Προς το περιεχόμενο

Drum Clips


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά... γιατί δεν βλέπω κάποιο clip νοιζά drummer? (εκτός και αν δεν ήμουν αρκετά προσεκτικός...)

Όλες οι κιθάρες ηχογραφούν, ανεβάζουν κλιπάκια μέχρι και Online Jam κάνουν και οι "τυμπανιστές" τίποτα!

Ξέρω ότι η ηχογράφηση Drums είναι αρκετά πιο δύσκολη απο πολλές πλευρές απο αυτήν ενός μόνο οργάνου αλλά κανείς δεν έχει έστω δυο τρια μικροφωνάκια, να ηχογραφήσει κάτι μικρό, να μας δείξει τις γνώσεις του, το ταλέντο του κλπ?

Έτσι απο περιέργεια  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς όπως το έθεσες. Ο κιθαρίστας στην ευκολότερη περίπτωση βάζει το καρφί της κιθάρας στην κάρτα ήχου και γράφει. Τα τύμπανα θέλουν αρκετή περισσότερη δουλειά και υλικό συν έναν αξιοπρεπή χώρο. Ίσως όσοι έχουν ηλεκτρονικά τύμπανα... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν θεωρώ τον εαυτό μου ούτε στο ελάχιστο drummer ορίστε κι ένα κομμάτι από εμένα, υπόψιν είμαι της less is more φιλοσοφίας οπότε για κάποιους ίσως είναι λίγο βαρετό :)

 

http://www.box.net/shared/t5c33pw8cw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι που κάποιος έκανε την αρχή, και κάποιος συνέχισε, ελπίζω να μην σταματήσουμε εδώ.

Πραγματικά πολύ ωραία τα clips και των δυο σας. Θεωρώ και τα δύο clips τόσο καλοπαιγμένα όσο και όμορφα.

Congrats και στους δυό, Flemail πολύ ωραίος για μη drummer και Haris πολύ ωραίος σκέτο!

Εγώ δυστυχώς ακόμα και να ανεβάσω κάτι, θα είναι με άθλιο ήχο αλλά και αδιάφορο, οπότε απο του χρόνου.

 

Fleamail να υποθέσω ότι είσαι και εσύ με electronic set?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fleamail να υποθέσω ότι είσαι και εσύ με electronic set?

 

Nope! Sonor 3001 Fusion Set με 20" μπότα, Sabian AA 13" Hi Hat, Sabian AA 20" Ride, Sabian 16" hand hammered crash ηχογραφημένα με ένα ribbon overhead, shure sm57 στο snare και electro voice re20 στη μπότα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου