Προς το περιεχόμενο

Μαρίνα Σάττι - Κούπες | (Θα Σπάσω Κούπες)


rondat1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

σας σιχαίνομαι όλους! ΟΛΟΟΥΥΥΥΣΣΣΣΣΣΣΣσσσσσσσσσσσσςςςςςςςςςςςς

 

 

(Πολύ ωραίο ήταν. Και φρέσκο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ωραία το λέει η κοπελιά

 

Και όπως κάθετε και τραγουδά στο καναπέ  πάω και τις ψιθυρίζω …

Let's swim to the moon, uh huh

Let's climb through the tide

Penetrate the evenin' that the

City sleeps to hide

Let's swim out tonight, love

It's our turn to try

Parked beside the ocean

On our moonlight drive……etc...etc...

 

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίο τραγουδάκι. Το ακουσα χωρίς να βλέπω το βίντεο.

Μετα έβαλα να το ξανακούσω ( επειδή μου άρεσε) αλλα βλέποντας και το βίντεο.

Η αλήθεια είναι ότι η εικόνα μου χάλασε πολύ το συναίσθημα που είχα ακούγοντας μόνο το κομμάτι.

Οι γυναίκες μια χαρά είναι στο βίντεο όλα καλά, τίποτα υπερβολικό απο όπως τι ξέρουμε .. Αλλά τι στον @$%!&# έχουν πιει τα καλλωπισμενα αγόρια και ο γενειοφόρος μαλλιάς! Γιατί χαμογελάει έτσι ο μπασσίστας στο 0.26 ?(βέβαια μια χαρά είναι το παιδί στο υπόλοιπο βίντεο μαζί με το αυτόν που παίζει ξυλόφωνο(?)  και αυτόν που παίζει κρουστα αριστερά αλλα δεν φαίνεται  ).

Τι χαμόγελα όλο νόημα, τι νερόβραστη όλο μέλια αστική διάθεση, γιατι ο σκηνοθέτης τους είπε να είναι έτσι, νιώθω να ανεβαίνει το ζάχαρο μου, γιατί ο μαλλιάς έχει αστεράκι με στρασάκια στο αριστερό μάγουλο???? ΓΙΑΤΙ...??? γιατι...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας συχαινομαι ολους  ;D  γιατι ποτε δεν ειχα τοσο καλη τραγουδιστρια στην μπαντα μου οσο η Μαρίνα.(Τι ΑΗΔΟΝΙ ειναι αυτο ρε παιδια?Ασε που ειναι και κουκλα.)

 

 

Not my cup of tea αλλα για ΑΥΤΟ που ειναι (πΓοιτικο αλλα και εμπορικο εντεχνακι για τας πλατιας μαζας των φοιτητωνε της επαρχιας και των και καλα ψαγμενωνεμετηνπαραδοση μικροαστων  ;D ) ειναι τελειο & ωραια "μαρκεταρισμενο" .

 

btw μιλωντας για marketing τα μουσια και τα μαλλια ειναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ για το ειδος,αν θες να σε δει και να σε ακουσει κανας ανθρωπΑς και να μη τραγουδας μονος στο μπανιο δηλαδη  :)....στρατηγικα τοποθετημενος και ο ....Σακης Ρουβας  ;D στα αριστερα της Μαρινας (ωραιος αντιπερισπασμος ενα ομορφο clean cut face αναμεσα στους...Τσε Γκεβαρα  ;D )  

 

Εξαιρετη και η παραγωγη και η φρεσκια προσεγγιση στο θεμα btw.

 

Προσωπικα απορω γιατι η Μαρινα δεν ειναι star πρωτου μεγεθους παντως....ριχνει στα ...αυτια στην πλειοψηφια των καλλιτεχνων του συγκεκριμενου χωρου.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

...ριχνει στα ...αυτια στην πλειοψηφια των καλλιτεχνων του συγκεκριμενου χωρου.

+1000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

                                                          ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ

Σιχαινομαι εσας τους ιμαμ ολους του ελληνες νεους με τα μουσια και τα μαλια τις ομορφες φατσες ,τις γκομενες τους που τα λενε καλα και λενε τα παντα ,σιχαινομαι τους μουσικους που κανουν τα παντα και χαμογελανε σαν να τους πετυχε το γλυκο που χρησιμοποιουν την γλωσσα με μια αλλη γλωσσα και τα ωδεια σας για να κανουν τι? να βγαλουν  λεφτα γλιτωνοντας απο το σκυλαδικο.Μου αρεσει η Ελλαδα απλα οχι η δικια σας μου αρεσει η παλια ελλαδα χωρις soul στα κλαρινα χωρις Χιωτη στο rock'n'roll.Tοτε που υπηρχε η εννοια αυθεντικος .Σιχαινομαι το fusion το ιμαμ το λιγο απο ολα να πιασουμε την καλη.Παω στοιχημα εκει εξω υπαρχουν παιδια που πονανε και την παραδοση και το νεο και τοκανουν ειλικρινα .Οχι doowoop Κλαρινα οσο φασιστιλας και να ακουγομαι που ειναι της μοδος οποιος δεν μας τα λεει να ονομαζεται φασιστας,με υποτιμα δυστηχως σαν Ελληνα και σαν μουσικο το ντεμεκ τα παιζω ολα .Μου γυρνατε τα αντερα.

  Σιχαινομαι τους προηγουμενους που νομιζουν οτι αυτο ειναι ειναι η μουσικη και πρεπει να πουν ενα καλο λογο γιατι γιατι ,γιατι δεν ξερω ασχετα αν αλλες μουσικες εξυπηρετουν και αλλες μελωδιες ακουν στον υπνο τους .

   Σιχαινομαι επισης εμενα και....

   Το κουνελι που λευτερωνω κατι τετοιες ωρες και μου σπαει τα νευρα την μεθυσμενη γυναικα μου πουκοιμαται και πριν μερικες ωρες μου εκανε την ζωη κομματια τον εαυτο μου που νομιζω οτι ειμαι αγνος μουσικα ενω μου αρεσει να κραζω τετοιες ωρες εσας και τις παρεες σας για το τιποτα που παραγετε χωρις εγω να εχω κανει τιποτα καλυτερο απο εσας .Η σημερινη ελληνικη μουσικη σε ολες τις εκφανσεις ειναι μια μαλακια και μιση και ειμαι ελληνας και το ζω αυτο.Καλυτερα πανκ με ενα νοημα ενα στιχο χωρις παιδεια παρα μια ελευθερη εκφραση και καλα ορισμενη απο ενα κατευθυνομενο πλουραρισμο.Οχι αλλο εντεχνο μονο ροκ εν ρολλ και επανασταση χωρι λογο .Η μουσικη αρκει η μουσικη παντα ηταν αρκετη.

Bad trip αλλα σε γενικες γραμμες θα συνφωνησω με τον εαυτο μου.Κατα τα αλλα ας σβηστει το σχολιο γιατι μαλον δινει τροφη στους συνφορουμιτες.Ηταν ενα κακο βραδυ τι να .Συγνωμη στους καλλιτεχνες χωρις αυτο να σημαινει οτι αλαζω γνωμη πουθενα .

Fuzzz Offff!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Eνα μπραβο στην δεσποινιδα/κυρια που τραγουδαει. Επισης μουσικα (αν και δεν ειναι κατι που θα επελεγα να ακουσω) ειναι ενδιαφερον. Αν δεν υπηρχε η εικονα να μου θυμιζει αντιστοιχες φασεις στις οποιες εχω παρευρεθει και με χαλανε τα μαλα.....

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτεύτηκα πάλι...  :)

 

Μπράβο παιδιά, δεν περίμενα πως θα μου άρεσε. Ευχάριστο και δροσερό κομμάτι.

Καλή επιτυχία σε ότι κάνετε.

Hot Dog .......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα είπατε όλα ρε παιδιά.

Πράγματι υπέροχο και πολύ ενδιαφέρον.

 

Η δε Μαρίνα είναι ο τύπος της γυναίκας (και φωνής) που θα ντρεπόμουν να πλησιάσω, μήπως "καώ" από την ομορφιά και την εκφραστικότητα.

 

Κάτι στο βίντεο όμως μου έβγαλε μια αίσθηση πώς έβλεπα διαφήμιση νες καφέ.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου