Προς το περιεχόμενο

Drum Clips


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ ωραίο fleamail!Αν και εμένα μου άρεσε πολύ το bass στο κομμάτι. ;D

 

Καλά Haris...απίστευτος.Ειδικά oι ghost notes με το αριστερό που παίζεις μέσα στο βασικό ρυθμό είναι φοβερές.Πολύ άνετα παίζεις!Λογικά θα παίζεις καιρό.

 

Πάντως πάρα πολύ ωραίος.Άντε να τα βλέπουμε και μεις που μόλις ξεκινάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τα θετικά σχόλια. Τώρα ανεβάστε ήχους για να μη με κάνετε να ξανανεβάσω εγώ! 

 

To παίξιμο στο hihat  θυμίζει κάτι από το shuffle του Rosanna-ΤΟΤΟ. :D

Chem, ο ρυθμός στο μεγαλύτερο μέρος του κομματιού όχι απλά θυμίζει αλλά είναι κατακλεμμένος από το γκρουβ του Rosanna! (το οποίο με τη σειρά του είναι "δανεισμένο" από το δάσκαλο Bernard Purdie - γι' αυτό και είναι γνωστό ως Purdie shuffle).

 

Fleamail, πολύ καλό κομμάτι, και είσαι περισσότερο ντράμερ από πολλούς ντράμερς με βούλα. Και ένα καλό ακουστικό σετ δεν συγκρίνεται με κανένα ηλεκτρονικό, παρά τις δυσκολίες στην εγγραφή...

 

Sentientno, τίποτα δεν είναι αδιάφορο, και δεν πειράζει αν ο ήχος δεν είναι άψογος. Αν έχεις έστω και ένα μικρόφωνο, γράψε και ανέβασε κλιπ πάραυτα! ;)

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τα μπράβο μου και στους δυο, και για την προσπάθεια, και το παίξιμο κλπ κλπ ..

 

Θα ανεβάσω και γω κάτι, απλά και για να κρατήσω το ενδιαφέρον (και τη ζωή) του thread ...

 

 

flea - και ωραίο παίξιμο, και καλή ηχογράφηση, ωραίος ήχος ρε παιδί μου, ακούγονται τύμπανα, όσο βρώμικα πρέπει :) .. Και γκρουβάρουν, χωρίς να το μπουκώνουν το κομμάτι ...  Μια ερώτηση, κιθάρες, μπάσο κλπ ποιος παίζει, εσύ; Το κομμάτι δικό σου ή κάποιο playalong?

 

Haris - περιττά τα σχόλια, πολύ καλός  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον θέμα.

 

Σας αποστέλω και εγώ λοιπόν link από τη σελίδα μου με βίντεο για να με δείτε να παίζω.

 

http://www.youtube.com/kostasxri

 

Τη σελίδα αυτή την ετοίμασα με αφορμή μία αγγελία μου για αναζήτηση progressive μπάντας

(http://www.noiz.gr/index.php?topic=159317.0)

 

Keep on rockin' fellow drummers!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κώστα, είδα μόνο ένα μέρος του Hell's Kitchen, και το 'χεις. Πολύ λυμένος και πατάς καλά στο κομμάτι.

Περισσότερα, μόλις τα δω και τα δύο ολόκληρα.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου