Προς το περιεχόμενο

Make your day (Auto Motor und Sport ad)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Πάντως, μιας και το έφερε η συζήτηση,ΓΕΝΙΚΑ, ο τύπος μοντέλων (σωματοτυπος-κιλα- πρόσωπα-αναλογίες κ.λ.π) των 90's μου αρέσει πολυ περισσότερο από τον σημερινό.

 

 

Το αυτό!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Μου αρεσει που εισαι θιασώτης της τέχνης ....και βλέπεις star wars  :P ;D ;D ;D

 

Φίλος είμαι φανατίκλα με το SyFy  8)

 

Η τέχνη... τέχνη, δε λέω, αλλά το SyFy (της προκοπής) το έχω κορώνα στο κεφάλι μου  ;D 8)

 

ΥΓ: Πάντως δεν πέταξα την σκούφια μου με το νέο επεισόδιο του SW.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

ΥΓ: Πάντως δεν πέταξα την σκούφια μου με το νέο επεισόδιο του SW.

Δεν το δα. Δεν ακουσα καλά λόγια. Δεν θα το δω.  ;D

 

Φίλος είμαι φανατίκλα με το SyFy  8)

 

 

 

Δες το the looker (1981) που τα συνδυάζει. Μοντέλες και Sci-Fi.  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ΥΓ: Πάντως δεν πέταξα την σκούφια μου με το νέο επεισόδιο του SW.

Κι εγώ καθόλου.

 

Δε κάνεις κανένα θρεντ για την ταινία να ακολουθήσω (γιατί κάνω κάτι άλλο τώρα και δε προλαβαίνω, ενώ εσύ με τα δίδυμα έχεις χρόνο... :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κι εγώ καθόλου.

 

Δε κάνεις κανένα θρεντ για την ταινία να ακολουθήσω (γιατί κάνω κάτι άλλο τώρα και δε προλαβαίνω, ενώ εσύ με τα δίδυμα έχεις χρόνο... :P )

 

Άπλετο χρόνο  ;D

 

Κάποια στιγμή θα γίνει και αυτό- αν και νομίζω ότι οι περισσότεροι δεν ξετρελάθηκαν με την ταινία.

 

Αλλά τώρα, ας παραμείνουμε στα juicy μοντέλα των '90ς.  :D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωρέ τομάρια, πετάγομαι να δω Star Wars και γυρνάω για να σας δω να λέτε για...γκόμενες ;

 

Που πάμε, ρε, που πάμε...  ;D

Ε ρε πώς φαίνονται οι νέοι γονείς....

Αμέσως το μυαλό τους στο μέλλον πάει.

Μέχρι και Star Wars βλέπουν, για να είναι έτοιμοι για το μέλλον των παιδιών τους. ;D ;D

 

Α, και δεν ανέχονται κουβέντες για γκόμενες αν έχουν κορίτσι. ;D ;D

 

 

Εγώ φίλως, όσο εσύ έβλεπες Star Wars, ετοίμαζα ρεβύθια με λουκάνικα στον φούρνο με όλα τα σέα (ξέρεις τώρα κρεμμύδια, πράσσα, καροτάκι, ντοματούλα, πιπερίτσες, μπόλικο πιπέρι, κλπ).

 

Πιάνει και κρύο από μεθαύριο.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ε ρε πώς φαίνονται οι νέοι γονείς....

Αμέσως το μυαλό τους στο μέλλον πάει.

Μέχρι και Star Wars βλέπουν, για να είναι έτοιμοι για το μέλλον των παιδιών τους. ;D ;D

 

Α, και δεν ανέχονται κουβέντες για γκόμενες αν έχουν κορίτσι. ;D ;D

;D

 

Δεν ρώτησε όμως κανείς πως το βρήκα- ποιοι παίζουν...

 

Κατάλαβα τον Μάνο από μια φράση που παίζει- φυσικά ξέρω ότι συνεργαζόταν με τον Κύρη σε διαφημιστικά.

 

Οπότε, τηλέφωνο στον Μάνο και επιβεβαίωση. Πάντως είναι φοβερό να καταλαβαίνεις έναν μουσικό από το παίξιμο του. Αυτή είναι επιτυχία του.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα τον Μάνο από μια φράση που παίζει- φυσικά ξέρω ότι συνεργαζόταν με τον Κύρη σε διαφημιστικά.

 

Οπότε, τηλέφωνο στον Μάνο και επιβεβαίωση. Πάντως είναι φοβερό να καταλαβαίνεις έναν μουσικό από το παίξιμο του. Αυτή είναι επιτυχία του.

Έχεις φυσικά απόλυτο δίκιο. :)

 

Αυτά να βλέπουν τα νέα παιδιά.

Χίλιες φορές ταυτότητα (που ο Μάνος φυσικά έχει), παρά χίλια BPM ταχύτητα. ;)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ηταν η ταινια. Σε οσους εχω μιλησει κ δεν αρεσε μαλλον ειχαν μη ρεαλιστικες απαιτησεις απο την ταινια κ απο το πως γινονται αυτου του ειδους οι ταινιες σημερα.

 

Μετα την απογοητευση του phantom menace αυτο για αρχη τριλογιας ηταν...αριστουργημα.

Ειναι ηδη σε πολυ καλυτερο δρομο απο τα prequel κ αφηνει περιθωρια για πολυ καλυτερη συνεχεια. Κανεις δε περιμενε πως η disney εσκασε τοσα λεφτα για να αλλαξει τον κοσμο με τις ταινιες τις. Η αποσβεση ηδη εγινε ηδη με απειρη τροφη για οσους νοσταλγουσαν τα πρωτα 3 κ ας ειναι χοντρικομμενος ο τροπος που εγινε. Αυτο ακριβως περιμενα.

 

Το στοιχημα ηταν να αντιγραψει το new hope κ να μας δωσει ενδιαφεροντες χαρακτηρες. Στην αντιγραφη το παρακανε αφου εκτος απο το feel (που ειναι πολυ πιο κοντα στα οριτζιναλ απ'οτι τα prequel) το σεναριο εκτος απο κανα δυο σημεια ειναι remake του 4 (σε μεγαλυτερο βαθμο απ'οτι ολοι περιμεναν). Στους χαρακτηρες μαλλον τα καταφεραν υπεροχα.

 

Στην σκηνοθεσια, φωτογραφια, ερμηνειες παιρνει περισσοτερο κ απ'τα original αλλα κανεις

δε βλεπει star wars γι'αυτο. Στη μουσικη θα φανει. Ακομα κ τα prequel ειχαν θεματα που

ειναι κλασσικα.

 

Οποτε η υστεροφημια του the force awakens θα κριθει απο τα episodes 8 και 9. Αν αυτα γινουν κλασσικα ολοι θα λενε για το 7 πως εθεσε τις βασεις κ ηταν αρκετα ανοιχτο στο σεναριο για να το παει ο Rian Johnson εκει που επρεπε. Αν αποτυχουν ολοι θα λενε πως φαινοταν απο το 7 πως ειναι στο κλιμα της εποχης κ ψιλοαρπαχτη.

 

Προσωπικα πιστευω πως εχουν επιλογες να το πανε (σεναριακα) σε ωραια μερη. Απο τις εκδοχες που εχω διαβασει νομιζω πως δε θ'ακολοθησουν τις πιο ακραιες (παρ'οτι η προοπτικη θα ηταν για ακομα καλυτερα παραμυθια απο το 5 κ 6 ) γιατι εμπεριεχει μεγαλο ρισκο. Κ η disney δε παει για βραβεια ψαγμενων σεναριων κ εξιλεωση του franchise για τα junkies του πρωην expanded universe αλλα για blockbusters ακομα μεγαλυτερα του tfa.

Ακομα ομως κ οι αλλες εκδοχες για τα επομενα ομως μπορουν να γινουν σαφως καλυτερες ταινιες (h mallon star wars ιστοριες) απο τα prequel.

 

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Κατάλαβα τον Μάνο από μια φράση που παίζει-..............

 

Πάντως είναι φοβερό να καταλαβαίνεις έναν μουσικό από το παίξιμο του. Αυτή είναι επιτυχία του.

Συμφωνώ. Και εγώ μια φράση ξέρω να παίζω....όλη κι όλη.  ;D ;D ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου