Προς το περιεχόμενο

Υιοθετηση παιδιου απο ομοφυλα ζευγαρια



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί θεωρούμε αυτονόητο πως τα περισσότερα πράγματα που κάνουν ή πιστεύουν οι γονείς επηρεάζουν τα παιδιά και το γεγονός πως ο γονιός είναι ομοφυλόφυλος το θεωρούμε αδιάφορο;

 

+1

 

Και πιστευω τα επηρεαζουν αρνητικα (τα ετεροφυλα παιδια).

Τωρα που το σκεφτομαι γιατι να μην υιοθετουν οι ομοφυλοι ομοφυλα παιδια? Ακουγεται καπως, γιατι πως το διαπιστώνεις αυτό, αλλα το βλεπω λογικο.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 177
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τα ετεροφυλα παιδια

 

ομοφυλα παιδια

 

ΤΙ ΛΕΣ ΑΝΘΡΩΠΕ ΜΟΥ?ΤΙ ΛΕΣ?  :o

 

Τωρα που το σκεφτομαι

 

Τωρα που κανεις ΤΙ?  ;D

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΙ ΛΕΣ ΑΝΘΡΩΠΕ ΜΟΥ?ΤΙ ΛΕΣ?  :o

 

Λέει, ότι τα παιδιά που ανατρέφονται από ομοφυλόφιλους έχουν αυξημένες πιθανότητες να είναι ομοφυλόφιλοι επίσης.

 

Δεν του αρέσει αυτό. ;D ;D ;D ;D

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΙ ΛΕΣ ΑΝΘΡΩΠΕ ΜΟΥ?ΤΙ ΛΕΣ?  :o

 

Τωρα που κανεις ΤΙ?  ;D

 

 

 

Διαφωνεις πως τα παιδια εχουν ειτε ετεροφυλες ειτε ομοφυλες τασεις? (χωρις smiley)

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέει, ότι τα παιδιά που ανατρέφονται από ομοφυλόφιλους έχουν αυξημένες πιθανότητες να είναι ομοφυλόφιλοι επίσης.

 

 

οχι δεν λεει αυτο.....λεει οτι ΥΠΑΡΧΟΥΝ (στις ηλικιες κατω απο τα 2 ετη οπου συνηθως γινονται οι περισσοτερες υιοθεσιες) ομοφυλοφιλα και ετεροφυλα παιδια.....και μπορουμε με ΣΙΓΟΥΡΙΑ να ξεχωρισουμε ποια ειναι ποια.

 

edit

 

Διαφωνεις πως τα παιδια εχουν ειτε ετεροφυλες ειτε ομοφυλες τασεις? (χωρις smiley)

 

για να μη λες οτι του βαζω στο στομα  λογια που δεν ειπε.

 

Διαβαζω τα  μηνυματα μερικων και γελαω για το ποσο υποφερουν απο τη θρησκεια στην Ελλαδα

 

απο την ΕΚΚΛΗΣΙΑ ειπαμε,οχι απο τη θρησκεια/πιστη,μη μπερδευεις τη λουτσα με τη βουρτσα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ μιλας για κατω απ'τα 3 ετη. Ακομα και γι'αυτο πως εισαι τοσο σιγουρος? Εχεις πτυχιο (συστημα otto#) ορμονολογιας?

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thecotapus: οχι δεν είμαι σίγουρος για τίποτε, αλλά καταλαβαινεις ότι οι σεξουαλικές προτιμήσεις ενός ζευγαριού μπορούν να παραμείνουν στην κρεββατοκάμαρα, αντιθέτως με τα μαύρα ρούχα... Δεν με έχουν δει ποτέ τα παιδιά μου να κάνω ότι κάνω με την κυρία μου... και δεν τους αφορά. Λαμβάνουν την αγάπη μας με διάφορες εκδηλώσεις... όχι το σεξουαλικό κάψιμο του "μωρό μου σε θέλω τώρα..."

 

Κάνεις λάθος να νομίζεις πως οι σεξουαλικές προτιμήσεις μας δεν ορίζουν κι άλλες συμπεριφορές που δεν μένουν στην κρεβατοκάμαρα. Κάνεις λάθος να νομίζεις πως η μόνη διαφορά ενός ετεροφυλόφιλου με έναν ομοφυλόφιλο περιορίζεται στο τι συμβαίνει στην κρεβατοκάμαρα. Δεν κάνω σύγκριση ποιός είναι "καλύτερος" ή "χειρότερος" αλλά μπορώ να φανταστώ πως είναι διαφορετικοί.

 

Κι αυτή η συζήτηση σε μια χώρα που οι γονείς φοβούνται να εξαιρέσουν τα παιδιά τους απ'τα υποχρεωτικά έως τώρα θρησκευτικά...

 

+άπειρο

 

Αν, απ' την άλλη, αποδέχεται τις μονογονικές οικογένειες, δηλαδή ένα οικογενειακό σχήμα στο οποίο δε συμμετέχουν και τα δύο φύλα με ισότιμους ρόλους στην κηδεμονία και ανατροφή των παιδιών, τότε κάλλιστα χωράνε και οι ομοφυλόφιλοι.

 

Διαλέξτε και πάρτε.

 

Κι όμως δεν ισχύει το σκεπτικό σου. Είναι τελείως διαφορετικό να υπάρχει ένας γονιός και τελείως διαφορετικό να υπάρχουν δυο. Το ότι μπορεί να είναι ομόφυλοι ή ετερόφυλοι δεν σχετίζεται. Το συμπέρασμά σου δεν έχει λογική βάση. Το ερώτημα του thread θα μπορούσε να τεθεί και ως "Υιοθέτηση παιδιού από ομοφυλόφιλο" μόνος του, όχι ζευγάρι. Πάλι το ίδιο περιεχόμενο θα είχε η κουβέντα, περίπου.

 

Εσυ μιλας για κατω απ'τα 3 ετη. Ακομα και γι'αυτο πως εισαι τοσο σιγουρος? Εχεις πτυχιο (συστημα otto#) ορμολογογιας?

 

Γιατί έχεις εσύ, όπως φυσικής;

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ μιλας για κατω απ'τα 3 ετη. Ακομα και γι'αυτο πως εισαι τοσο σιγουρος? Εχεις πτυχιο (συστημα otto#) ορμολογογιας?

 

Πτυχιο δεν εχω αλλα ΠΟΥΘΕΝΑ στον κοσμο δεν ξεχωριζονται τα "φυσιολογικα" απο τα "ανωμαλα" παιδια σε τοσο μικρες ηλικιες (εκτος βεβαια απο τους ΝΑΖΙ στη Γερμανια του '30).....

 

Το να προτεινεις να....ξεχωριζουμε απο τα 2-3 ετη τα παιδια σε ομοφυλα και ετεροφυλα αγγιζει τα ορια της απολυτης παρανοιας.   

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου