Προς το περιεχόμενο

ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα έχω βάλει με κάθε είδος εντόμων και έχω θριαμβεύσει. Στο τωρινό σπίτι είχα μικρό προβλημα με ψείρες του ξύλου (ή όπως διάλο λέγονται) και μυρμήγκια. Δεν άντεξαν το δυνατό μου μπιτ και εξαϋλώθηκαν (βοήθησε και μια σκόνη που πήρα βέβαια).

 

Αλλά αυτό ήταν μια μικρή αψιμαχία μπροστά στην ΕΠΙΚΟΤΕΡΗ ΤΩΝ ΜΑΧΩΝ που είχα δώσει σαν νέος εναντίον ολοκληρων ορδώς μαύρων γυαλιστερών κατσαρίδων. Συγκατοικούσα τον καιρόν εκείνον με άτομο παντελώς ανέμελο και πανκ, για το οποίο η έννοια της καθαριότητας ήτο παντελώς άγνωστη. Όταν σηκώθηκα ένα βράδυ για να επισκευτώ την κουζίνα και είδα τους τοίχους να κουνιούνται, είπα "οκ, δεν πάει άλλο". Μετά απο συμβουλή φίλου αγόρασα ένα υπερ-φάρμακο και ψέκασα τα πάντα. Άφησα το σπίτι ασφουγγάριστο (ανέκδοτο - ο τύπος δεν ήξερε πως μοιάζει η σφουγγαρίστρα έτσι και αλλιώς) για 2 μέρες.

 

Μετά από 2 ημέρες πήγα και αγόρασα φτυάρι για να ξεφορτωθώ τα πτώματα. Τα κάψαμε στην αυλή πανηγυρικά. Επικές στιγμές. Όταν έφυγα από εκεί βέβαια (μετά από 1,5 χρόνο) οι ορδές της Μόρντορ ξανάρθαν.

 

Ηθικό δίδαγμα αγαπημένες μου φίλες: η καθαριότητα είναι μισή αρχοντιά (η άλλη μισή είναι τα υψηλά bpm).

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου