Προς το περιεχόμενο

TinyTerror


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ειναι θεμα του ποιος εργατης κανει καλυτερη/χειροτερη δουλεια.

 

Ειναι θεμα να πληρωνεις Αμερικανικη/Αγγλικη τιμη για κινεζικο προιον ή αντιστοιχα τιμη χειροποιητου για κατι με πλακετες.

 

Αν ειναί καλό γιατί να μην το πληρώσεις; Δηλαδή αν έγραφε fender δίχως να ξέρεις από που είναι δεν θα σε πείραζε να τα σκάσεις;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ειναι καθαρα προσωπικη μου αποψη να πληρωνω αναλογα με το τι κατασκευη και τι προελευσης αντικειμενο παιρνω... με βαση παντα οτι συγκρινω δυο προιοντα που με ικανοποιουν το ιδιο.

 

δηλαδη αν το κινεζικο με ικανοποιει περισοτερο απο το αμερικανικο σαφως και θα παρω το κινεζικο. Αν ομως με ικανοποιουν το ιδιο τοτε θα παρω το αμερικανικο ΕΑΝ φυσικα εχουν την ιδια τιμη.

 

Με χαλαει η καθε εταιρια να βγαζει παραπανω κερδος στην πλατη μου.

 

Δηλαδη εσυ αν ειχες μια Τελε κινεζικη και μια Αμερικανικη με ιδια τιμη και ιδια ποιοτητα/ηχο ... ποια θα επαιρνες?

 

Δεν λεω οτι ο Οραντζ ειναι κακος. Απλα για εμενα σε αυτα τα λεφτα, δεν θα ηταν μεσα στις επιλογες μου.

okai LS85Q

Matamp 1224MkX, thd hotplate, HBE BigD, Soulbender and a useless guitarist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη εσυ αν ειχες μια Τελε κινεζικη και μια Αμερικανικη με ιδια τιμη και ιδια ποιοτητα/ηχο ... ποια θα επαιρνες?

 

Το θέμα είναι είναι να πληρώσεις την Τελε αμερικάνικη ενώ φτιάχνεται κίνα -δίχως φυσικά να το ξέρεις- με όλη την διαφορά στην τιμή, απλά επειδή νομίζεις ότι φτιάχνεται Αμερική :wink:

 

Στα άλλα συμφωνώ και επ' αυξάνω! :D

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζι σου σε αυτο...

 

Αλλα θα πρεπει να το ξερεις οτι φτιαχνεται κινα και μπαινει σηματακη αμερικανικο.

 

Αλλα το ξερεις σιγουρα αυτο?

okai LS85Q

Matamp 1224MkX, thd hotplate, HBE BigD, Soulbender and a useless guitarist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζι σου σε αυτο...

 

Αλλα θα πρεπει να το ξερεις οτι φτιαχνεται κινα και μπαινει σηματακη αμερικανικο.

 

Αλλα το ξερεις σιγουρα αυτο?

 

Έλα ντε...

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δήσκολο να το καταλάβεις αυτό. Σε πολλά προϊόντα η Κίνα είναι φθηνότερη αλλά πολύ χειρότερη ποιοτικά. Αν όμως έχουν καταφέρει να είναι παρόμοιες ποιοτικά οι 2 κιθάρες (δύσκολο το βλέπω αλλά ποτέ δεν ξέρεις) τότε πιάνεσαι "κότσος" και δεν το πέρνεις πρέφα ποτέ.

Let's talk vocals...any kind!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν αρχίζω να τον σκέφτομαι σοβαρά τον ενισχυτάκο για μετά τις γιορτές... Απλά για καμπίνα θα χρησιμοποιήσω τον παλιό μου ενισχυτή πρώτα (12αρη celestion σε κλιστή καμπίνα έχει) μέχρι να τον πουλήσω και να πάρω μεγάφωνο για τον orange. Σκεφτόμουν πάλι και τον valve junior αλλά μέχρι στιγμής περισσότερο με τραβάει ο orange. Καμμια αλλη ιδέα για κούτσικη κεφαλή; Ευχαριστώ. :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικά sound clips με τον tiny terror

 

http://www.purevolume.com/penthouseshed

 

Και μερικά sound clips με τον minimat που φαίνεται ενδιαφέρον ενισχυτής επίσης.

 

http://www.matamp.co.nz/soundclips.htm

 

Ελπίζω να βοηθήσουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι? 8O

Ισα-ισα πολυ περισσοτερο εμπιστευομαι :lol: εναν κινεζο εργατη (που σιγουρα θα δουλευει σκληρα' date='μεθοδικα & ....συνεχεια) που αμα δεν κανει καλη δουλεια θα τον στειλει το...κομμα στην ερημο Γκομπι να βοσκαει..ακριδες :lol: παρα εναν μεξικανο πλακωμενο στα μπουριτος & στις τεκιλες!! :lol: :lol: [/quote']

 

Έτσι εξηγείται λοιπόν το σκουλήκι τεκίλας και τα ψίχουλα που βρήκα μέσα στη μεξικάνικη Strat μου όταν έβγαλα το pickguard ν'αλλάξω μαγνήτες :wink: :D :D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μμμμ. Μεχρι στιγμής βλέπω οτι ο Orange είναι πολύ κοντά στον ήχο μου...Να δούμε πότε θα μπορέσω για κανα testing σε πιο ιδιέταιρες στιγμές.... :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου