Προς το περιεχόμενο

Jan Garbarek - Keith Jarrett...


JAM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απίστευτο video !

 

"Πιτσιρικάδες" και οι 2 τους , εκπληκτικές ερμηνείες...όταν αρχίζει να groovαρει το κομμάτι είναι το κάτι άλλο...

 

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπουδαιο κομμάτι,απο τα αγαπημενα μου του Jarret.Για κάποιο λόγο είχα την κρυφή ελπίδα οτι θα το επαιζε ο Garbarek ,αλλα ουτε στον εαυτο μου δεν το ελεγα γιατι ηξερα οτι θα απογοητευτω :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία συναυλία ! Ο Manu Katche για μένα έκλεψε την παράσταση...απίστευτο παίξιμο !

 

Κατά τ'αλλα η συναυλία νομίζω είχε πολύ διαφορετικό ύφος από το συνηθισμένο...πιστεύω θα βλέπαμε άλλη συναυλία αν έπαιζε τελικά ο Weber...εξάλλου και μόνο που θα έμπαινε κοντραμπάσο αντί για ηλεκτρικό θα άλλαζε το σκηνικό...

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συναυλία ηταν κορυφαία, ο katche οντως απο άλλο πλανήτη. Δεν λέω ότι θα ήταν το ίδιο με Weber άλλα δεν νομιζω ότι το όλο στυλ του live θα είχε πολύ μεγάλη διαφορά, αφού ουσιαστικά αποτελούσε κατι σαν reunion της εποχής του twelve moons και πιστεύω ότι το ύφος των συνθέσεων αυτών βγήκε πολύ κοντα στο προσδοκώμενο. ¶λλωστε και το παιξιμο του αντικαταστάτη, εκτός απο πολύ καλό για αλλαγή τελευταίας στιγμής ήταν και αρκετά μινιμαλιστικό, στο στυλ του weber δηλαδη, αν και επαναλαμβανω πως συμφωνω ότι δεν ειναι το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου