Προς το περιεχόμενο

Gibson SG και μαγνητες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικα θα παρω αυτον σε zebra.Απο οτι είδα είναι ότι πρέπει.Και μπορεί να μου δώσει μόνο τον ένα που θέλω απο το σετ.

http://www.fuzzville.gr/humbuckers/28-alnico-iv-classics-set.html

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τους ειχα και αυτους οταν ειχα λες πολ.ειναι λιγο πιο γκαζομενοι.λιγο ομως και πιο πριμαριστοι.μια χαρα και αυτοι

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες με την SG να παρα είναι πολλά τα πρίμα; Θα μου πεις αυτο βολευεται με το tone .Ειναι πιο πρίμος απο τον SD SH-5 custom που φορα τωρα; Γιατί σε αυτον ειναι πολλα ηδη μου φαινεται.Στη les paul πως ηταν ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο 59αρης ειναι μια χαρα,ο SH5 μαυρα χαλια (ισως κανει για μεταλ)

 

Οι 57αρηδες ειναι πολυ μετριοι για τα λεφτα τους.

 

Χτυπα ενα σετακι Seth Lovers ή Antiquity ή τους θαυμασιους DI MARZIO 36th anniversary PAF

 

καταπληκτικοι paf style μαγνητες και low budget σχετικα με  αλλους, ειχα παρει και τους 2 απο τις αγγελιες για 90ε μπορει πολλοι να ειναι επιφυλακτικοι αλλα αν τους ακουσει καποιος αλλαζει γνωμη

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες με την SG να παρα είναι πολλά τα πρίμα; Θα μου πεις αυτο βολευεται με το tone .Ειναι πιο πρίμος απο τον SD SH-5 custom που φορα τωρα; Γιατί σε αυτον ειναι πολλα ηδη μου φαινεται.Στη les paul πως ηταν ;

μπα οχι δε θα εχεις θεμα απλα λογο alnico 2 ειναι ενα κλικ μονο.πιστευω θα τον γουσταρεις και να ζευγαρωσει καλα με τον αλλο

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο 59αρης ειναι μια χαρα,ο SH5 μαυρα χαλια (ισως κανει για μεταλ)

 

 

Οι SH5 τι έχουν ( /δεν έχουν) και δεν σ'αρέσουν;

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν μαγνητης ειναι ποιοτικός απλα οχι αυτο που θελω.Εχει πολλα πρίμα, είναι λίγο ξερός και δεν εχει τη ζεστασια των alnico.Μου ακούγεται πολύ μοντέρνος σε συγκριση με αυτους που εχω συνιθισει.Επίσεις πολύ μεγάλο ouput.Ο μαγνητης σε πάει απο μόνος του σε αλλα παιξίματα.Πιο metal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν μαγνητης ειναι ποιοτικός απλα οχι αυτο που θελω.Εχει πολλα πρίμα, είναι λίγο ξερός και δεν εχει τη ζεστασια των alnico.Μου ακούγεται πολύ μοντέρνος σε συγκριση με αυτους που εχω συνιθισει.Επίσεις πολύ μεγάλο ouput.Ο μαγνητης σε πάει απο μόνος του σε αλλα παιξίματα.Πιο metal

 

ΟΚ thanks για την απάντηση! Απλά ήμουνα περίεργος γιατί τον έχω σε κιθάρα και σε neck και σε bridge και πραγματικά για rock και metal είμαι πολύ ευχαριστημένος. Ειδικά στην θέση neck που σπλιτάρει και παίζει μαζί με τον μονό της μεσαίας θέσης βγάζει και εξαιρετικά καθαρά (IMHO πάντα)..

Αλλά ναι, είμαι σε rock&metal ήχους

 

:)

 

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Επαναφερω το post με ενα κλιπάκι .Στον bridge εβαλα τον tonerider alnico 4  και στον neck τον SD 59. Παίζω και με τους δύο απλά εχω χαμηλωμένο  λίγο το volume του neck.

Παίζω με εναν Fender super champ xd σε πολύ χαμηλή ένταση .Το jam είναι one take με backing track απο youtube.Sorry για τις όποιες πράσινες ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου