Προς το περιεχόμενο

Γιατί δεν πάω σε συναυλίες, live, gigs.


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το μουσικό live, για εμένα, είναι σαν να βλέπω έναν μαραγκό σε πραγματικό χρόνο να κατασκευάζει μια …..ας πούμε καρέκλα.  

Μπορεί να έχω διαβάσει την βιογραφία του μαραγκού, και να τον θαυμάζω.

Μπορεί η καρέκλα να μου αρέσει πολύ και να θέλω να τη δω από κοντά.

Είμαι και εγώ μαραγκός και θέλω να δω την τεχνογνωσία.

Είναι μια κοινωνική εκδήλωση.

 

Κανένας από τους 4 παραπάνω λόγους δεν μου είναι αρκετός, για να δεσμευτώ σε συγκεκριμένο χρόνο και χώρο, δεδομένου ότι υπάρχουν καλλιτερες εναλλακτικές να καλυφθούν τα ανωτερω.

 

Μολονότι ούτε κι εγώ πηγαίνω σε live, νομίζω ότι ο τρόπος που παρουσιάζεις το πράγμα κολακεύει ελάχιστα είτε το μουσικό είτε το μαραγκό.

Live κάθε είδους και επιπέδου γίνονται και θα γίνονται νυν και αεί. Όσο αυτή η πραγματικότητα ισχύει, κοινό και μουσικοί (και περισσότερο και απ' όλους, χώροι/διοργανωτές) θα διαβάζουν εσένα ή εμένα, τους "υπέρ της αποχής" ας πούμε, και τα θα (μας) απαντούν "χεστήκαμε". :)

Σε τελική ανάλυση, και αφού το προφίλ σου γράφει ότι είσαι 40 ετών, νομίζω ότι αφύσικο θα ήταν μόνο αν έγραφες τα αντίθετα απ' όσα έγραψες (τα σπάω, liveάρες, ιδρώτας, κλεισμένη φωνή, Μύκονοοοοοος etc). Εγώ 32 είμαι και ήδη απέχω καιρό (αν και ποτέ δεν ήμουν και ιδιαίτερα "παρών").

Απλά διαφωνώ με το παράδειγμα και τη διατύπωση, όχι με την ουσία.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 132
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Μολονότι ούτε κι εγώ πηγαίνω σε live, νομίζω ότι ο τρόπος που παρουσιάζεις το πράγμα κολακεύει ελάχιστα είτε το μουσικό είτε το μαραγκό.

 

 

Δεν είχα σκοπό ούτε να κολακέψω , ούτε να θίξω κανέναν μαραγκό ή μουσικό.

Για εμένα είναι το ίδιο και οι δύο.

Από τεχνίτες ως καλλιτέχνες.

 

Τίποτα παραπάνω, τίποτα λιγότερο.

 

 

θα διαβάζουν εσένα ή εμένα, τους "υπέρ της αποχής" ας πούμε, και τα θα (μας) απαντούν "χεστήκαμε". :)

 

 

Είναι μια πιθανή απάντηση, που δεν με ενοχλεί καθόλου.

Άλλωστε το "χεστήκαμε" και το "στα @@ μας" , είναι 2 απαντήσεις που κολλάν στα πάντα.

 

Δεν έγραψα κανα μανιφέστο.

Μια σκέψη μου έγραψα ...αφορμή για τυχόν συζήτηση.

 

 

Σε τελική ανάλυση, και αφού το προφίλ σου γράφει ότι είσαι 40 ετών, νομίζω ότι αφύσικο θα ήταν μόνο αν έγραφες τα αντίθετα απ' όσα έγραψες (τα σπάω, liveάρες, ιδρώτας, κλεισμένη φωνή, Μύκονοοοοοος etc). Εγώ 32 είμαι και ήδη απέχω καιρό (αν και ποτέ δεν ήμουν και ιδιαίτερα "παρών").

 

 

Δεν συνέδεσα αυτή τη στάση μου με την ηλικία μου.

Και στα 32 δεν πήγαινα σε live , και στο 20 δεν πήγαινα.

Την ίδια άποψη είχα και τότε.

 

 

Απλά διαφωνώ με το παράδειγμα και τη διατύπωση, όχι με την ουσία.

 

Θεμιτόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πας σε live γιατι σου θυμιζει συνεχως τη δικη σου αποτυχια να εισαι στη θεση του μουσικου πανω στη σκηνη. Ειναι κατι εσωτερικο και καλα κρυμμενο μεσα σου, μαλλον πρεπει να επισκεφτεις καποιον ειδικο  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν πας σε live γιατι σου θυμιζει συνεχως τη δικη σου αποτυχια να εισαι στη θεση του μουσικου πανω στη σκηνη. Ειναι κατι εσωτερικο και καλα κρυμμενο μεσα σου, μαλλον πρεπει να επισκεφτεις καποιον ειδικο  ;D

Κάποιον ειδικό ΤΙ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μηχανολογο μηχανικο

 

Και σε τι θα βοηθήσει αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε τι θα βοηθήσει αυτό;

Θα σου αλλαξει την τρομπα βενζινης και ετσι θα μπορεις να μπεις στο αμαξακι σου και να πας σε κανα live
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Θα σου αλλαξει την τρομπα βενζινης και ετσι θα μπορεις να μπεις στο αμαξακι σου και να πας σε κανα live

 

Δεν χρησιμοποιώ αυτοκίνητο στις μετακινήσεις μου στην πόλη.

Προτιμώ TAXI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγω ΓΙΩΤΑΧΙ. Εκρινα εξ ιδιων τα αλλοτρια. Γραψε λαθος

Κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου