Προς το περιεχόμενο

Τελικά είναι φαιδροί όσοι παίζουν mainstream pop;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Δεν ξέρω αν έχω ξαναναφερθεί στο θέμα... σίγουρα όχι για την Lady Gaga που το μόνο πράγμα που ξέρω για αυτήν είναι πως πρόκειται για άλλο ένα νυμφίδιο που ντύνεται παράξενα.

 

Kαι στην πορεία βλέπω το παρακάτω βίντεο. Και καταλαβαίνω πως έσφαλα.

Δεν ξέρω αν έπρεπε να ακολουθώ την μουσική της, που μάλλον δεν απευθύνεται σ΄εμένα, αλλά ρε φίλε είναι μουσικάρα και δεν πρέπει να ξεπετάω υποτιμητικά τον οποιονδήποτε κάνει μια καριέρα, έστω και mainstream τσιχλοποπ, χωρίς να ξέρω περι τίνος πρόκειται. 

 

https://youtu.be/ISOBK0Zhrjw

 

Δεν ξέρω πόσες και πόσοι άλλοι είναι μουσικαράδες που κάνουν καριέρα στο "ελαφρό" τραγούδι που λέγαμε παλιά, και έχω υποτιμήσει (σίγουρα όχι μόνο εγώ) αλλά όσο ζω μαθαίνω. Εσείς;

 

Για δώστε κι εσείς κάποιους αν ξέρετε.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 163
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για δώστε κι εσείς κάποιους αν ξέρετε.

 

3 ΦΟΡΟΥΜ δεν φτανουνε... ;D

 

Ελαχιστοι απο τους ΠΟΛΥ επιτυχημενους ποπ σταρς ΔΕΝ ειναι ταλενταρες.

Ελαχιστοι.

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

Ελαχιστοι απο τους ΠΟΛΥ επιτυχημενους ποπ σταρς ΔΕΝ ειναι ταλενταρες.

Ελαχιστοι.

Και εγώ αυτό πιστεύω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Τελικά είναι φαιδροί όσοι παίζουν mainstream pop?"

Οχι. Φαιδρη ειναι συνηθως η μουσικη που παιζουν. Το αν αυτοι που παιζουν τετοια μουσικη ειναι υπερμουσικοι εμενα προσωπικα δεν με ενδιαφερει, γιατι δεν εχει νοημα. "Ειμαι υπερμουσικος αλλα γραφω/παιζω αηδιες για 12χρονα γιατι εκει ειναι τα φραγκα". Ε λοιπον, γι αυτα που γραφεις και παιζεις θα σε κρινουμε και οχι για αυτα που υποτιθεται οτι μπορεις να γραψεις/παιξεις. Η Lady Gaga δεν εγινε διασημη ουτε για την "φωναρα" της ουτε για το μουσικο της ταλεντο, εγινε διασημη για τις εκκεντρικες_εως γελοιες_εμφανισεις της με...μπριζολες στη μαπα και αλλες τετοιες αηδιες. Το μουσικο αποτελεσμα ειναι για τα πανηγυρια, οπως και οι εμφανισεις της. Ειναι ακομα ενα κατασκευασμενο προϊον απο τη μουσικη βιομηχανια.

 

Θυμηθηκα τωρα την ιστορια με τον δικο μας τον Καρβελα, που τα 99 στα 100 τραγουδια που εχει γραψει ειναι για γελια, αλλα κατα τα αλλα_λενε οτι_ο τυπος ειναι γνωστης της Κλασσικης και μπορει να συνθεσει οτιδηποτε. Ναι ρε κουμπαρε, μπορει και να ειναι αληθεια, αλλα εμεις εδω και 30 χρονια ακουμε μονο βλακειες απο σενα. Και μια "Ροκ οπερα" δεν φτανει για να τον θεωρησουμε σοβαρο συνθετη. Τουλαχιστον αυτος εχει το γνωθι σαυτον και εχει δηλωσει ζωντανα σε τηλεοπτικη εκπομπη οτι "γραφει μαλακιες".

 

Ωραιο το παραπανω βιντεο με την Gaga, αλλα υπαρχουν κατι χιλιαδες απειρως καλυτεροι μουσικοι που παζουν αυτο το στυλ και "δεν τους ξερει η μανα τους". Παρακατω ενα βιντεο που δειχνει τον Justin Bieber να παιζει πιανο σε μικροτερη ηλικια. Ο πιτσιρικος ξερει να παιζει 3-4 οργανα, αλλα η δισκογραφια του απευθυνεται σε ακροατες τριτης δημοτικου. Ωσπου να βγαλει κατι σοβαρο, εμεις θα συνεχισουμε να θεωρουμε τη μουσικη του φαιδρη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο Justin Bieber?

 

Ταλενταρα ειναι σιγουρα,ΒΛΑΚΕΙΕΣ επισης τραγουδαει σιγουρα,δεν εχει καμμια σχεση το ενα με το αλλο.

 

Ενας τραγουδιστης μπορει να εχει ΤΡΟΜΕΡΗ φωνη και να τραγουδαει αηδιες,αυτο σημαινει απλα οτι....τραγουδαει...αηδιες...οχι οτι δεν ειναι εξαιρετικος τραγουδιστης..

 

Μη τα μπερδευουμε. ;)

 

 

Φαιδρη ειναι συνηθως η μουσικη που παιζουν. Το αν αυτοι που παιζουν τετοια μουσικη ειναι υπερμουσικοι εμενα προσωπικα δεν με ενδιαφερει, γιατι δεν εχει νοημα.

 

+1000

 

Αυτος εδω τραγουδαει αηδιες π.χ. αλλα ΦΩΝΑΡΑ ειναι

 

 

και αυτος ΑΗΔΙΕΣ παιζει αλλα ειναι ΤΡΟΜΕΡΟ ταλεντο στην κιθαρα...απλα δεν εχει...καλο...γουστο  ;D

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Επίσης και το ενδυματολογικό (επειδή αναφέρθηκε για την Lady), ναι είναι σφάλμα, αλλά δεν αφαιρεί (από μόνο του) "καλλιτεχνική αξία".

 

Να θυμίσω πως έβγαινε ή βγαίνει στη σκηνή.....ο VAI? ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα πλακα κανετε? Μου αναφερετε τον Malmsteen και τον Vai στο ιδιο θρεντ με την Gaga? Οι δυο παραπανω κυριοι εχουν γινει διασημοι γιατι ειναι κορυφαιοι κιθαριστες, πρωτα απ'ολα. Η Gaga εχει γινει διασημη για τις "φισφιριλέ" εμφανισεις της. Ουτε καμια φωναρα εχει ουτε καποιο ιδιαιτερο μουσικο ταλεντο σε καποιο οργανο. Μη τρελαθουμε στα καλα καθουμενα, η Gaga ειναι ακομα μια μετριοτητα οπως τοσες και τοσες αλλες. Τιποτα το ιδιαιτερο εκτος απο την εκκεντρικοτητα της, που κι αυτη παιζεται αν ειναι αυθεντικη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ αναφέρθηκα στον VAI, σαν επισήμανση σε αυτό που είπε ο YAMETH

.......ένα νυμφίδιο που ντύνεται παράξενα.

στο μέτρο που , κατά τη γνώμη μου, η λάθος εμφάνιση σε έναν καλλιτέχνη (συμφωνώ στο ότι είναι λάθος), δεν του αφαιρεί καλλιτεχνική αξία (από μόνη της).

Απλά πράγματα λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου