Προς το περιεχόμενο

line6 M13 ή Tc Gsystem για τη περίπτωση μου?


koronios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλοι μου τη γνώμη σας

 

Θέλω να αντικαταστήσω το πολύπλοκο setup μου  (πεταλακια εφε / midi controller & switcher ) με κάτι πιο απλό και μικρό. O ενισχυτής  είναι ένας marshall JVM, και παίρνω τα OD/DIST  μου όλα από αυτόν (παίζω κυρίως  Hard/Heavy). 

 

Σκέφτομαι 2 μονάδες εφε  (στα πόδια μου δεν θέλω rack)  η μια είναι η TC G system  και η άλλη η Line6 M13…..και αυτά που απαιτώ να μου παρέχουν είναι:

 

1) ποιοτικά εφέ (επί το πλείστον στo eff. loop)

2) amp channel control via midi

3) banks για αποθήκευση ήχων  (ενισχυτής + εφέ)

4) δυνατότητα για  pre/post effects  (πχ  το chorus πρίν το preamp του marshall) (4cm?)

5) όχι tone suck

 

Τι προτείνεται από την εμπειρία σας ?  Φυσικά θα με βόλευε to Μ13 (μισή τιμή) αλλά δεν θα κολλήσω εκεί… 

 

moody...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν ολα σου τα drive τα παιρνεις απο τον ενιχυστη σου τοτε ποιος ο λογος να παρεις την m13 και οχι την απλουστερη και φθηνοτερη m9?

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχει drive η Μ9 ?  αλλα και πάλι ασ υπάρχουν...όλο και καπου θα φανουν χρησιμα, το θέμα μου είναι άλλο, ελεγχει τον ενισχυτη μου ? ( 4 channels x 3 modes each = 12), αποθηκευει presets με  Midi εντολες ? Δουλέυει καλα 4cable method ? τετοια πραγματα με νοιαζουν όπως γραφω παραπανω...τον αν ειναι μικροτερη και φθηνοτερη η M9  σιγουρα θα εξεταστει και αυτο αφου όλα τα αλλα λυθουν..

moody...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου