Προς το περιεχόμενο

Αγγελίες ''για λογαριασμό φίλου''


Mick

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεί να ανέλαβε να πουλήσει το αντικείμενο για λογαριασμό φίλου με την ανάλογη προμήθεια

 

Ας διορθώσει κάποιος τον τίτλο, δεν μπορώ να τον βλέπω  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τα πραγματα ειναι απλα,  

ως μεταχειρισμενος  εξοπλισμος, το πιο πιθανο ειναι οτι θα εχει τα  προβληματακια του.

Οποτε λεγοντας  οτι το πουλας "για λογαριασμο φιλου", αν ο αγοραστης ανακαλυψει τα προβληματα, κανεις την παλαβη και δηλωνεις  "δεν το γνωριζω καθολου το μηχανημα, ενος φιλου μου ειναι ", και γλυτωνεις το ξυλο!

 

 

Νομίζω οτι έχεις πέσει μέσα σε αυτό για 90% των περιπτώσεων...

 

το 1/3 που το είδες;

 

..Στατιστικές δειχνουν οτι το 40% των στατιστικών είναι απλά αυθαίρετα νούμερα..

;D ;D

 

 

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τα πραγματα ειναι απλα,  

ως μεταχειρισμενος  εξοπλισμος, το πιο πιθανο ειναι οτι θα εχει τα  προβληματακια του.

Οποτε λεγοντας  οτι το πουλας "για λογαριασμο φιλου", αν ο αγοραστης ανακαλυψει τα προβληματα, κανεις την παλαβη και δηλωνεις  "δεν το γνωριζω καθολου το μηχανημα, ενος φιλου μου ειναι ", και γλυτωνεις το ξυλο!

 

 

Κι εγώ κάτι τέτοιο υποψιάζομαι για ένα μεγάλο ποσοστό αυτών των αγγελιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ κάτι τέτοιο υποψιάζομαι για ένα μεγάλο ποσοστό αυτών των αγγελιών.

 

Ακόμα κι αν ισχύει αυτό το ξεπερνά κανείς εύκολα ζητώντας το τηλέφωνο ή το e-mail του φίλου. Το ότι δεν μπήκε στην διαδικασία να ανοίξει λογαριασμό ο ίδιος δεν σημαίνει οτι δεν μπορείς να επικοινωνησεις μαζί του. Επίσης δεν κλείνεις ραντεβού μ' αυτόν που έβαλε την αγγελία αλλά με τον φίλο. Άλλωστε με ποια ακριβώς δικαιολογία μπορεί να το αποφύγει κανείς αυτό, τι είναι ο κάθε φίλος, στο πρόγραμμα προστασίας μαρτύρων και δεν θέλει να αποκαλυφθεί η ταυτότητά του; :) Αν αρχίσουν τα μα μου σου του λες ένα ευχαριστώ αλλά δεν θα πάρω και τελειώνεις.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης δεν κλείνεις ραντεβού μ' αυτόν που έβαλε την αγγελία αλλά με τον φίλο.

 

Συνήθως ο "φίλος" είναι στο εξωτερικό, στο στρατό κ.λ.π. όπου ως γνωστό δεν έχει κινητά  ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως ο "φίλος" είναι στο εξωτερικό, στο στρατό κ.λ.π. όπου ως γνωστό δεν έχει κινητά  ;)

 

Εε τότε κάνεις αυτό που είπα, λες ευχαριστώ και δεν το συνεχίζεις.

Πάντως δεν καταλαβαίνω για να 'μαι ειλικρινής την καχυποψία σας. Σας έχουν τύχει τέτοιες περιπτώσεις τόσο συχνά που να βγαίνει το συμπέρασμα πως ο λόγος είναι αυτός; Γιατί αν δεν σας έχουν τύχει είναι πιο απλό να υποθέσει κανείς πως όντως πρόκειται για φίλο που δεν ήθελε, δεν είχε την όρεξη, βαριόταν, δεν μπορούσε να ανοίξει λογαριασμό. Αν σας έχουν τύχει πάσο.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Υπάρχει πολύς κόσμος που είναι keyboard illeterate. Δεν γράφει σε πληκτρολόγιο ακόμη ή δεν "κατέχει" τις εγγραφές αλλά κυρίως μάλλον βολεύεται και πάντα υπάρχει και ο "έξυπνος" της παρέας που προτείνει λύσεις αλλά προσφέρεται κιόλας να τα κάνει εκ μέρους του. Συμβαίνει σε όλες τις παρέες. ;)

 

Εδω έχουν φτάσει να κάνουν παράπονα ή και να καταγγέλουν για "απάτες" εκ μέρους... φίλου τους.

Και πες πως είναι αλήθεια και καταλήγεις στην Δίωξη.

Τι θα πουν... "μου είπε ο φίλος μου πως τον κορόιδεψαν!" ;D

 

Η αβάσταχτη ελαφρότητα του είναι στην χώρα της φαιδράς πορτοκαλέας.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα απ'την πλάκα ... ότι και να αγοράσει κανείς μεταχειρσμένο, αν δεν το δει-παίξει-ακούσει ο ίδιος ότι και να του πει ο πωλητής δεν έχει νοημα. 

 

Και γιατί να πάρεις τον "φίλο" στο τηλέφωνο ; Για να σου παινέψει το αντικείμενο που πουλάει ; Η για να τον βάλεις να ορκιστεί πως το'χε πάντα ακουμπισμένο πάνω σε μαξιλαράκια όταν δεν το χησιμοποιούσε  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ως μεταχειρισμενος  εξοπλισμος, το πιο πιθανο ειναι οτι θα εχει τα  προβληματακια του.

Οποτε λεγοντας  οτι το πουλας "για λογαριασμο φιλου", αν ο αγοραστης ανακαλυψει τα προβληματα, κανεις την παλαβη και δηλωνεις  "δεν το γνωριζω καθολου το μηχανημα, ενος φιλου μου ειναι ", και γλυτωνεις το ξυλο!

 

Αν δεν εχει θεμα ο πωλητης να μαζευει συστηματικα αρνητικες κριτικες  και δε φοβαται μηπως πεσει σε κανα νυκτα ας το κανει... δεν εχει τοσο νοημα ομως να κινδυνολογουμε, ειναι κατι λογικο να αναγραφεται

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου