Προς το περιεχόμενο

Υιοθετηση παιδιου απο ομοφυλα ζευγαρια



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 177
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όχι από μένα και δεν καταλαβαίνω γιατί άτομα που έχουν συνειδητά αποφασίσει να απέχουν απ'τη διαδικασία τεκνοποίησης (και μην πει κάποιος ότι δεν είναι συνειδητή επιλογή γιατί θα ουρλιάξω),διεκδικούν δικαίωμα στην υιοθεσία.

 

Πρόταση : ξεκίνα να ουρλιάζεις.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί άτομα που έχουν συνειδητά αποφασίσει να απέχουν απ'τη διαδικασία τεκνοποίησης

 

εσυ καθε φορα που κανεις ΣΕΞ με το αλλο φυλο..τεκνοποιεις?

 

δηλαδη ο ΣΠΑΛΙΑΡΑΣ εχει 30.000 παιδια?

 

;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι από μένα και δεν καταλαβαίνω γιατί άτομα που έχουν συνειδητά αποφασίσει να απέχουν απ'τη διαδικασία τεκνοποίησης (και μην πει κάποιος ότι δεν είναι συνειδητή επιλογή γιατί θα ουρλιάξω),διεκδικούν δικαίωμα στην υιοθεσία.

 

Να ουρλιάξεις.

 

Αλλά ακόμα και όπως τα λες να είναι ,γιατί; Για να τους τιμωρήσουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ομοφοβία υπαρχει παντου, δεν ειναι μονο εδω. Για αναλογους λογους.

 

Εγω δεν εχω προβλημα παντως γι αυτο ψηφισα ΝΑΙ

 

 

Προσωπικό Υ.Γ. Καλο ειναι οι νομοι να γινονται παραλληλα με διαδικασιες αμεσης δημοκρατιας για να βλεπουμε τι θελουν οι πολλοι και να νομοθετουμε αναλογα ωστε μετα να σεβομαστε το νομο για να υπαρχει μια τάξη, υποστηριζόμενη και ηθικά απο την ευρύτερη λαϊκη συναινεση και οχι απλα απο εναν εκπροσωπο ο οποιος ναι μεν ψηφίζεται απο  πολλους αλλά δεν μπορει να εκφραζει παντα στην πράξη όλα  τα θέλω ολων οσων του ανεθεσαν την εξουσια να τους εκπροσωπει.

 

Ετσι λεμε εμεις στο χωριό μου. Ετσι προσδοκούμε. χαχαχαχχαχχαχα

 

Οι νομοι φτιαχνονται και η δικαιοσυνη αποδιδεται εν ονόματι των λαών και της θέλησης της πλειοψηφίας των, ετσι είθισται στις πολιτισμενες χώρες και αυτη η κατευθυνση πιστευω οτι θα πρέπει να υπαρχει ωστε να πλησιασουμε γρηγοροτερα μια κοινωνία, ειρηνική, δίκαια με ίσα δικαιώματα και ισες ευκαιριες.

 

For democracy and for winning the war against terrorism!!!!!!

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα μη φας,χτυπησαμε ελικοΦτερο και θα φαμε τη φτερουγα........

 

Μονο οταν δεις να ορκιζεται κυβερνηση στη βουλη χωρις παπαδες,να ανοιγει η σχολικη χρονια χωρις....αγιαστουρες και να μην υπαρχουν σχολικες & στρατιωτικες  παρελασεις θα μπορεσεις να ΑΡΧΙΣΕΙΣ να εχεις ΚΑΠΟΙΑ ελπιδα...

 

Μεχρι τοτε θα ακους...αδρες και γεματες ...τακτ παρατηρησεις για τα ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ παιδια τυπου ΑΧΤΑΡΜΑ...

 

"Ρε κοιτα εναν Φουστη που βαλανε σημαιοφορο!"

 

"Φουστη κανε πιο δεξια να με πιτσιλησει και εμενα ο αγιασμος!"

 

"Παλι ο Φουστης ο πατερας σου σε εφερε στο σχολειο μωρη λουγκρα?"

 

 

 

Και αλλα τετοια ωραια.... :'(

 

 

 

 

 

 

 

Ξέχασες το "φούστικο thread"...

 

#Δεν_υπάρχει_σωτηρία

 

To cut a long story short:

 

Και για να μη νομίζει κανείς δηλαδή ότι είναι big deal στον πολιτισμένο κόσμο:

Πώς μιλάς σε ένα παιδί για την ομοφυλοφιλία;

 

-Μαμά, γιατί ο θείος Τζακ είναι όλη μέρα με τον θείο Τσάρλι, τον πιάνει από το χέρι και πηγαίνουν παντού μαζί;

-Γιατί αγαπιούνται όπως αγαπιόμαστε κι εμείς, η μαμά με τον μπαμπά σου.

-Ααα κατάλαβα! Μπορώ να έχω άλλο ένα μπισκότο;

 

 

That's all folks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα θεμα που συμφωνω 100% με trolley και SF ;D

 

Παει, γερασα :(

 

Το μονο που ξερετε να κανετε οι σκοταδιστες :)

 

Έχεις δίκιο.Κάτι μας έριξαν στο ποτό και επιλέξαμε να γίνουμε αμφι- ή ομο-.Ώριμο το βρίσκω σα σκεπτικό...

Ποιός σκότωσε τον Tesla?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως μου θυμίζουν το νικ σου, το οποίο προτείνω να αλλάξει σε panosmouhl...

 

;D ;D ;D

 

Το έχεις παίξει άντερ, ε;

 

;D ;D ;D

Το nickname αφορα το ειδος μουσικης που παιζω και ακουω το οποιο απο τους πανκηδες θεωρηθηκε συντηρητικο αρα καμια  ανακολουθια.Μπορεις να με χαρακτηρισεις Traditionalist αν σωνει και καλα θελεις να μου βαλεις καποια ταμπελα.Τωρα τι  θεωρεις τον Οργουελ    ??? Για τα στοιχηματικα  δεν ξερω να σου απαντησω γιατι πολυ απλα δεν ασχολουμαι ελπιζω να σε καλυψα 8)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι από μένα και δεν καταλαβαίνω γιατί άτομα που έχουν συνειδητά αποφασίσει να απέχουν απ'τη διαδικασία τεκνοποίησης (και μην πει κάποιος ότι δεν είναι συνειδητή επιλογή γιατί θα ουρλιάξω),διεκδικούν δικαίωμα στην υιοθεσία.

 

Ετοιμάσου για ξελαρύγγιασμα.

 

Βέβαια εγώ θα ξαναθέσω το ερώτημα. Όταν έχεις δυο υποψήφια ζευγάρια, ένα ομοφυλο ένα ετερόφυλο και στα υπόλοιπα είναι μέσες άκρες το ίδιο, που δίνεις το παιδί σαν κοινωνία; Αν κάνεις επιλογή βάσει κριτήριου, που εδώ είναι μόνο ένα, τότε κάνεις διακρίσεις. Αν το παίξεις στην τύχη αφού είναι το ίδιο τότε πιθανώς να είσαι ανεύθυνος, μπορεί και όχι. Δεν είναι απλό.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το nickname αφορα το ειδος μουσικης που παιζω και ακουω το οποιο απο τους πανκηδες θεωρηθηκε συντηρητικο αρα καμια  ανακολουθια.Μπορεις να με χαρακτηρισεις Traditionalist αν σωνει και καλα θελεις να μου βαλεις καποια ταμπελα.Τωρα τι  θεωρεις τον Οργουελ    ??? Για τα στοιχηματικα  δεν ξερω να σου απαντησω γιατι πολυ απλα δεν ασχολουμαι ελπιζω να σε καλυψα 8)

 

Χρηση Οργουελ υπερ της καταπιεσης ανθρωπινων δικαιωματων πρωτη φορα βλεπω :P

 

Ετοιμάσου για ξελαρύγγιασμα.

 

Βέβαια εγώ θα ξαναθέσω το ερώτημα. Όταν έχεις δυο υποψήφια ζευγάρια, ένα ομοφυλο ένα ετερόφυλο και στα υπόλοιπα είναι μέσες άκρες το ίδιο, που δίνεις το παιδί σαν κοινωνία; Αν κάνεις επιλογή βάσει κριτήριου, που εδώ είναι μόνο ένα, τότε κάνεις διακρίσεις. Αν το παίξεις στην τύχη αφού είναι το ίδιο τότε πιθανώς να είσαι ανεύθυνος, μπορεί και όχι. Δεν είναι απλό.

 

Αν το μονο κριτήριο ειναι το ομοφυλο/ετεροφυλο, προσωπικά δε μπορώ να απαντήσω. Ισως αν το ενα ζευγαρι ειναι παοκτσηδες, το εδινα στο αλλο. Σπανια μεγαλωνουν φυσιολογικα παιδια απο παοκτσηδες  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου