Προς το περιεχόμενο

Καποιες παρατηρήσεις για την βελτίωση του forum


gto234

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οκ μπορω και χωρις αυτο (δε θελω να ειμαι υπερβολικος), αλλα εκνευριζομαι ιδιαιτερα οταν ανακαλυπτω σερφαροντας στις κατηγοριες του φορουμ οτι δε διαβασα 2 ή 3 ενδιαφεροντα θεματα πριν απο κανα τριμηνο. (αυτο το συστημα που αλλαζει το χρωμα διπλα στις δημοσιευσεις αν τις εχεις διαβασει ή οχι , εμενα δε μου δουλευει σωστα, και επισης οι ειδοποιησεις στο email μου για θεματα που παρακολουθω δεν ερχονται παντα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

(αυτο το συστημα που αλλαζει το χρωμα διπλα στις δημοσιευσεις αν τις εχεις διαβασει ή οχι ' date=' εμενα δε μου δουλευει σωστα, και επισης οι ειδοποιησεις στο email μου για θεματα που παρακολουθω δεν ερχονται παντα)[/quote']

Ούτε και σε μένα...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να ξαναπροτεινω (με την ελπιδα να δω αν συμφωνουν και αλλοι μαζι μου ) την αναγκη να μεγαλωσει στην αρχικη σελιδα ο πινακας με τα τελευταια posts . Καθε φορα που αργω κανα διημερο να μπω στο νοιζ σπαταλω πολυ ωρα μεχρι να δω τι ποστσ εχω χασει .

συμφωνει κανεις?

 

Εγω δεν συμφωνώ γιατί θα κρύψει όλα τα άλλα θέματα. Αν κάποιος θέλει να βλέπει τα νέα μυνήματα, ας κάνει bookmark κατευθείαν στο forum.

 

Μάλλον καλλίτερο software για to φόρουμ χρειάζεται που να θυμάται σωστά ποια μυνήματα έχεις δεί και ποια όχι, να ειδοποιεί για νεα μυνήματα, κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση: τα παλια αρθρα (πχ αυτα του dither peri latency kai drivers) που θα τα βρω?

 

αγγελε δεν ειναι αναγκη να κρυψει κατι. αν εχει μια μπαρα δεξια σαν αυτη στο παραθυρακι που γραφουμε τα posts μας, και ετσι να πλοηγουμαστε πολυ ευκολα πανω κατω.

 

μια αλλη παρατηρηση: μου λειπει το table που υπηρχε με τα latest downlads. το να πας τωρα να δεις τι καινουργιο προστεθηκε ειναι πολυ δυσκολο αφου ακομα και οταν ξερειις οτι υπαρχει κατι καινουργιο κάνεις δυο ωρες μεχρι να το βρεις γιατι η ταξινομηση κατα ημερομηνια εμενα τουλαχιστον δε δουλευει. οποτε πρεπει να ψαχνω αλφαβητικα μια μια σελιδα να δω τι νεο υπαρχει. φυσικα το εχω παρατησει πλεον να το κοιταζω .

 

υποψιν επισης οτι το harmony central news δεν ειναι και οτι πιο δημοφιλες υπαρχει στην αρχικη σελιδα

 

παρα τις παρατηρησεις μου , θεωρω οτι η εμφανιση της αρχ σελιδας ειναι εξαιρετικη και λειτουργικη. μερικες διορθωσεις σιγα σιγα θα το κανουν ακομα καλυτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως κάτι που θα βοηθήσει το forum.

Πολλοί αναφέρουν ότι έχουν πρόβλημα με τα greeklish κλπ αλλά στην ουσία αυτό που μάλλον τους δυσκολεύει -είτε να διαβάσουν ελληνικά είτε greeklish- είναι το μικρό διάστιχο ανάμεσα στις γραμμές.

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
ερωτηση: τα παλια αρθρα (πχ αυτα του dither peri latency kai drivers) που θα τα βρω?

Μα κανείς δεν χρησιμοποιεί το Search...

 

Εν τω μεταξύ λέγετε, λέγετε... βελτιωνόμαστε... που θα πάει; :lol:

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yameth, νομίζω ότι η "Αναζήτηση" όταν εισάγεις ελληνικές λέξεις δε λειτουργεί το ίδιο καλά με τις αγγλικές. Πχ για δοκιμή βάζω λέξεις-κλειδιά που διαβάζω σε ένα άρθρο στην Αναζήτηση και δεν μου τις βρίσκει. Δοκίμασε κι εσύ να βάλεις, ας πούμε "τρέμολο" και "tremolo". Ενώ και οι 2 λέξεις αναφέρονται σε διάφορα posts, η αναζήτηση δεν βρίσκει την ελληνική λέξη. :(

Γιατί δεν έχει quick reply μονο καθε φορα που θέλει να απαντήσει καποιος πρέπει να πατάει "απάντηση" και να περιμένει να φορτώσει ολη η σελίδα;

Αυτή η λειτουργία θα βελτίωνε πάρα πολύ όντως την ταχύτητα σε posting. Το PHPNuke δε ξέρω αν το υποστηρίζει όμως. Ξέρω ότι σίγουρα το έχει το PHPbb.

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που χρησιμοποιώ σε άλλα forums (fora?...) και είναι απίστευτα βολικό είναι το "view posts since last visit". Yameth, το υποστηρίζει το παρόν software;

url=http://www.soundclick.com/akisk]Akis K

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
Αυτό που χρησιμοποιώ σε άλλα forums (fora?...) και είναι απίστευτα βολικό είναι το "view posts since last visit". Yameth' date=' το υποστηρίζει το παρόν software;[/quote']

Υπάρχει στην πρώτη σελίδα του Forum, αλλά μάλλον δεν είναι η καλύτερη υλοποίηση που είδα...

I got the message though. :wink:

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

αχετο αλλα νομιζω οτι καλο θα ηταν να επανελθει η..εμφανιση του συγγραφεα που ξεκιναει καθε post...δεν ξερω αν συμφωνει κανεις μαζι μου... :roll:

 

επισης αν και ειναι ριζικη αλλαγη νομιζω οτι σαν πρωτη σελιδα κανονικα επρεπε να βγαινει η εξης:

 

http://www.noiz.gr/modules.php?name=Forums

 

και μετα να μπαινει ο καθενας οπου θελει,για πολλους και διαφορους λογους.

 

ανεξαρτητα απο αυτην την σκεψη μου νομιζω οτι το νοιζ ειναι το μοναδικο forum(χωρις να ειναι απαραιτητα κακο αυτο),που εμφανιζονται χυμα σαν 10 πρωτα θεματα ολες οι κατηγοριες..δηλαδη θα δεις μαζι με θεματα recording,θεματα περι ανεμων και υδατων...θεματα σε σχεση με τις αποριες που εχει ενας πιανιστας τι πιανο θα παρει κτλ...

 

για να καταλαβετε τι εννοω κοιταχτε που σε βγαζει η πρωτη σελιδα σε αυτα τα forum:

 

www.hugeracksinc.com

 

www.thegearpage.net/board/

 

http://www.tdpri.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου