Προς το περιεχόμενο

Gary Moore's Les Paul. Στα χερια του Hammett.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω ξερω οτι αν ο Hammett φτασει τα 70 και εχει Παρκινσον μια χαρα θα παιζει το wah  :P

 

Κοιτα, τωρα που το ξαναβλέπω...

 

Νομίζω οτι βλέποντας οτι ειναι 53 ετών σήμερα... Δεν μπορω να τον φανταστώ 70...

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλά, αυτό είχε γίνει 1564,3 κομμάτια και το ξαναφτιάξανε. ;D ;D

Κρίμα δεν είναι ρε Τέρρυ να μην έχεις έστω ένα κομματάκι από αυτά?

 

Αυτό είναι "τίμιο ξύλο". :)

Κανένα κομματάκι- Θα ήθελα να το έχει η οικογένεια του ή κάνας σοβαρός παίκτης για να το ακούγαμε ξανά.

 

Δεν σου κρύβω ότι όπως το ανακατασκεύασαν (αναγκαστικά) παρά έγινε «καθώς πρέπει», αλλά τι να κάνουμε... This is it.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

συνηθως οργανα με τετοια ιστορια καταληγουν σε καποιο μουσειο η εκθεση, και πραγματικα δεν ξερω τι ειναι καλυτερο, αυτο η σε παιχτη. Τουλαχιστον ο hammett παιζει και δεν την εχει σε μια αποθηκη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι αμα δεν εχεις λεφτα για Les paul πας σ'ενα μαγαζι και την παιρνεις και φευγεις  ;D

 

Today in WTF, here's a guy that just walked into a Guitar Center store in Long Island City and nonchalantly walked out with a $4,650 Gibson from the display in his hands.

 

http://www.dailymotion.com/video/x3dnhq2_guitar-center-guitar-thief_news

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλακα πλακα, δεν το σκέφτηκα καθόλου! Με προσγείωσες απο το όνειρο "Αχ πώς θα ήταν να την είχα εγω" σαν το τζόκερ ενα πράγμα.

 

Αν την είχα σπίτι μου πραγματικά δεν θα μπορούσα να κοιμηθώ ή να φύγω απο το σπίτι ήσυχος...

 

:-X Επίσης, ακομα θυμάμαι την λαλακια που είχα κανει παλιά πιτσιρικάς σε ενα live: δανεική απο τον δάσκαλο μου μια  Gibson Les Paul cherry custom με εβενο του '70 αν θυμάμαι καλά, που κάνουμε sound check, και μετα την αφήνω σε ενα δωματιακι μαζι με άλλες, άλλων κιθάρες, εκτός προσοχής...

Και φεύγω και πάω και για κανένα γύρο για λιγο εκεί διπλα... :-[ :-X

 

Σήμερα, δεν θα έπαιρνε ουτε μισό λεπτό για να εξαφανιστεί...

 

 

Για αυτο, παμε να πάρουμε μια τέτοια να κάνουμε τη ζωή μας;  ;D

http://www.thomann.de/gr/vintage_v100pgm_lemon_drop_reissued.htm

 

 

Νομίζω αν θα έπαιρνα άλλη κιθάρα, αυτή θα ηταν  :P

 

Ωραια και πες οτι την ειχες, τι περιμενεις να ακουσεις οταν τη βαλεις στον ενισχυτη; Και πες οτι απεκτησες και τον βινταζ μαρσαλ που παει πακετο. Τι πιστευεις οτι θα ηταν τοσο διαφορετικο; Επειδη δεν ξερω για εσενα, που πιθανοτατα να εισαι 100 φορες πιο παιχτης απο εμενα, θα σου πω τι θα εκανε στα δικα μου χερια. Τιποτα διαφορετικο απο μια αλλη καλη gibson με αντιστοιχα, οσο γινεται, specs. Μια μετριοτητα θα ακουγοταν, οπως και τωρα.

 

Ολα στο μυαλο ειναι. 300κ για κιθαρα ειναι αμαρτια. Μη με παρεξηγησετε και με πειτε λαικιστη, αλλα ο κοςμος δε χρειζαζεται αλλα τετοια αντικειμενα. Ας τα δινουν καπου να πιασουν τοπο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μην την "λυπάσαι" καθόλου. Αντιθέτως να λυπάσαι που τα τελευταία χρόνια πέρασε από κάτι ανεκδιήγητους brokers (μεταξύ των οποίων και ο Phil Harris στο 2ο video που παρέθεσες) και έχουν αφαιρεθεί και κάποια original parts καθώς και από έναν ιδιοκτήτη-προικοθήρα ο οποίος την αγόρασε γιατί κάπως έπρεπε να ξοδέψει τα χρήματα της -πρώην πλέον- γυναίκας του...  ;)

 

 

 

Σωστός... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Who cares... Και harley benton να'παιζει ο Moore το ίδιο θ'ακουγόταν. Σε τελική ανάλυση, ξύλα και ηλεκτρικά είναι, όσο κι αν τείνουμε να "δενόμαστε" μ'αυτά, είναι απλά και μόνο το μέσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου