Προς το περιεχόμενο

Metal Festival 2017...με ποιους;


db548

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελα ρε τρελε.....Κοιτα ταχύτητα....Τι τα θελουμε search engines και μλκιες....Θα σου δίνουμε κατι παραπανω....και θα μας βρίσκεις ότι θέλουμε... :lol:

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 134
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γεια χαρα.Κατ'αρχην ο db548 ανοιξε ενα θεμα συζητησης στο οποιο κανενας δεν εδωσε βαση.Το 2017 για τον καθενα στη φαντασια του θα ειναι οποιος γουσταρει κ ονειρευεται.Οντως η metal-rock σκηνη εχει κορεστει...στα charts...στα περιοδικα...στα "δισκος του μηνα"...στα "demo του μηνα" k στις πωλησεις(στατιστικα κ πρασινα %^#*@-πειτε το οπως θελετε)metropolis-virgin και διαφορων αλλων απλων κερδοσκοπικων εταιρειων.Ε και τι να κανουμε τωρα...Οι αλλες κερδοσκοπικες εταιρειες(αυτοι δε σημαινει οτι δε το γουσταρουν ακομα-ποσες φορες πολοι απο εσας εχετε σκεφτει"να εκανα αυτο που γουσταρω οσο τιποτα κ αν καταφερω και καποτε να τα τσεπωσω καλως-)Scorpions π.χ.(απο τα αγαπημενο μου γκρουπ,οπως οι dream theater,katatonia,helloween,deep purple,pink floyd,anathema,children of bodom,tiamat,cure,death,wolfsheimsteve vai,κ.α.) συνεχιζουν ακαθεκτοι..δε τους κουνανε αυτα.Κλειστε για λιγο τα pc..τις τηλεορασεις...τα περιοδικα..που θα πανε ολα τα mainstream κυκλωματα...?Δε με νοιαζει καν.Παρτε το χαμπαρι...η rock μουσικη(μεσα κατατασω κ το "παιδι του-metal"..η οποια εχει τις ριζες τις στο μπλουζ των νεγρων και μπλα μπλα..)υπαρχει παντου!Παντου που πολλοι δεν ειστε..δεν ανηκετε..δε θελετε να πατε..!Στις επαρχιες...στο καθε γκαραζοπροβαδικο..σε χιλιαδες demo συγκροτηματων..εκει που καθε νοτα εχει φρεσκαδα,ζωντανια,παθος,πρωτοτυπια,ιδεες.Αντοιστιχα και στις μεγαλουπολεις..!Πισω απο ενα pc,μερικες live εμπειριες και δυο κολλητους μεταλλαδες,τι να δεις.ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ-ΔΕΝ ΑΝΗΚΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΖΕΙ ΚΑΙ ΑΝΑΠΝΕΕΙ ΣΤΟ MAINSTREAM Η ΜETAL-ROCK ΚΟΙΝΩΤΗΤΑ!Αυτα...φιλικα παντα..σε οσους θελουν να το δουν φιλικα.db548 to 2017 θα ειμαι και εγω και αλλοι πολλοι εκει..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Menelaos πότε προλαβαίνεις και τα ακούς όλα αυτά;; :lol: :lol:

 

Ε' date=' δεν τα ακούω και όλα κάθε μέρα :lol: Απλά έγραψα πολλά groups που μου αρέσουν. Κατά κύριο λόγο ακούω τα πιο rock. ;)

 

Το ότι θα μιλούσαμε για Shakira, Βανδή κ λοιπά κοπρόσκυλα σαυτό το site δε το περίμενα... :D

 

Μα καλά τώρα μιλάς σοβαρά; Αν ναι: ρε φίλε ειλικρινά, άμα εγώ γουστάρω να ακούω Shakira εσύ τραβάς κανα ζόρι;; Ή εγώ είμαι άμουσος; Ήμαρτον με τον κομπλεξισμό και τη σνομπαρία πια, ΗΜΑΡΤΟΝ!! Και για πες μου αλήθεια, τι έχεις ακούσει από Shakira για να βγάζεις τέτοια αφοριστικά συμπεράσματα; Εγώ τουλάχιστον είπα τη γνώμη μου για ένα κάρο group που αναφέρατε, βασισμένη στα cd τους που έχω ΑΚΟΥΣΕΙ πριν καταλήξω στο αν μου αρέσουν ή όχι!!

 

Βασικά έχει πλάκα πάντως αυτό που λες, γιατί απ'όσο έχω καταλάβει οι περισσότεροι νομίζουν ότι επειδή μπαίνουν σ'ένα forum για μουσικούς (κλπ) όλοι εδώ μέσα θα σιχαίνονται οτιδήποτε mainstream. Ναι, λοιπόν ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ. Γιατί οι περισσότεροι εδώ μέσα δεν καθόμαστε να ακούμε μουσική με βάση το τι παίζει το Mad. Κοιτάμε τι μας αρέσει, ανεξαρτήτως του αν πουλάει 20,000,000 δίσκους ή 15cdr συνολικά.

 

Το ojos asi της shakira πριν γίνει πολύ γνωστή το ξέρει κανείς;;

 

Ναι, το Ojos Asi το ξέρω. Και μου αρέσει και πολύ. Γιατί; Τι κακό έχει; Ότι το έχει κάνει μια άθλια διασκευή η Θεοδωρίδου; :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που θα πανε ολα τα mainstream κυκλωματα...?Δε με νοιαζει καν.

 

Σωστό.

 

Παρτε το χαμπαρι...η rock μουσικη(μεσα κατατασω κ το "παιδι του-metal"..η οποια εχει τις ριζες τις στο μπλουζ των νεγρων και μπλα μπλα..)υπαρχει παντου!Παντου που πολλοι δεν ειστε..δεν ανηκετε..δε θελετε να πατε..!Στις επαρχιες...στο καθε γκαραζοπροβαδικο..σε χιλιαδες demo συγκροτηματων..εκει που καθε νοτα εχει φρεσκαδα' date='ζωντανια,παθος,πρωτοτυπια,ιδεες.Αντοιστιχα και στις μεγαλουπολεις..![/quote']

 

Και είναι η μόνη μουσική που έχει αυτά τα χαρακτηριστικά; Δηλαδή αν εγώ παίζω δημοτικά ή λαϊκά; Δεν είναι ακριβώς το ίδιο;

 

ΔΕΝ ΑΝΗΚΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΖΕΙ ΚΑΙ ΑΝΑΠΝΕΕΙ ΣΤΟ MAINSTREAM Η ΜETAL-ROCK ΚΟΙΝΩΤΗΤΑ!

 

Όπως και παραπάνω. Ρε παιδιά σε όλα τα είδη μουσικής υπάρχουν άνθρωποι που πραγματικά τα αγαπάνε και τα αισθάνονται "δικά τους". Εγώ απλώς δεν καταλαβαίνω γιατί ντε και καλά πρέπει να θέλουμε να αισθανθούμε ότι η μουσική που προτιμάμε εμείς είναι κάτι ξεχωριστό. Δηλαδή αν κάποιος ακούει δημοτικά όπως είπα παραπάνω ή dance απαγορεύεται να τα αισθάνεται όπως αισθανόμαστε εμείς τα δικά μας; Και έλεος με τις "κοινότητες". Γιατί δηλαδή πρέπει ντε και καλά να "ανήκουμε" κάπου;

 

Αυτα...φιλικα παντα..σε οσους θελουν να το δουν φιλικα.db548 to 2017 θα ειμαι και εγω και αλλοι πολλοι εκει..!

 

Μωρέ μακάρι να υπάρχουν αξιόλογα groups και όλοι εκεί θα είμαστε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Menelae με παρεξήγησες μάλλον... εγώ ο ίδιος αναφέρθηκα στην Καλαμοίρα εξάλλου.

 

Το post μου ήταν ¨χιουμοριστικό¨.

 

Ok, άρα ξέχνα αυτά που έγραψα :) :lol: Αυτά ίσχυαν ΑΝ μιλούσες σοβαρά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτείται επίσης το εξής.Μενέλαε έχεις δίκιο για τις κοινότητες αλλά σκέψου ότι οι μεταλλάδες δεν ήταν και ιδιαίτερα αποδεκτοί στον κόσμο γενικώς.Εγώ θυμάμαι ήμουν το μόνο άτομο που άκουγε metal στο σχολείο και όταν έσκασα μύτη με μπλουζάκι Iron Maiden(κλασικά :lol: :lol: )η θρησκευτικός ζήτησε να μην το ξαναφορέσω και τα γκομενάκια δε μου μιλούσαν γιατι ήμουν "αλήτης" "ρεμάλι" "χασικλής" και "σατανιστής" :lol: :lol: :lol: μόνο και μόνο επειδή άκουγα αυτή τη μουσική :evil: Όχι πως με ενδιέφερε τι λέγανε.

 

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι εμείς οι κάφροι μπορεί να τους λέγαμε φλώρους τους άλλους αλλά με κάθε καλή διάθεση για χαβαλέ άλλα ούτε αλήτες τους λέγαμε ούτε ρεμάλια ούτε υπανθρώπους(ναι το άκουσα και αυτό 8O 8O )

 

Θα μου πείτε υπάρχουν και οι κολλημένοι σε άσχημο βαθμό αλλά και πάλι δεν ενοχλούν κανέναν.Βάζουν Slayer τα παιδιά και γουστάρουν :lol: :lol:

 

EDIT άρα στην τελική την κοινότητα δεν την φτιάξαμε μας "αναγκάσαν" :wink: :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτείται επίσης το εξής.Μενέλαε έχεις δίκιο για τις κοινότητες αλλά σκέψου ότι οι μεταλλάδες δεν ήταν και ιδιαίτερα αποδεκτοί στον κόσμο γενικώς.Εγώ θυμάμαι ήμουν το μόνο άτομο που άκουγε metal στο σχολείο και όταν έσκασα μύτη με μπλουζάκι Iron Maiden(κλασικά :lol: :lol: )η θρησκευτικός ζήτησε να μην το ξαναφορέσω και τα γκομενάκια δε μου μιλούσαν γιατι ήμουν "αλήτης" "ρεμάλι" "χασικλής" και "σατανιστής" :lol: :lol: :lol: μόνο και μόνο επειδή άκουγα αυτή τη μουσική :evil: Όχι πως με ενδιέφερε τι λέγανε.

 

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι εμείς οι κάφροι μπορεί να τους λέγαμε φλώρους τους άλλους αλλά με κάθε καλή διάθεση για χαβαλέ άλλα ούτε αλήτες τους λέγαμε ούτε ρεμάλια ούτε υπανθρώπους(ναι το άκουσα και αυτό 8O 8O )

 

Θα μου πείτε υπάρχουν και οι κολλημένοι σε άσχημο βαθμό αλλά και πάλι δεν ενοχλούν κανέναν.Βάζουν Slayer τα παιδιά και γουστάρουν :lol: :lol:

 

EDIT άρα στην τελική την κοινότητα δεν την φτιάξαμε μας "αναγκάσαν" :wink: :D

 

Μάλλον ξεχνάς ότι αυτή η συμπεριφορά ήταν κατάλοιπο προηγούμενης δεκαετίας που τότε όντως οι metallheads ήταν φυντάνια έτσι;

Εδώ ακόμα χαραχτηρίζουν τους housαδες, trancαδες και γενικότερα τους ηλεκτρονικόπληκτους ως πρεζόνια που το μόνο που κάνουν είναι να οργανώνουν παρτυ για να παίρνουν ναρκωτικά, να κάνουν όργια και άλλα τέτοια "άγια" πράματα!!!

Ε γιαυτό προτού το παίξουμε θιγμένοι ας αναλογιστούμε πρώτα ποιος φταίει για τις ταμπέλες που μας κόλλησαν και μετά να κλαιγόμαστε :wink:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου