Προς το περιεχόμενο

The Last Audio Cassette Factory


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω τι λέτε....εγώ ακόμα χρησιμοποιώ VHS.  ;D ;D ;D ;D ;D

 

Καλα ειμαι σιγουρος οτι ΟΝΤΩΣ χρησιμοποιεις... ;D

 

Απο την αλλη εγω ξυριζομαι με double edge razor του 1950  ;D (το οποιο ομως ΟΝΤΩΣ outperforms οτιδηποτε πλαστικη αηδια κυκλοφορει η Gillette σημερα  )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Καλα ειμαι σιγουρος οτι ΟΝΤΩΣ χρησιμοποιεις... ;D

 

 

3 VHS players/ recorders fully working!

 

 

 

Απο την αλλη εγω ξυριζομαι με double edge razor του 1950  ;D (το οποιο ομως ΟΝΤΩΣ outperforms οτιδηποτε πλαστικη αηδια κυκλοφορει η Gillette σημερα  )

Και πολυ καλά κανεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μάγκες, να ρωτήσω κάτι. Μήπως αντί για αυτοκίνητο να πάρετε κανένα κάρο+άλογο; Ή αντί για σίδερο να πάρετε απο εκείνα τα παλιά που έβαζαν κάρβουνο. Επίσης οι ασπρόμαυρες τηλεοράσεις χωρίς τηλεκοντρόλ πως σας φαίνονται; Καλή η νοσταλγία αλλά από ένα σημείο και μετά καταντάει παραξενιά. Hari, πέτα το το κασσετόφωνο και μην χαλάς τον χρόνο σου και τα λεφτά σου. Η ζωή είναι πολύ μικρή για να επενδύεις στο παρελθόν. Φιλικά πάντα.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hari, πέτα το το κασσετόφωνο και μην χαλάς τον χρόνο σου και τα λεφτά σου. Η ζωή είναι πολύ μικρή για να επενδύεις στο παρελθόν. Φιλικά πάντα. 

Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω, ο καθείς και τα γούστα του.

 

Το τελευταίο όμως θα ήταν τεράστια μακακία καθότι πρόκειται για ένα κορυφαίο της εποχής του κασσετόφωνo για να το πετάξει όταν ένα τέτοιο μηχάνημα το οποίο (αν δουλεύει) πιάνει (και ίσως ανέβει στο μέλλον αφού δεν είναι πλέον η χρηστικότητα που καθορίζει την τιμή του) κοντά στα 400+ εβρά.

 

Εκτός και αν είσαι τόσο large....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελευταίο όμως θα ήταν τεράστια μακακία καθότι πρόκειται για ένα κορυφαίο της εποχής του κασσετόφωνο αφού να πετάξει ένα τέτοιο μηχάνημα το οποίο (αν δουλεύει) πιάνει (και ίσως ανέβει στο μέλλον αφού δεν είναι πλέον η χρηστικότητα που καθορίζει την τιμή του) κοντά στα 400+ εβρά.

 

Εκτός και αν είσαι τόσο large....

 

Καλά τα λες, ας το πουλήσει τότε. Πάντως δεν το χρειάζεται πλέον.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ρε μάγκες, να ρωτήσω κάτι. Μήπ ;Dως αντί για αυτοκίνητο να πάρετε κανένα κάρο+άλογο; Ή αντί για σίδερο να πάρετε απο ;D εκείνα τα παλιά που έβαζαν κάρβουνο. Επίσης οι ασπρόμαυρες τηλεοράσεις χωρίς τηλεκοντρόλ πως σας φαίνονται; Καλή η νοσταλγία αλλά από ένα σημείο και μετά καταντάει παραξενιά. Hari, πέτα το το κασσετόφωνο και μην χαλάς τον χρόνο σου και τα λεφτά σου. Η ζωή είναι πολύ μικρή για να επενδύεις στο παρελθόν. Φιλικά πάντα.

Καρο με αλογο, οχι, αλλα μια sl450  του  '77 πολυ ευχαριστως. Επίσης εχω 2 ασπρομαυρες φυσικα χωρις τηλεκοντρολ ;D ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καρο με αλογο, οχι, αλλα μια sl450  του  '77 πολυ ευχαριστως. Επίσης εχω 2 ασπρομαυρες φυσικα χωρις τηλεκοντρολ ;D ;D

 

Εε φυσικά χωρίς τηλεκοντρόλ. Το να σηκώνεσαι απ' τον καναπέ για να αλλάξεις κανάλι είναι μια ιεροτελεστία, το αλατοπίπερο στην εμπειρία, χωρίς αυτό το να βλέπεις σε απρόμαυρη οθόνη το Matrix δεν λέει, πως να το κάνουμε. ;D ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εε φυσικά χωρίς τηλεκοντρόλ. Το να σηκώνεσαι απ' τον καναπέ για να αλλάξεις κανάλι είναι μια ιεροτελεστία, το αλατοπίπερο στην εμπειρία, χωρίς αυτό το να βλέπεις σε απρόμαυρη οθόνη το Matrix δεν λέει, πως να το κάνουμε. ;D ;D

Ωρε αφου δεν βλεπω ταινια μετα το 1968..χαμενη πηγαινε η εγχρωμη ;D ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης εχω 2 ασπρομαυρες φυσικα χωρις τηλεκοντρολ ;D ;D

Εμεις εκει στις αρχες των 80ς ειχαμε πρωτοτυπησει με μια ασπρομαυρη tv με τηλεκοντρολ. :P Δεν ξερω ποσο διαδεδομενες ηταν οι ασπρομαυρες tv με τηλεκοντρολ, εγω παντως δεν ξαναειδα ποτε αλλη.

 

ΥΓ:

Καπου εχω καταχωνιασμενο ενα σιδερο της γιαγιας μου, αυτο με τα καρβουνα.

Οποιος μερακλης θελει ας μου στειλει pm. Για οσους ξερουν απο πχιοτικα vintage σιδερα. Μονο σοβαρες προτασεις παρακαλω. 8)

(τα καρβουνα δεν περιλαμβανονται)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εμεις εκει στις αρχες των 80ς ειχαμε πρωτοτυπησει με μια ασπρομαυρη tv με τηλεκοντρολ. :P Δεν ξερω ποσο διαδεδομενες ηταν οι ασπρομαυρες tv με τηλεκοντρολ, εγω παντως δεν ξαναειδα ποτε αλλη.

 

ΥΓ:

Καπου εχω καταχωνιασμενο ενα σιδερο της γιαγιας μου, αυτο με τα καρβουνα.

Οποιος μερακλης θελει ας μου στειλει pm. Για οσους ξερουν απο πχιοτικα vintage σιδερα. Μονο σοβαρες προτασεις παρακαλω. 8)

(τα καρβουνα δεν περιλαμβανονται)

φαναζομαι ενσυρματο κοντρολ.Φχαριστω δεν σιδερωνω τα παω καθαρηστηριον ;D ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου