Προς το περιεχόμενο

Τελικά είναι φαιδροί όσοι παίζουν mainstream pop;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιστεύω οι περισσότεροι έχουν μουσικές ικανότητες, εντυπωσιακές η μικρότερου βεληνεκούς, οι αληθινά φελλοί και φαιδροί, αργά η γρήγορα αποκαλύπτονται και εξαφανίζονται.

 

 

+1000

 

Σε πολλές περιπτώσεις, η αίσθηση μου είναι πως με αυτόν τον τρόπο κάποιοι προσπαθούν ν'αγοράσουν άλλοθι για την καλλιτεχνική τους ύπαρξη.

 

ή απλα επανεκτιμουνται καποια πραγματα μετα απο καιρο και αυτο που εκαναν απο εκει που ηταν....καταπτυστο πΓιοτικα  ;D  θεωρειται ξαφνικα....αριστουργημα ,παραδειγμα αυτοι εδω οι μαγκες

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 163
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

και αυτος ΑΗΔΙΕΣ παιζει αλλα ειναι ΤΡΟΜΕΡΟ ταλεντο στην κιθαρα...απλα δεν εχει...καλο...γουστο  ;D

Ύστερα από 35 χρόνια καριέρας ακόμα ταλέντο?  ::)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Μάλμστην είναι κορυφαίος κιθαρίστας; Μία φορά τον άκουσα να προσπαθεί να παίξει Μπαχ και το κατέστρεψε το κομμάτι

Με μια φορά σχημάτισες άποψη ?  ::)

 

Απλά, παίζει γρήγορα (πάντα, αυτά που του έρχονται στο κεφάλι), δηλαδή.. υπερβολικά γρήγορα... δηλαδή είναι καλός μόνο για θιασώτες των αγώνων ταχύτητας, αν υπήρχαν τέτοιοι στη μουσική.

Η άποψή σου είναι επιδερμική.

Εκτός από ταχύτητα, έχει πολύ καθαρό παίξιμο και άπαιχτο βιμπράτο.

Επίσης έχει συνθέσει και κομματάρες.

Και έχει επηρεάσει άπειρους κιθαρίστες ανά τον πλανήτη.

Τι άλλο? Α, θεωρείται και σταθμός στην εξέλιξη της τεχνικής της κιθάρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παραδειγμα αυτοι εδω οι μαγκες

Μπα, τι βλεπω? Η κολλητη του Lord. ;D H Frida (η κοκκινομαλα στο βιντεο) ηταν πολυ καλη φιλη με τον Jon Lord και ειχε ηχογραφησει γι αυτον στο εξαιρετικο αλμπουμ του "Beyond The Notes".

 

2004fridajlord.jpg

 

Το παραπανω Pop κομματι btw ειναι κο-μμα-τα-ρα! Παντου υπαρχουν διαμαντια, ακομα και στην Pop. 8) Μετα ηρθε η αφωνη (Madonna) και του αλλαξε λιγο τα φωτα αλλα τεσπα...eyeroll.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ακουσει ελαχιστα κομματια απο τη Gaga,μονο τα γνωστα και πολυακουσμενα κι αυτα

απο σποντα(στο ραδιο οδηγωντας η οταν ακουγε τιποτα η κορη μου).

Δε μπορουσα λοιπον να εχω αποψη, αλλα απο αυτα τα λιγοστα δε μ'αρεσε,καθολου μην πω.

Με χαλουσε ισως και το ολο "στησιμο",που την ειχα δει να ντυνεται με μπριτζολες

και κατι τετοια,κριμα τοσο κρεας. ;D

Καποια στιγμη τη βλεπω να τραγουδα μονη της με ενα πιανο και λεω"ρε συ,τελικα

δεν ειναι κακη".

Ωσπου ειδα πριν καποιο διαστημα το βιντ που εβαλε ο Γιαμεθ.

Μου φανηκε φοβερη η ερμηνεια της(απο τις πολυ καλες που εχω ακουσει στο I wish),ειναι βεβαια και η μπαντα απο πισω που σκοτωνει.

Νομιζω η Λαιδη εχει πολλα περισσοτερα απο οσα εχει διαλεξει να δειξει.

Θα μου πεις"θα ψαξεις λογω αυτου να ακουσεις και τα υπολοιπα της"?

Οχι,ενεκα προτερου μη εντιμου βιου. ;D

 

Τα ιδια ισχυουν και για την παρακατω κυρια,μου αρεσε ο τροπος που τα ειπε:

 

https://www.youtube.com/watch?v=WaoF9SbCzs0

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

απορία... γιατί κάποιος δεν μπορεί θεμιτά να "διαχωρίσει" στην ζωή του την τέχνη από ένα επάγγελμα που εξασκεί παράλληλα και εμπεριέχει κάποια μορφή της, ώστε να "κρίνεται" αυτοδικαίως και ανεξάρτητα για την κάθε έκφανσή της ???...

 

και στην τελική γιατί κάποιος να μη πάρει τον δίσκο της Gaga με τον Bennett (αν του αρέσει).... επειδή την "βιοπορίζει" άλλο είδος που μπορεί να τον απωθεί ???...  αυτός δε θα χάσει με αυτή την μίζερη λογική αυτοπεριορισμού ???...

 

πάντως δεν μπορώ να πω... οι "διάσημοι" (φέροντας άξια ή όχι την ιδιότητα, αδιάφορο) προσφέρουν ενίοτε ΤΕΡΑΣΤΙΟ κοινωνικό έργο στον καθένα εξ ημών που αρέσκεται (εκουσίως ή όχι) στο να "μεγαλώνει" αναγάγοντας τον εαυτό του σε "οξύμωρη αυθεντία", με κριτικές "πνιγμένες" (λόγω μη απόλυτα συγκρίσιμων μεγεθών) στην θολή υποκειμενικότητα της τέχνης...  8) ;D

 

 

 

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έχω ξαναναφερθεί στο θέμα... σίγουρα όχι για την Lady Gaga που το μόνο πράγμα που ξέρω για αυτήν είναι πως πρόκειται για άλλο ένα νυμφίδιο που ντύνεται παράξενα.

 

Kαι στην πορεία βλέπω το παρακάτω βίντεο. Και καταλαβαίνω πως έσφαλα.

Δεν ξέρω αν έπρεπε να ακολουθώ την μουσική της, που μάλλον δεν απευθύνεται σ΄εμένα, αλλά ρε φίλε είναι μουσικάρα και δεν πρέπει να ξεπετάω υποτιμητικά τον οποιονδήποτε κάνει μια καριέρα, έστω και mainstream τσιχλοποπ, χωρίς να ξέρω περι τίνος πρόκειται. 

 

https://youtu.be/ISOBK0Zhrjw

 

Δεν ξέρω πόσες και πόσοι άλλοι είναι μουσικαράδες που κάνουν καριέρα στο "ελαφρό" τραγούδι που λέγαμε παλιά, και έχω υποτιμήσει (σίγουρα όχι μόνο εγώ) αλλά όσο ζω μαθαίνω. Εσείς;

 

Για δώστε κι εσείς κάποιους αν ξέρετε.

 

Eπιτέλους, δικαιώνομαι για την λατρεία μου στη Λαίδη.

 

https://www.youtube.com/watch?v=r3G7JJ7tkbk

 

η οποία ξεκίνησε όπως ο μέσος εμείς και τα υπολοιπα τα ανέλαβε η SONY. Της είπε. Παιδι μου εσύ εχεις ταλέντο. Εμείς θα σε κάνουμε προϊόν που θα λατρευτείς σαν ΘΕΑ. Θα πίνουν αίμα στο όνομά σου. Μεχρι και Μεγάλη Ιέρεια των Illuminati θα λενε οτι είσαι απο την παράκρουση που θα σπείρει το απαράμιλλο σύστημα δημιουργίας ειδώλων που διαθέτουμε. Υπέγραψε μαζί μας και υπέταξε την ποπ σκηνη του πλανήτη . χαχαχαχαχα

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H πραγματικοτητα ειναι οτι εκει στο Αμερικα,εχουν ενα τεραστιο καζανι με τραγουδιαρες,οποτε εχουν την πολυτελεια να παιρνουν τις καλυτερες...με τη δε Μπιγιονσε,ειχα μεινει παγωτο,οταν ειχα δει ενα λαιβ της στη τηλεοραση.η τυπισσα χορευε οτι χορευε το μπαλετο(οχι κουναω το κεφαλι αλα καιτουλα γαρμπη)και η φωνη εβγαινε κρυσταλλο!Η δε Αγκιλερα ειναι ΤΟ λαρυγγι!!!

 

 

τι κ@λαρα αυτη η Μπιγιονσε by the way!!! :o ;D

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια φορά σχημάτισες άποψη ?  ::)

 

Μία φορά είναι υπερ-αρκετή για το αν αξίζει να συμπεριληφθεί στους υποψηφίους για "κορυφαίος κιθαρίστας". Πίστεψε με, και ΄μένα αν με ακούσεις μία φορά, θα καταλήξεις στο συμπέρασμα ότι ίσως κάποτε γίνω καλούτσικος κιθαρίστας, αλλά δε θα γίνω ποτέ κορυφαίος.

 

Άσε δε, που "κορυφαίος" σημαίνει συγκεκριμένα πράγματα. Όλοι οι "κορυφαίοι" που έχω υπ' όψιν μου στέκονται με σεβασμό απέναντι στο υλικό άλλων συνθετών, ειδικά όταν μιλάμε για Μπαχ.

 

Η άποψή σου είναι επιδερμική.

Εκτός από ταχύτητα, έχει πολύ καθαρό παίξιμο και άπαιχτο βιμπράτο.

Επίσης έχει συνθέσει και κομματάρες.

Και έχει επηρεάσει άπειρους κιθαρίστες ανά τον πλανήτη.

Τι άλλο? Α, θεωρείται και σταθμός στην εξέλιξη της τεχνικής της κιθάρας.

 

Και τα "Κάτω Πατήσια" σταθμός είναι, αλλά το Χαλάνδρι είναι καλύτερο. Επίσης, είναι απαραίτητο να καταλάβεις ότι δεν μιλάς με άνθρωπο που τον αφορούν τέτοιοι αφορισμοί. Εγώ ακούω μουσική, οι σταθμοί είναι για τους σταθμάρχες.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου