Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση σχετικά με αγορά από Thomann


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μια τελευταία παρατήρηση : ρώτα για την προμήθεια του εμβάσματος πριν το κάνεις. Αν είναι μεγάλη η προμήθεια, μήπως τελικά συμφέρει καλύτερα πάλι με την κάρτα και με τον τρόπο που είπαμε πριν, σε πολλά κομμάτια..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είδες είναι άσχετοι στην τράπεζα που ασχολούνται κάθε μέρα με αυτά τα θέματα και δε γνωρίζουν την ισχύουσα νομοθεσία.

 

Τρία τινά μπορεί να συμβαίνουν.

 

Ή πλάκα κάνεις ή δεν έχεις ιδέα πώς λειτουργεί η Εθνική ή δουλεύεις στην Εθνική και σου τη θίξαμε.

 

Η ουσία πάντως είναι μία.

Τα στελέχη στα οποία έχει πρόσβαση ο απλός καταθέτης δεν ξέρουν την τύφλα τους συνήθως.

 

Επίσης, από προσωπική μου εμπειρία, η Εθνική είναι η χειρότερη τράπεζα και σε εξυπηρέτηση αλλά και σε αντιμετώπιση θεμάτων. Ιδίως τώρα με τα CC δεν θα μου έκανε εντύπωση αν λετουργούσαν έτσι και κατόπιν εντολών.

 

Το PayPal μου μέσω λογαριασμού Εθνικής αρνείται ακόμη να λειτουργήσει ενώ μέσω Πειραιώς λειτουργεί μια χαρά. Όσες φορές επικοινώνησα μαζί τους (δύο, δεν άντεξα παραπάνω) ήταν τρεις λαλούν και δύο χορεύουν.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τη διάρκεια των cc ΤΑ ΠΑΝΤΑ και εννοώ ΤΑ ΠΑΝΤΑ όσον αφορά ΟΛΕΣ τις Τράπεζες λειτουργούν κατά το δοκούν. Ό,τι και να ισχυρίζονται οι ίδιες, αυτό είναι η πραγματικότητα, τελεία και παύλα.

Ως προς την αγορά από Thomann και κάθε αντίστοιχο e-shop, ο πιο ενδεδειγμένος τρόπος είναι η αποστολή χρημάτων στο Paypal και η πληρωμή της παραγγελίας από εκεί (υποθέτοντας πως κάποιος έχει λογαριασμό στο Paypal, αλλά και να μην έχει, καιρός να κάνει γιατί θα του χρειαστεί). Το όριο αποστολής χρημάτων πλέον είναι 1000€/μήνα.

@RayDTutto: προς επίρρωσιν του ότι δεν υπάρχει λογική, εγώ όταν στέλνω μέσω Εθνικής στο Paypal τα χρήματα πάντα είναι στο λογαριασμό σε λιγότερο από 24 ώρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρία τινά μπορεί να συμβαίνουν.

Ή πλάκα κάνεις ή δεν έχεις ιδέα πώς λειτουργεί η Εθνική ή δουλεύεις στην Εθνική και σου τη θίξαμε.

Δεν κάνω καμία πλάκα, έγραψα για Εθνική γιατί αυτή η τράπεζα αναφέρθηκε.

 

Επίσης, από προσωπική μου εμπειρία, η Εθνική είναι η χειρότερη τράπεζα και σε εξυπηρέτηση αλλά και σε αντιμετώπιση θεμάτων. Ιδίως τώρα με τα CC δεν θα μου έκανε εντύπωση αν λετουργούσαν έτσι και κατόπιν εντολών.

Εγώ επειδή έχω εμπειρία από πολλές τράπεζες η Εθνική είναι η καλύτερη

 

Κατά τη διάρκεια των cc ΤΑ ΠΑΝΤΑ και εννοώ ΤΑ ΠΑΝΤΑ όσον αφορά ΟΛΕΣ τις Τράπεζες λειτουργούν κατά το δοκούν. Ό,τι και να ισχυρίζονται οι ίδιες, αυτό είναι η πραγματικότητα, τελεία και παύλα.

Θα διαφωνήσω. Το κατά το δοκούν το αναφέρεις προφανώς γιατί υπάρχει περίπτωση τον ένα μήνα να σου δεχτούν τα 1000 ευρώ ενώ τον άλλον όχι. Αυτό είναι συνάρτηση όμως του κατά πόσο οι πελάτες της εκάστοτε τράπεζας έχουν καλύψει το όριο που της έχει επιβάλλει η Επιτροπή Έγκρισης Τραπεζικών Συναλλαγών..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι η Εθνική

 

και δυο τρομαρες!!!

(θα πω τον πονο μου)

 

Εκανα 6 ΜΗΝΕΣ για refund απο Κωτσοβολο.  και "νομιζω" οτι εβγαλα ακρη υστερα απο έγγραφη διαμαρτυρια για επιλυση του θεματος (η οποια θελει 30 ημερες να εξεταστει).

για να φανταστεις το ποσο τσακαλια ειναι μου στελνουν καθε μηνα λογαριασμο πιστωτικης " -120 ευρω "  και ζητανε να τους πληρωσω την δοση!!!  ο λογαριασμος δεν ειναι στα +120 ωστε με τις δοσεις να τον μηδενισω αλλα μειον! (δηλαδη ο κωστοβολος εχει επιστρεψει το ποσο)

 

το περιεργο ειναι οτι οταν πηγα στο μαγζι να επιστρεψω το προιον , να  κανουν ακυρωση και refund ,με ρωτησαν ποιας τραπεζας ειναι η πιστωτικη.

- Εθνικη !!! τους λεω..

με χτυπησαν φιλικα στην πλατη, μου ειπαν να εχω κουραγιο κ ψυχικη δυναμη και καποια στιγμη θα ξεμπερδεψω.

 

Υ.Γ.

τα τσακαλια της Εθνικης (που ασχολουνται με αυτα καθε μερα κ εχουν γνωση :-X) μου εχουν μπλοκαρει την πιστωτικη λογω χρεους  !!! ???

 

 

προτεινω στον ΟP αν δεν λυθει το προβλημα του σε λιγες μερες να παει στην τραπεζα για έγγραφη διαμαρτυρια. Να του δωσουν αριθμο υποθεσης κ πρωτοκολλου ωστε να ξεμπερδεψει σε κανα μηνα.

 

αυτά!

Θέλω Rory,Jimi,Stevie ray μαζί live!

Τι ζηταω πια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ επειδή έχω εμπειρία από πολλές τράπεζες η Εθνική είναι η καλύτερη

:D :D :D :D :D

Οκ.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλευα για πανω απο 15 χρονια σε τραπεζες κυριως στον τομεα CRM (ημουν στην ομαδα που εφερε στην Ελλαδα το customer relationship management στο banking) & Investment Banking  ,σε ΠΟΛΛΕΣ τραπεζες (τοτε που ΕΙΧΑΜΕ κανονικες τραπεζες,τωρα δεν εχουμε,και ηταν και ΠΟΛΛΕΣ)

 

Αυτη τη στιγμη σε ΟΛΕΣ τις τραπεζες η κατασταση ειναι τραγικη μια και κανεις υπάλληλος δεν ξερει αν αυριο θα εχει δουλεια ,οι μισθοι εχουν μειωθει πολυ  και αυτα επηρεαζουν το customer service.

 

Επισης επειδη εχουν γινει πολλες συγχωνευσεις δεν υπαρχει ΚΟΙΝΗ ΚΟΥΛΤΟΥΡΑ μεταξυ των υπαλληλων και αυτο φυσικα ΔΙΑΛΥΕΙ το επιπεδο της εξυπηρετησης.

 

Αν θα επρεπε να ΒΑΘΜΟΛΟΓΗΣΩ  ;D το customer service στις τραπεζες που εχουν...απομεινει (και βαθμολογοντας με 10 το ΚΑΛΥΤΕΡΟ customer service το οποιο ειχε τα χρονια τα παλια η καλυτερη τραπεζα στην Ελλαδα δηλ. η XIOS BANK)  η βαθμολογια μου ειναι η εξης:

 

EUROBANK : 6,5

ΠΕΙΡΑΙΩΣ: 7

ALPHA: 3

ATTIKΗΣ: 5

ΕΘΝΙΚΗ: 1

 

H ΕΘΝΙΚΗ ειχε ΠΑΝΤΑ αθλιο customer service μια και οι υπαλληλοι της ηταν /ειναι ΔΥ με ΜΟΝΙΜΟΤΗΤΑ ενω το σχεδον ΜΟΝΟΠΩΛΙΟ που ειχε πριν τα 90s (αλλα και το τεραστιο μεριδιο αγορας που διατηρουσε και μετα τα 90s)  ειχε διαμορφωσει μια υπεροπτικη συμπεριφορα σε ολον τον οργανισμο .

 

Αυτη η νοοτροπια δεν εχει αλλαξει και πολυ ουτε σημερα.

 

Φυσικα μια και μιλαμε για υπηρεσιες ΜΠΟΡΕΙ σε καποια κατ/τα της ΕΘΝΙΚΗΣ να υπαρχει ΣΟΒΑΡΟΣ και "μερακλης" διευθυντης και το κατ/μα να ειναι ΠΟΛΥ καλο....μια και ως γνωστον το πΣαρι βρωμαει απο το κεφαλι.

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ που μου επιτρέπεις να έχω άποψη, να 'σαι καλά  :D

 

Φυσικά δεν είπα σε καμιά περίπτωση ότι δεν μπορείς να έχεις άποψη.

Αν εσύ νομίζεις ότι δεν μπορείς να έχεις άποψη και θέλεις άλλους να σου το επιτρέπουν είναι δικό σου θέμα.

 

Εγώ απλώς διασκεδάζω με το γεγονός ότι κάποιος που έχει εμπειρίες από πολλές τράπεζες θεωρεί την Εθνική ως την καλύτερη.

Είναι σαν κάποιος να σου λέει ότι "έχω ταξιδέψει σε όλο τον κόσμο και η πιο δημοκρατική χώρα που γνώρισα είναι η Βόρειος Κορέα".

Είναι άποψή του φυσικά αλλά παραμένει διασκεδαστική... ;)

Peace.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου