι δεν μπορουν να τραβηξουν λεφτα απο την καρτα και ρωτουσαν αν εχω καποιο οριο στην καρτα μου κλπ.

 

Εχουν μπλοκαρει τις καρτες λοιπον για εξωτερικες συναλλαγες, και ηταν αναμενομενο μαλλον, αφου αν δεν το εκαναν θα μπορουσαν να μεταφερθουν λεφτα σε ξενες τραπεζες και απο εκει να γινουν αναληψεις, μια και οι αναληψεις απο ΑΤΜ στην Ελλαδα γινονται κανονικα και χωρις οριο απο ξενες τραπεζες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις ακουσα στις ειδησεις οτι εχει απαγορευτει η χρηση χρεωστικων/πιστωτικων καρτων προς το εξωτερικο. Προς το εσωτερικο οι συναλλαγες γινονται κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mολις ξαναπροσπαθησα και:

"We're sorry, but your transaction couldn't be completed using the selected card. This happened because it has been denied by the card issuer."

Η καρτα μου ειναι μια prepaid καρτα στην τραπεζα Πειραιως. Οταν μπαινω στο site βλεπω κανονικα το υπολοιπο που εχω, αλλα δεν μπορω να το ξοδεψω καπου. Τους πηρα τηλ. νωριτερα και μετα απο κανα 15λεπτο ψαξιματος, η_πραγματικα απιστευτα_ευγενικη υπαλληλος με ενημερωσε οτι...δεν τους εχουν ενημερωσει ακομα και πιθανως οι καρτες δεν εχουν ισχυ για αγορες στο εξωτερικο.

 

Στην αρχη μου ειπαν οτι δεν δεχτηκαν απο το Music Store την συνδιαλλαγη, κατι που τους ειπα οτι δεν παιζει γιατι μου εστειλαν απο το μαγαζι email και μου ελεγαν οτι δεν μπορουν να τραβηξουν λεφτα απο την καρτα και ρωτουσαν αν εχω καποιο οριο στην καρτα μου κλπ.

 

Εχουν μπλοκαρει τις καρτες λοιπον για εξωτερικες συναλλαγες, και ηταν αναμενομενο μαλλον, αφου αν δεν το εκαναν θα μπορουσαν να μεταφερθουν λεφτα σε ξενες τραπεζες και απο εκει να γινουν αναληψεις, μια και οι αναληψεις απο ΑΤΜ στην Ελλαδα γινονται κανονικα και χωρις οριο απο ξενες τραπεζες.

 

Μολις ακουσα στις ειδησεις οτι εχει απαγορευτει η χρηση χρεωστικων/πιστωτικων καρτων προς το εξωτερικο. Προς το εσωτερικο οι συναλλαγες γινονται κανονικα.

 

Μάλιστα. Είναι καλό να είμαστε extra συγκεκριμένοι (και ακόμα καλύτερο που παραμένουμε ψύχραμοι  ;)), ειδικά τώρα που οι μέρες είναι περίεργες. Ευχαριστούμε για το feedback.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Σε περίπτωση που δεν το γνωρίζατε, ΔΕΝ μπορούμε να αγοράσουμε τίποτα απο το εξωτερικό, πλέον. Ουτε με κάρτες. Οι συναλλαγές αφορούν μόνο το εσωτερικό.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Υameth:Θυμησου μια κουβεντα που ειχαμε κανει τον Γεναρη!!

@ Ολους :αυτη ειναι η ''πικρη αληθεια'' για αγνωστο πλεον χρονικο διαστημα δεν υπαρχει καμια δυνατοτητα εξαγωγης ''συναλλαγματος '' με οποιαδηποτε μορφη & τροπο πλην εξαιρετικα ειδικων καταστασεων .Εδω γυριζουν πισω νταλικες με εμπορευματα που ειναι επι πιστωσει ή πληρωμη εναντι φορτωτικων εγγραφων -που σημαινει και καποιες προκαταβολες της ταξεως του 20/30% επι της αξιας του τιμολογιου ηδη πληρωμενες!!

Αυτα προς το παρον !! :-\ :-\

 

Απευθυνθειτε στην ''οποια'' ντοπια αγορα που δεν δουλευει παρα μονον με μετρητο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ!! η αληθεια ειναι πως δεν ειχα σκεφτει καθολου τα μεταχειρισμενα!! θα τα εχω υποψειν..το καλο ειναι οτι δεν βιαζομαι πολυ, απλα ηθελα καποιες αποψεις για να εχω μια εικονα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ!! η αληθεια ειναι πως δεν ειχα σκεφτει καθολου τα μεταχειρισμενα!! θα τα εχω υποψειν..το καλο ειναι οτι δεν βιαζομαι πολυ, απλα ηθελα καποιες αποψεις για να εχω μια εικονα...

Σωστος.

Ετσι κι αλλιως ειμαστε σε κατασταση αναμονης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου