Προς το περιεχόμενο

Metal Festival 2017...με ποιους;


db548

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά σε ποια άλλη μουσική συγκροτήματα πουλάνε τρελά (δε λέω ότι γίνεται αυτό στη μέταλ) ασταμάτητα; Δεν γίνεται σήμερα αυτό.

 

Το ίδιο λέμε ρε παιδιά :)

 

Στα φεστιβάλ θα πάνε όσοι μπορούν (μένουν κοντά ή έχουν την δυνατότητα να πάνε). Και εγώ και εσύ και ο άλλος θα θέλαμε να πάμε αλλά μπορούμε; Supergroup τι εννοείς;

 

Εννοώ groups όπως οι Stones, οι Queen, οι Red Hot, οι Floyd, οι Beatles, οι Guns n Roses, οι Nirvana, συγκροτήματα που θα τους δώσεις το Wembley για τρία βράδια και τα εισητήρια θα φύγουν σε 2 ώρες ;)

 

Τα φεστιβάλ είναι φεστιβάλ. Δεν πάνε ΤΕΤΟΙΕΣ μπάντες στα φεστιβάλ, τουλάχιστον όχι συνήθως. Εμείς λέμε ότι δεν υπάρχουν τέτοιου μεγέθους μπάντες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 134
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στα 10.000.000 σου φαίνεται πολύ;Δεν ξέρω τι να σου πω μου φαίνεται εξ αρχής λογικό νούμερο.

 

Πάντως η γνώμη μου είναι ότι όταν αρχίζουμε να ψάχνουμε τα νούμερα αυτό από μόνο του λέει ότι η σκηνή ως σκηνή δεν πουλάει πολύ. Γιατί κανείς δεν ψάχνει τα νούμερα για να αποδείξει ότι πουλάει η Shakira, η Beyonce ή η Βανδή. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεξαρτήτως αυτού. Ξέρουμε όλοι ότι πουλάνε, καταλαβαίνεις τι εννοώ. Αν αρχίζεις να το ψάχνεις με νούμερα σημαίνει ότι δεν είναι πλέον σ'αυτή τη σφαίρα. Θες νούμερα για να ξέρεις ότι πουλάγανε οι Nirvana ή οι Oasis; Αυτό εννοώ.

 

Προφανέστατα δεν υποτιμώ τους καλιτέχνες που δεν έχουν τέτοιες πωλήσεις, απλά μιλάγαμε για μεγαθήρια από πλευράς εμπορικού μεγέθους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα πας αλλού: Στην ψευτομουσική που ούτως ή άλλως στην αμόρφωτη μουσικά κοινωνία μας θα πουλήσει. Επίσης και εδω στη Ελλάδα όταν πέρσι ήρθαν Maiden, Sabbath, Dio, Slayer,Accept κλπ τα εισητήρια φύγαν για πλάκα. Τώρα για τα supergroups οι Maiden ή oi Metallica δε θα μπορούσαν να είναι; :roll: Τέσπα.

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 10.000.000 σου φαίνεται πολύ;Δεν ξέρω τι να σου πω μου φαίνεται εξ αρχής λογικό νούμερο.

 

Πάντως η γνώμη μου είναι ότι όταν αρχίζουμε να ψάχνουμε τα νούμερα αυτό από μόνο του λέει ότι η σκηνή ως σκηνή δεν πουλάει πολύ. Γιατί κανείς δεν ψάχνει τα νούμερα για να αποδείξει ότι πουλάει η Shakira' date=' η Beyonce ή η Βανδή. ;)[/quote']

 

Ποιός είπε ότι πουλάει πολύ;Η μήπως περιμένει κανείς να βγει το Black Album No 2;;¶ραγε στήνονταν στα δισκοπωλεία οι νεαροί απο τις 2 το πρωί για να παραλάβουν πρώτοι τον καινούριο δίσκο της Shakira;;

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 10.000.000 σου φαίνεται πολύ;Δεν ξέρω τι να σου πω μου φαίνεται εξ αρχής λογικό νούμερο.

 

Πάντως η γνώμη μου είναι ότι όταν αρχίζουμε να ψάχνουμε τα νούμερα αυτό από μόνο του λέει ότι η σκηνή ως σκηνή δεν πουλάει πολύ. Γιατί κανείς δεν ψάχνει τα νούμερα για να αποδείξει ότι πουλάει η Shakira' date=' η Beyonce ή η Βανδή. ;)[/quote']

 

Ποιός είπε ότι πουλάει πολύ;Η μήπως περιμένει κανείς να βγει το Black Album No 2;;¶ραγε στήνονταν στα δισκοπωλεία οι νεαροί απο τις 2 το πρωί για να παραλάβουν πρώτοι τον καινούριο δίσκο της Shakira;;

Πλάκα πλάκα ο αδερφός μου όταν του είχαν πει σε ένα δισκοπωλεό εδώ ότι το St. aNGER θα κυκλοφορούσε την τάδε μέρα είχε πάει απ τις 6 το πρωί απ 'έξω να το πάρει METAL UP YOUR ASS :twisted: :twisted: :twisted:

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας κ μιλάμε για πωλήσεις, ιδού η λίστα με τα ποιο μοσχοπουλημένα albums

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_best-selling_music_artists

 

Δείτε που βρίσκονται οι AC/DC , οι Led Zeppelin, οι Aerosmith , οι Metallica, οι Maiden, οι Kiss και δείτε κ που βρίσκονται οι Oasis και οι Nirvana.

 

Τα νούμερα δε λένε τίποτα για την ποιότητα αλλά μερικές φορές χρειάζονται. ¶ντε ας μη ξαναγίνει θέμα αντιπαράθεσης κ αυτό το thread.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα πας αλλού: Στην ψευτομουσική που ούτως ή άλλως στην αμόρφωτη μουσικά κοινωνία μας θα πουλήσει. Επίσης και εδω στη Ελλάδα όταν πέρσι ήρθαν Maiden' date=' Sabbath, Dio, Slayer,Accept κλπ τα εισητήρια φύγαν για πλάκα. Τώρα για τα supergroups οι Maiden ή oi Metallica δε θα μπορούσαν να είναι; :roll: Τέσπα.[/quote']

 

Μα δεν καταλαβαίνω πού διαφωνούμε ρε παιδιά. Είπε κανείς για τους Maiden ή τους Metallica; Αυτό λέμε ότι δεν παίζουν κανούρια groups τέτοιου μεγέθους! ¶ρα πού διαφωνείτε με αυτά που είπα; Το ίδιο λέμε.

 

Όσο για την "ψευτομουσική" δε μπαίνω σε συζήτηση, γιατί θα τσακωθούμε και είναι κρίμα. Η μουσική των Firewind είναι πολύ ανώτερη από της Shakira, ε; Γιατί ακριβώς; Και δηλαδή οι Accept τι το τόσο σοβαρό και ανώτερο έχουν στη μουσική τους; Πραγματικά αυτό το κόλλημα με την "ψευτομουσική" δεν το καταλαβαίνω. Κι εγώ δεν αντέχω τη Beyonce, πάει να πει ότι είναι "ψευτομουσική"; Δεν αντέχω και τους Mayhem. Κι αυτοί "ψευτομουσική" είναι; Δηλαδή πώς το ορίζουμε αυτό;

 

Ποιός είπε ότι πουλάει πολύ;Η μήπως περιμένει κανείς να βγει το Black Album No 2;;¶ραγε στήνονταν στα δισκοπωλεία οι νεαροί απο τις 2 το πρωί για να παραλάβουν πρώτοι τον καινούριο δίσκο της Shakira;;

 

Καλά ρε παιδιά η συζήτηση δεν είναι για το πόσο πουλάει το metal σήμερα; Και για το ότι έχει "πέσει" εμπορικά η σκηνή, γι αυτό και δεν υπάρχουν τόσο μεγάλα groups, από εμπορικής πλευράς; Αυτό λέω απλώς. Πού διαφωνούμε τελικά σε όλα αυτά;

 

Τώρα αυτό το δεύτερο δε λέει πολλά. Έχουν στηθεί για τον χ νέο δίσκο της Jennifer Lopez και για τα βιβλία του Harry Poter. Ε και; Τι πάει να πει αυτό, ότι αυτά είναι αριστουργήματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα αυτό το δεύτερο δε λέει πολλά. Έχουν στηθεί για τον χ νέο δίσκο της Jennifer Lopez και για τα βιβλία του Harry Poter. Ε και; Τι πάει να πει αυτό' date=' ότι αυτά είναι αριστουργήματα;[/quote']

 

Ποιόν δίσκο της JL;;

 

Όχι δεν είναι θέμα αριστουργημάτων αλλά εμπορικότητας όπως το είπες. :wink: Δε διαφωνούμε κάπου :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου