Προς το περιεχόμενο

Ξέρει κάποιος που επισκευάζουν TC Electronics στην Αθήνα?


sin_citizen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας! Απέκτησα θέμα με την κάρτα ήχου μου και θα ήθελα να μάθω ποιός επισκευάζει στην Αθήνα και δεν θα μου πάρει τα σώβρακα. Την έχω πάρει από το Θωμά και είμαι εκτός εγγύησης.

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόκειται για την Twin Impact. Εδώ και κάποιο καιρό όταν την ανοίγω και για κάποια ώρα βγάζει διακεκομμένο θόρυβο κόβωντας τελείως τον ήχο. Άλλοτε πιο έντονο άλλοτε πιο χαλαρό. Του περνάει όμως. Σαν να αργεί κάτι να ζεσταθεί. Τα ηχεία είναι οκ. Άλλαξα καλώδια και μπρίζες και συνέχισε οπότε μάλλον φταίει κάτι στην κάρτα. Έψαξα, λοιπόν, στο φόρουμ της Τισι και κάποιος τύπος είχε το ίδιο και άλλαξε λέει κάτι capacitors και έφτιαξε. Κι επειδή δεν το έχω ξανακάνει και επειδή δεν ξέρω αν είναι όντως αυτό, είπα να την παώ σε κάποιον. Αυτά..    ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σας και πάλι! Για τα πρακτικά και για όσους ενδιαφέρονται έχω να προσθέσω τα εξής: Είχαμε ανατροπή και πέναλντι. Μάλλον άσχετα αυτά που προέβλεψα για το πρόβλημα, το οποίο εντωμεταξύ επιδεινώθηκε, δεν άκουγα τίποτα πλέον, ούτε θόρυβο. Περιμένοντας το Νάκα να ανοίξει είχα τη φαεινή ιδέα να ακούσω λίγο με ακουστικά (γενικά δεν το συνηθίζω). Η impact twin έχει δύο εξόδους για ακουστικά στο πάνελ, μία απλή και μία που mutarei τα monitors. Με το που βάζω λοιπόν μισό βύσμα στην έξοδο που mutarei (ούτε καν το κούμπωσα) λύθηκε το πρόβλημα και έκτοτε δουλεύει μια χαρά. Αυτά τα ολίγα, προς γνώση και συμμόρφωση..  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου