Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση σχετικά με αγορά από Thomann


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρομαι που σε κάνω να διασκεδάζεις. 20 χρόνια σχεδόν δεν είχα ποτέ θέμα με την Εθνική. Σε αντίθεση με Eurobank, Πειραιώς, Ταχ. Ταμ, Αγροτική, Εμπορική. Ίσως είμαι από τους τυχερούς  :)

 

Επίσης η ειρωνία απέναντι σε συνομιλητή δε νομίζω ότι σε κάνει καλύτερο άνθρωπο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ταχ. Ταμ, Αγροτική, Εμπορική

 

Ε καλα οντως υπαρχουν υπηρχαν και χειροτερες τραπεζες απο την ΕΘΝΙΚΗ  ;D ;D...βεβαια το να ονομαζεις τετοια κωλοχανια "τραπεζες¨ειναι προσβολη για το institution  ;D ;D ;D

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

...(και βαθμολογοντας με 10 το ΚΑΛΥΤΕΡΟ customer service το οποιο ειχε τα χρονια τα παλια η καλυτερη τραπεζα στην Ελλαδα δηλ. η XIOS BANK) ...

 

 

Η Εργασίας ήταν η καλύτερη τράπεζα στην Ελλάδα από τις αρχές της δεκαετίας του '80 και μετά (και πριν αγοραστεί από την Eurobank) , και ο αείμνηστος Καψάσκης είχε εισάγει πράγματα πρωτοφανή για τα Ελληνικά επιχειρηματικά δεδομένα, αλλά στα άλλα είσαι σωστός μέχρι τελείας.  ;D  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η Εργασίας ήταν η καλύτερη τράπεζα στην Ελλάδα από τις αρχές της δεκαετίας του '80 και μετά (και πριν αγοραστεί από την Eurobank) , και ο αείμνηστος Καψάσκης είχε εισάγει πράγματα πρωτοφανή για τα Ελληνικά επιχειρηματικά δεδομένα, αλλά στα άλλα είσαι σωστός μέχρι τελείας.  ;D  ;)

 

Απο εκει ξεκινησε η αφεντια μου...θυμαμαι που ειχαμε πρωτοφερει τα....ΑΤΜ και φοβοντουστασανε ο κοσμος να κανει ΚΑΤΑΘΕΣΗ μη και του φαμε τα λεφτα.... ;D..ο Καψασκης ο ιδιος με ειχε προσλαβει γιατι "ηξερα" απο international & private  banking τρομαρα μου (26 χρονων πορδη ημανε  ;D)

 

Ωραιος ανθρωπος πραγματικος ηγετης με προσωπικοτητα,δομημενη σκεψη και πλανο  και ΟΡΑΜΑ και για αυτον αλλα ,το σημαντικοτερο,και για τους ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ της τραπεζας (δεν χρησιμοποιουσε ποτε τον ορο "υπαλληλος").

 

Αν ειχαμε ΠΕΝΤΕ τετοιους ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ θα ημασταν ΕΛΒΕΤΙΑ σημερα.... ;)

 

 

Θυμαμαι ακομα μια γιαγια που ειχε πρωτομπει σε ενα νεο κατ/μα και ειχε παθει ΠΛΑΚΑ που ο ταμιας της ειπε ΚΑΛΗΜΕΡΑ και της χαμογελασε  αντι απλα να...μουγκρισει οπως ο δημοσιουπαλληλαρας στην διπλανη ΕΘΝΙΚΗ  ;D ;D 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης η ειρωνία απέναντι σε συνομιλητή δε νομίζω ότι σε κάνει καλύτερο άνθρωπο

Αν εννοείς εμένα, συγνώμη που εξέλαβες κάτι ως ειρωνεία.

 

Ε καλα οντως υπαρχουν υπηρχαν και χειροτερες τραπεζες απο την ΕΘΝΙΚΗ  ;D ;D...βεβαια το να ονομαζεις τετοια κωλοχανια "τραπεζες¨ειναι προσβολη για το institution  ;D ;D ;D

 

Εγώ προσωπικά μιλάω για το παρόν και νόμιζα ότι για το παρόν μιλούσε και ο Μαυρομπύρης.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοείς εμένα, συγνώμη που εξέλαβες κάτι ως ειρωνεία.

Δεν πειράζει, στον γραπτό λόγο συμβαίνουν αυτά

 

Εγώ προσωπικά μιλάω για το παρόν και νόμιζα ότι για το παρόν μιλούσε και ο Μαυρομπύρης.

Τώρα που ανοίγει ο καιρός προτιμώ τις Weiss  ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο εκει ξεκινησε η αφεντια μου...θυμαμαι που ειχαμε πρωτοφερει τα....ΑΤΜ και φοβοντουστασανε ο κοσμος να κανει ΚΑΤΑΘΕΣΗ μη και του φαμε τα λεφτα.... ;D..ο Καψασκης ο ιδιος με ειχε προσλαβει γιατι "ηξερα" απο international & private  banking τρομαρα μου (26 χρονων πορδη ημανε  ;D)

 

Ωραιος ανθρωπος πραγματικος ηγετης με προσωπικοτητα,δομημενη σκεψη και πλανο  και ΟΡΑΜΑ και για αυτον αλλα ,το σημαντικοτερο,και για τους ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ της τραπεζας (δεν χρησιμοποιουσε ποτε τον ορο "υπαλληλος") οπως καθε σωστος και αυθεντικος ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΗΣ.

 

Αν ειχαμε ΠΕΝΤΕ τετοιους ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ θα ημασταν ΕΛΒΕΤΙΑ σημερα.... ;)

 

 

Θυμαμαι ακομα μια γιαγια που ειχε πρωτομπει σε ενα νεο κατ/μα και ειχε παθει ΠΛΑΚΑ που ο ταμιας της ειπε ΚΑΛΗΜΕΡΑ και της χαμογελασε  αντι απλα να...μουγκρισει οπως ο δημοσιουπαλληλαρας στην διπλανη ΕΘΝΙΚΗ  ;D ;D 

 

 

Κοίτα που τελικά βγήκες και πρώην συνάδελφος... του πατέρα μου!  ;D

 

Και μόνο που έμπαινες σε κατάστημα τράπεζας και οι εργαζόμενοι φόραγαν... γραβάτα, πάθαινες πολιτιστικό σοκ! Και ότι αποκαλούσε τους εργαζόμενους "συνεργάτες", ότι στο τέλος κάθε χρονιάς μοίραζε μετοχές στους εργαζόμενους και  ήθελε η τράπεζα να παραμείνει στην ουσία της πολυμετοχική (και ενθάρρυνε τους εργαζόμενους να κρατήσουν τις μετοχές τους και να μην τις πουλήσουν)... Πράγματα αδιανόητα, μερικά από αυτά, στην Ελλάδα ακόμα και 35 χρόνια μετά... 

 

Έχεις απόλυτο δίκιο σε όλα τα σχόλιά σου για τον Καψάσκη. Τέτοιους ανθρώπους χρειαζόταν ο τόπος μας για να γίνει μια χώρα που θα είμαστε περήφανοι να αποκαλούμε "πατρίδα" αλλά... βρήκαμε "καλύτερους" να μας οδηγήσουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα που τελικά βγήκες και πρώην συνάδελφος... του πατέρα μου!  ;D

 

Εντάξει η αλήθεια είναι ότι ορισμένοι από τους χρήστες είναι γηραιότεροι από εμάς τους υπολοίπους. Για αυτό, σεβασμός και καταννόηση.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τον χρόνο σας. Να ρωτήσω κάτι τελευταίο αν το ξέρει κάποιος. Επειδή έχω λογαριασμό Paypal, μήπως έτσι είναι πιο εύκολο αντί με έμβασμα? Απλά φοβάμαι μην την πατήσω πάλι με την δέσμευση χρημάτων ή αφαιρούνται απευθείας και δεν δεσμεύονται? Γιατί μια δωρεά που έκανα μέσω Paypal μου τα αφαίρεσε απευθείας τα χρήματα και δεν ζήτησε καν κάποια πιστοποίηση όπως το Secure Code που μου ζήτησε η ΕΤΕ για το Thomann και τελικά δουλειά δεν κάναμε...Απλώς στο λογαριασμό Paypal δεν έχω χρήματα αλλά είναι συνδεδεμένη η κάρτα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου