Προς το περιεχόμενο

Fender classic player 50's (plus photos)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

sorry αλλα γιατι δεν πηρες μια ροκινγκερ?

 

:D :D :D :D :D :D :D :D

 

-γιατι με 570¤ που κοστισε η κιθαρα(και με αυτα τα specs) δεν υπαρχει λογος να παρει κανεις rockinger και σε αυτο νομιζω θα συμφωνησουν ολοι

 

-Γιατι οποιος εχει το nick εχει και τη χαρη

 

-Γιατι εχω ηδη μια μισο-rockinger (δηλαδη με parts και ενα rockinger body) και ετοιμαζω και αλλη

 

-Γιατι εχω συγκεκριμενες απαιτησεις στο μανικι........

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Mε γειά, να τη χαίρεσαι :wink:

 

Μάλλον δεν έχεις δει τι θα πει ΧΟΝΤΡΟ ΜΠΡΑΤΣΟ U-shape

 

Πράγματι 8)

Κι εγω το είδα και πριν από σένα :P 8) :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γεια φιλε καλοπαιχτη και καλη χρονια σε ολους μας

 

Εγω ψηνομαι χοντρα για την Baja... 599eu!!!???!!!! Με τοσα χρηματα και τετοιες προδιαγραφες δεν βρησκω τον λογο (εγω) να παω σε Ροκινγκερ.

 

Αν απουσιαζαν αυτα τα 2-3 μοντελα Μεξικο που βγαζει η Φεντερ τοτε...

okai LS85Q

Matamp 1224MkX, thd hotplate, HBE BigD, Soulbender and a useless guitarist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως αν δεν μπορεις να διαλεξεις μια Baja απο πολλες θα σου ελεγα να μην την παρεις μια και οι περισσοτερες ειναι θεοβαρες (πανω απο 10 pounds!) εκτος βεβαια και αν μπορεις να αντεξεις το βαρος.. :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως αν δεν μπορεις να διαλεξεις μια Baja απο πολλες θα σου ελεγα να μην την παρεις μια και οι περισσοτερες ειναι θεοβαρες (πανω απο 10 pounds!) εκτος βεβαια και αν μπορεις να αντεξεις το βαρος.. :lol:

 

good point.

 

Οταν ερθει η ωρα θα το ψαξω σοβαρα, γιατι αν δεν κανω λαθος το "σωστο" βαρος ειναι 7-8 λιβρες.

okai LS85Q

Matamp 1224MkX, thd hotplate, HBE BigD, Soulbender and a useless guitarist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει "σωστο" βαρος εχω παναλαφρες τελε (6,2 lbs!!) & πιο βαριες (8 lbs) και ακουγονται ολες καλα. :wink:

 

το θεμα ειναι αν αντεχει η μεση σου και ο ωμος σου (τα δικα μου ειναι κατεστραμμενα οποτε οσο ελαφρυτερα τοσο καλυτερα...)

 

επισης μια πιο βαρια κιθαρα μπορει να ακουγεται πιο πριμαριστη & "σκληρη" οταν παιζεις σπιτι σου αλλα μεσα στη μπαντα μπορει να "κοβει" καλυτερα,εξαρταται τι θες εσυ... :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μαγνήτες που περιγράφονται στο site της Fender φεντεριάρη είναι οι ΙΔΙΟΙ φίλε με τους δικούς μου στην 70s US reissue που απόκτησα τον Ιούλιο. Δεν είναι οι 57/62 πρόκειται για ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟΥΣ νέους μαγνήτες με Alnico 5 vintage σχεδίασης (μπάσα - πρίμα όπως ακριβώς τους άκουσες, V tone δηλαδή :wink: ) προκειται ΓΙΑ εξαιρετικά "γλυκούς" μαγνήτες και αν και οι μεσαίες συχνότητες "δείχνουν" και καλά να ψιλοαπουσιάζουν, σε καμία περίπτωση δε ξενερώνεις. Εγώ είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από αυτούς! Μπράβο που επιτέλους έβαλαν μιά σωστή (και ΑΚΡΙΒΗ) σειρά μαγνητών σε ένα entry lvl strat model!!! Το πήγαν κατευθείαν σκάλες παραπάνω!! Σχεδίασαν μιά κιθάρα σε μιά τιμή ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ χωρίς after sale μαζέματα!!!

Εγώ θα σου πώ ΚΑΛΟΠΑΙΚΤΗ, ΜΕΓΕΙΕΣ και καπάκι χτύπα και την classic player 60s μόλις μπορέσεις ..... εγώ το σκέφτομαι σοβαρά μέχρι το Πάσχα και για τις 2!!!

 

και επιτέλους FENDER RULESSSSSS!!!! :wink:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο που επιτέλους έβαλαν μιά σωστή (και ΑΚΡΙΒΗ) σειρά μαγνητών σε ένα entry lvl strat model!!!

 

Δεν υπάρχουν ακριβοί μαγνήτες. Ένας τυπικός single coil έχει κόστος παραγωγής 5 ευρώ. Ηρεμήστε άρρωστοι Φεντερόπληκτοι! :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου