Προς το περιεχόμενο

Δημιουργια studio record & jam. Με τι ηχεια?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

..οποτε παιδια λετε για μονιτορ...ωραια...υπαρχει καποιο ζευγαρι με ενταση που μπορει να μας καλυψει ανετα με 300 ευρω περιπου ?

 

Τα 5άρια της yamaha. Πολύ φλατ σήμα. Αν πας για 8άρια δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι ικανα τα yamaha η τα maudio να βγαλουν ολα τα οργανα και τις φωνες προς τα εξω σε αξιοπρεπεις εντασεις ???

 

Δεν ειναι λιγο μικρα ?

 

Ο χωρος ειναι 15 - 20 τετραγωνικα ***

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

αξιοπρεπεις εντασεις ???

 

 

 

Τι θεωρείς "αξιοπρεπή" ένταση, δεν ξέρω.

Σου είπα, εγώ το χω κάνει....και το κάνω.

Με κιθάρα, μπάσο, τύμπανα, πλήκτρα, φωνή.

Εγώ έμεινα και μένω ευχαριστημένος.

Εσύ μπορεί να χεις άλλες απαιτήσεις.

 

 

Μην νομίζεις ότι θα δώσεις και συναυλία σε γήπεδο πάντως.

15 με 20 τετραγωνικά, είναι ένα τυπικό (μικρό δωμάτιο) πολυκατοικίας.

 

Τι να σου πώ, δοκίμασε διάφορα, εσύ ξέρεις τι θες.

Good luck.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Σε τοσο μικρο χωρο αναγκαστικα θα παιζετε σε μικρη ενταση για να ακουγεστε ολοι καθαρα. Απο κει και περα το πως θα καθεστε στο δωματιο και το πως θα τοποθετηθουν τα ηχεια ωστε να ακουτε ολοι το ιδιο πανω κατω ειναι και αυτο ενα θεμα.

 Να προτεινω και τη λυση το να εχει ο καθενας in ear monitors/ακουστικα του και να ρυθμιζει μονος του την ενταση καθε οργανου κοιταξε π.χ. το JamHub. Δε θα ενοχλειτε κανεναν και θα εχει ο καθε μουσικος τον ηχο του

 

http://jamhub.com/

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι ικανα τα yamaha η τα maudio να βγαλουν ολα τα οργανα και τις φωνες προς τα εξω σε αξιοπρεπεις εντασεις ???

 

Δεν ειναι λιγο μικρα ?

 

Ο χωρος ειναι 15 - 20 τετραγωνικα ***

 

Αντιμετώπισε τα σαν ηχεία για κανονική μουσική. Δηλαδή σε 20 τετραγωνικά δεν ακούς αξιοπρεπέστατα μουσική με 50-60 watts ηχεία; Αυτό που με προβληματίζει δεν είναι η ένταση αλλά η σωστή μίξη των συχνοτήτων. Θα το βρείτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα θα χρειαστεις ενα μονιτορ για καθε οργανο και θα συνδεεται στην headphone εξοδο. Αλλα δε βλεπω το λογο να το κανεις αυτο σε ενα τοσο μικρο χωρο γιατι θα ακουγεστε χαλια. Γι' αυτο και προτεινα τη λυση με τα ακουστικα γιατι θα ακουτε ολοι τι παιζετε καθαρα. Εαν εσυ προτιμας βαβουρα τοτε το JamHub δεν ειναι για σενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου