Προς το περιεχόμενο

Gibson SG και μαγνητες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ξανα επανέρχομαι.Καλά μη βαράτε ;D

Λοιπον.Εχω βάλει πίσω τον tonerider οπως είπαμε ο οποίος έχει καλό ήχο αλλα δε μου αρέσει ο συνδιασμός με τον SD 59 μπροστά τον οποίο λατρεύω.

Οταν τους εχω και τους 2 μαζι ο ηχος δε εχει σκάσιμο .Υπερισχύει ο neck παρόλο που σήκωσα τον tonerider στο Θεό.Οταν ειχα πίσω τον SD SH-5 η μεσαία θέση ήταν πολύ ωραία απο θέμα ισσοροπίας,  ασχετα αν δε μου αρεσει ο sh5 απο μόνος του.Πήρα τον tonerider που είχε σχεδόν ίδια έξοδο με τον μπροστα αλλα μου φαίνεται πολύ αδύναμος τελικά σε σχέση με τον μπροστα, τον οποίο εχω και πολυ χαμηλωμένο.Μάλλον θέλω για πίσω, μαγνήτη με μεγάλη έξοδο ώστε να φτιάξει και η μεσαία θέση.Τωρα η μεσαία θέση ακούγεται σχεδόν σαν τον neck.Να πάω για κανα JB ή θα παρα είναι δυνατός?Μήπως έναν 59 και πίσω ή θα είναι αδυναμος και αυτός?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον SD 59 μπροστά τον οποίο λατρεύω.

Τότε ....

 

"If the 59 Model bridge humbucker was twice as loud, it would be a Custom 5"

 

 

http://www.seymourduncan.com/pickup/custom-5

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κάνει εντύπωση που κανένας δεν τον ρώτησε αν η κιθάρα του φοράει τα stock caps & pots, τα οποία είναι επιεικώς μέτρια ακόμα και σε Gibson από το CS.

 

Πριν αρχίσουμε να πειραματιζόμαστε με μαγνήτες και ειδικά αν έχουμε απαιτήσεις για συνδυασμό τους στη μεσαία θέση όπως στη συγκεκριμένη περίπτωση, βεβαιωνόμαστε οτί η κιθάρα μας έχει pots & caps της προκοπής και όχι τύπου on/off...  ;D

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κάνει εντύπωση που κανένας δεν τον ρώτησε αν η κιθάρα του φοράει τα stock caps & pots, τα οποία είναι επιεικώς μέτρια ακόμα και σε Gibson από το CS.

 

Πριν αρχίσουμε να πειραματιζόμαστε με μαγνήτες και ειδικά αν έχουμε απαιτήσεις για συνδυασμό τους στη μεσαία θέση όπως στη συγκεκριμένη περίπτωση, βεβαιωνόμαστε οτί η κιθάρα μας έχει pots & caps της προκοπής και όχι τύπου on/off...  ;D

 

Αν είμασταν κοντά, θα σου εσφιγγα το χέρι... Αμην!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου