Προς το περιεχόμενο

Blueswire στο Rodeo....


fenderiarhs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

................πηγε κανεις????? Εχω περιεργεια να δω αν οι εντυπωσεις του απο την εμφανιση τους το Σαββατο συμπιπτουν με τις δικες μου.......... :?

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Παρασκευή που ήμουν από την αρχή , έχω να πω ότι ήταν από τις καλύτερες συναυλίες τους που έχω δει με την σύνθεση αυτή...με αποκορύφωμα το "hurt" του Johnny Cash που παίξανε στο τέλος ακουστικά !

 

Το Σάββατο πρόλαβα το τελευταίο 40λεπτο...αλλα νομίζω πως την Παρασκευή ήταν καλύτερα απ'ολες τις απόψεις...και κυριως απο θεμα ήχου...το Σάββατο ήταν όλα πιο πάνω με αποτελεσμα να βαβουριαζει σε καποια σημεία...

 

Παντως σε γενικες γραμμες ηταν 2 πολυ ωραιες συναυλιες με πολυ θερμο κοσμο !

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toυς είδα σχετικά πρόσφατα στη Θεσ/νίκη σε μια συναυλία με πολλά ονόματα. Μου άρεσαν πολύ, ίσως και γιατί ήταν αρκετά χύμα ή όλη κατάσταση. Παίξαν και 2 τραγούδια μαζί με άλλους κιθαρίστες (ο ένας των Long Live, τον άλλον δεν το συγκράτησα :oops: ).

 

Μου έκανε εντύπωση:

-η steel guitar του Ζάικου (με έναν humbucker). Τι στο καλό είναι αυτό το πράμα;

-η εκτέλεση του Hurt από τον Ζάικο μόνο του, με μια ακουστική.

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτρεψτε μου να πω τι ειδα εγω (και μιλαω μονο για το live του Σαββατου):

 

Απιστευτη φλυαρια (με κατα τη γνωμη μου κακο παιξιμο)που δεν περιμενα απο το Ζαικο εχοντας παρακολουθησει και αλλες συναυλιες του.......(ναι τελικα η φλυαρια δεν ειναι προνομιο μονο των shredders)......Ολοι εχουν δικαιωμα σε κακη βραδυα αλλα...... Τρια χαρακτηριστικα: εβλεπα συνεχεια κοσμο να αποχωρει.......χρειαστηκε να παιξουν το riders on the storm για να ανεβει λιγο ο κοσμος (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ανεβαινεις με το riders on the storm????!!!!)................και τριτον και σπουδαιοτερο.........

 

Στην συναυλια ηταν και ο Αγαμεμνονας!!!!!!!!Ναι αυτος του fame story :D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ο οποιος χτυπιοταν, χορευε break dance οσο επαζαν τα παιδια στο support και για 3-4 τραγουδια των blueswire.....μετα σταματησε και αυτος :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Υ.Γ........ασχετο οσον αφορα τα rodeo......εισοδος 15¤ και μετα να σου χρεωνουν και το ουισκι 6¤ δεν ειναι λιγο too much????(δεν ηταν τυχαιο οτι το 90% του κοσμου επινε μπυρες????? :D :D :D :D )στους Socrates τουλαχιστον επινες ενα ποτε με την εισοδο........

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με αποκορύφωμα το "hurt" του Johnny Cash
... μικρή διευκρίνιση, το Hurt είναι των Nine Inch Nails και το έχει διασκευάσει ο Cash... τολμώ να πω ότι η διασκευή είναι μία κλάσης ανώτερη από το original...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτρεψτε μου να πω τι ειδα εγω (και μιλαω μονο για το live του Σαββατου):

 

Απιστευτη φλυαρια (με κατα τη γνωμη μου κακο παιξιμο)που δεν περιμενα απο το Ζαικο εχοντας παρακολουθησει και αλλες συναυλιες του.......(ναι τελικα η φλυαρια δεν ειναι προνομιο μονο των shredders)......Ολοι εχουν δικαιωμα σε κακη βραδυα αλλα......

 

 

Δεν μπορω να εχω πληρη αποψη για το Σαββατο' date=' αλλα την Παρασκευη άκουσα τον Ζαικο σε μια απ'τις πιο ωραιες στιγμες του και -επιτελους- με φοβερο ήχο ! Το Σαββατο γενικοτερα ηταν χειροτερο Live από της Παρασκευής...

 

Τρια χαρακτηριστικα: εβλεπα συνεχεια κοσμο να αποχωρει.......χρειαστηκε να παιξουν το riders on the storm για να ανεβει λιγο ο κοσμος (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ανεβαινεις με το riders on the storm????!!!!)................

 

Δεν είναι λογικό να ανεβεί ο κόσμος με το riders on the storm ??? Kατ'αρχήν είναι κομματάρα, και κατά 2ον το ξέρει όλος ο κόσμος και είναι κάτι διαφορετικό από το υπόλοιπο πρόγραμμα...

 

Στην συναυλια ηταν και ο Αγαμεμνονας!!!!!!!!Ναι αυτος του fame story :D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ο οποιος χτυπιοταν' date=' χορευε break dance οσο επαζαν τα παιδια στο support και για 3-4 τραγουδια των blueswire.....μετα σταματησε και αυτος :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

[/quote']

 

Και έλεγα καπου τον ξερω αυτόν τον τύπο... :lol:

 

Υ.Γ........ασχετο οσον αφορα τα rodeo......εισοδος 15¤ και μετα να σου χρεωνουν και το ουισκι 6¤ δεν ειναι λιγο too much????(δεν ηταν τυχαιο οτι το 90% του κοσμου επινε μπυρες????? :D :D :D :D )στους Socrates τουλαχιστον επινες ενα ποτε με την εισοδο........

 

Σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο ! 15¤ και χωρίς ποτό είναι πολλά λεφτά !

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου