Προς το περιεχόμενο

Κλείδωμα θρεντ ή σβήσιμο off-topic ποστς


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνεπώς,δεν βλέπω να υπάρχει* ο οποιοσδήποτε τρόπος moderation που θα μπορούσε να αντιμετωπίσει το πρόβλημα εν τη γενέση του...Απλά και πάντα,θα περιμένουμε καρτερικά το επόμενο κλείδωμα.

 

Δεν ανακαλύπτουμε τον τροχό εδώ.

 

Αυτό που θέτω προς συζήτηση είναι standard procedure σε όλα τα μεγάλα φόρα του εξωτερικού. Και στα μουσικά. Και εκεί υπάρχουν διαφορές στο επίπεδο και σε ό,τι άλλο θέλεις.

 

Πήγαινε στο tdpri και κάνε 1/10 από τις μαγκιές που κάνουν κάποιοι εδώ. Έχεις φύγει στο επόμενο refresh.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε στο tdpri και κάνε 1/10 από τις μαγκιές που κάνουν κάποιοι εδώ. Έχεις φύγει στο επόμενο refresh.

 

Θα το έβλεπες και εδώ,αν η διαχείριση δεν ήταν αναγκασμένη να το πράξει και για τα πουλέν της.

 

...Δεν ανακαλύπτουμε τον τροχό εδώ,Ray.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου εχουν μάθει πως όταν είμαι καλεσμένος σε ένα σπίτι οφείλω να σέβομαι τους κανόνες του σπιτονοικοκύρη που -συνήθως- υπάρχουν για κάποιον καλό λόγο και όχι από κάποιο μυστήριο βίτσιο του. Προφάνως υπάρχουν άλλοι που ενώ βρίσκονται εντος του σπιτιού λένε στον σπιτονοικοκύρη οτί εγώ στα καμπανέλια μου τους γράφω τους κανόνες, θα πω και θα κάνω ό,τι έχω να πω & να κάνω και -ξανά μανά- στα καμπανέλια μου αν με πετάξεις έξω με τις κλωτσιές.

 

Το πρόβλημα ξεκινάει από το γεγονός οτί προφανώς κάποια μέλη (κουφή λεοπάρδαλη...ακούς;  ;D) έχουν πολύ ελεύθερο χρόνο, είτε επειδή είναι άνεργοι, είτε επειδή είναι νεαροί, είτε επειδή είναι χασομέρηδες ρε παιδί μου, συνδυασμό των προαναφερθέντων, ή για άλλους άγνωστους λόγους.

 

Πάμε και ένα τραγουδάκι τώρα...

 

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το έβλεπες και εδώ,αν η διαχείριση δεν ήταν αναγκασμένη να το πράξει και για τα πουλέν της.

 

...Δεν ανακαλύπτουμε τον τροχό εδώ,Ray.

+10000000000000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ήμουν νιος και γέρασα και δεν αντιμετωπίζω κάτι εδώ διαφορετικό από την real καθημερινότητά μου...

 

το μόνο μου "πρόβλημα" είναι ότι (ρομαντικά μάλλον) δεν περιμένω κάθε φορά ανάλογες  "ποιοτικές ποσοστώσεις" (και εδώ)... :)

 

ΥΓ. ενίοτε "αυτοδιαχειρίζω" την συμμετοχή μου αποφεύγοντας πλέον κατά κανόνα επιτυχώς (αυτά που εγώ θεωρώ) τα "πίτουρα"... αλλά με χαλάει...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το έβλεπες και εδώ,αν η διαχείριση δεν ήταν αναγκασμένη να το πράξει και για τα πουλέν της.

 

Δηλαδή λες ότι η διαχείριση προτιμά αυτή την λύση για να προστατέψει τα "πουλέν" της; Δηλαδή δίπλα στα χλωρά *δεν* καίγονται και τα ξερά; Και εφόσον λοιπον η διαχείριση δεν "καίει" κανέναν, πώς ξέρουμε ποια είναι τα "πουλέν";

 

Ας το θέσω διαφορετικά. Υπάρχουν μέλη που δεν προσφέρουν τίποτα. Απολύτως. Ούτε καν comic relief. Και όλες τους οι αναρτήσεις είναι απολύτως άνευ αξίας. Και όχι μόνο αυτό αλλά είναι συχνά πηγές δυσαρέσκειας, αν όχι εντάσεων.

 

Υπάρχουν και μέλη, σαν κι εμένα π.χ., που έχουν προσφέρει κάποια πράγματα (και άλλα που έχουν προσφέρει πολλάααα περισσότερα) και έχουν κατά καιρούς κάνει και χαβαλέ, έχουν "πλακωθεί", έχουν δημιουργήσει δυσαρέσκεια.

 

Και οι μεν και οι δε παραμένουμε στο φόρουμ.

 

Ποιοι είναι όμως τα "πουλέν";

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιοι είναι όμως τα "πουλέν";

 

Αυτοί που φτιάχνουμε στο μυαλό μας για να δώσουμε εξήγηση που μας βολεύει.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

Ας το θέσω διαφορετικά. Υπάρχουν μέλη που δεν προσφέρουν τίποτα. Απολύτως. Ούτε καν comic relief. Και όλες τους οι αναρτήσεις είναι απολύτως άνευ αξίας. Και όχι μόνο αυτό αλλά είναι συχνά πηγές δυσαρέσκειας, αν όχι εντάσεων.

 

[...]

 

Δε μου είναι προφανές πως ακριβώς μετριέται η προσφορά σε ένα φόρουμ. Καταλαβαίνω και συμφνωνώ ότι υπάρχει αλλά μήπως πρέπει να χαλαρώσουμε λίγο και να δεχθούμε και αυτούς που δεν μπαίνουν για να "προσφέρουν" αλλά για να χαλαρώσουν, να διαβάσουν κάτι που τους αρέσει και να "κοινωνικοποιηθούν";

 

Συμφωνώ να προλαμβάνονται καταστάσεις μπάχαλου-τσακωμού-υβρισμών αλλά από την άλλη μήπως πρέπει να καταλάβουμε ότι είμαστε σε ένα φόρουμ συζήτησης και τίποτα παραπάνω. Γιατι πρέπει να το παίρνουν τόσο σοβαρά μερικοί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μου είναι προφανές πως ακριβώς μετριέται η προσφορά σε ένα φόρουμ.

Ένα απλό ελάχιστο παράδειγμα είναι το να απαντάς - στα σοβαρά και με κάποιο βαθμό γνώσης βέβαια - στα τεχνικά θέματα, στις ερωτήσεις, στις απορίες, και να συνεισφέρεις εποικοδομητικά στις προσπάθειες μουσικών να δοκιμάσουν και να δοκιμαστούν.

 

Καταλαβαίνω και συμφνωνώ ότι υπάρχει αλλά μήπως πρέπει να χαλαρώσουμε λίγο και να δεχθούμε και αυτούς που δεν μπαίνουν για να "προσφέρουν" αλλά για να χαλαρώσουν, να διαβάσουν κάτι που τους αρέσει και να "κοινωνικοποιηθούν";

 

Καμία διαφωνία ως προς το χαλαρόν του πράγματος. Υπάρχουν πολλά (για μένα υπέρ το δεόν) θέματα "κοινωνικοποίησης". Εκεί μπορείς να μπεις να χαλαρώσεις και να περάσεις καλά. Αρκεί βέβαια να μην τα κάνεις ακόμα πιο μπάχαλο από ό,τι είναι.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου