Προς το περιεχόμενο

Metal Festival 2017...με ποιους;


db548

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό πιστεύω κι εγώ. Πλέον το metal θα είναι για το σπίτι και αν αυτό δεν είναι δείγμα τέλους τότε τι είναι;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 134
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όσο ακούω εγώ metal, και όσο κάθομαι και βγάζω metal riffακια το metal δν παρουσιάζει κανένα δείγμα τέλους.... Όσο για το metal σαν lifestyle και σαν μόδα μακάρι να παρακμάσει και να τελειώσει γιατί δεν του πάει η ποζεριά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά δεν έχει να προσφέρει τίποτα καινούριο. Από 1 σημείο και μετά απλά πάσχει από το σύνδρομο του δεινοσαυρισμού και της επανάληψης.

Τώρα αν αυτό δεν είναι ένδειξη τέλματος τι να πω! Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα :D :D

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που βρίσκεται το τέλμα για σένα όταν ΕΣΥ κάθε μέρα βγάζεις metal rifs και ψάχνεις μέταλ κομάτια και ακούς αυτά που άκουγες (εφόσον δεν είναι μόνο 10 δίσκοι να τους βαρεθείς) Τι να πω... Πάντως εγώ εδώ και κατι χρόνια ΣΠΑΝΙΟΤΑΤΑ βάζω στη συλλογή μου κάτι καινούργιο... Τη βρίσκω με τα παλια τι να κανω; :D :D 8) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεος αυτό λέω. Αν μια μουσική έχει να σου προσφέρει δίσκο της προκοπής εδώ και 10 χρόνια και μου λες ότι την βρίσκει με συγκροτήματα 20ετίας και βάλε και ότι σπάνια μπαίνει κάτι καινούριο στη συλλογή σου (όπως κι εμένα άλλωστε) που είναι η ζωντάνια της μουσικής αυτής;

Και το funk κάποτε μεσουρανούσε, τι σημαίνει αυτό ότι ακόμη ζει και βασιλεύει; Το ίδιο και άλλα είδη! Παρόλα αυτά υπάρχουν ακόμη άτομα που το γουστάρουν.

 

Έτσι και το metal κάποτε ήταν στα χαι του. Όχι τώρα όμως. Παρόλα αυτά υπάρχουν άτομα που ακούνε μεταλ. Δεν μου λέει τίποτα αυτό όμως. Έχει στερέψει από ιδέες. Δεν πάει άλλο. Έκανε τον κύκλο του πλέον παέι πέρασε όμως

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο υπάρχει underground θα υπάρχει κ metal (το οποίο δεν είναι μόδα όπως κ το ροκ στο σύνολο του).

 

Αυτό επανέρχεται συνεχώς :lol: Το metal είναι ΜΙΑ μουσική σκηνή. ΜΙΑ από τις πάρα πάρα πολλές. Ούτε καλύτερο ούτε χειρότερο. Όπως ΟΛΕΣ μα ΟΛΕΣ οι σκηνές. Με καλά και κακά groups, με μεγάλα ταλέντα και άσχετους, με cliche και trends όπως ΟΛΕΣ οι σκηνές. Κάποτε πούλαγε πολύ, τώρα πια όχι, έχουν μείνει λίγοι πιστοί. Τόσο απλά. Τώρα το να ανάγουμε μια σκηνή σε κάτι μεγαλύτερο από τις υπόλοιπες απλά επειδή τη γουστάρουμε περισσότερο από τις υπόλοιπες δε νομίζω ότι έχει κάτι να μας δώσει. Δε συμφωνείς; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δηλαδή ρε παίδες πιο είδος έχει να προσφέρει κάτι καινούργιο; Αν είναι έτσι να αρχήσουμε να ακούμε ελλήνικα (τρομάρα τους)που κάθε χρόνο όλο και κάποιο νέο ταλέντο χα χα θα έχει η σκήνη. Έγω προσωπικα χέστηκα αν θα υπάρχει κάποιος σε 10 χρονια και συμφωνω με τον Ritchie22. Σε δέκα χρόνια πάλι Painkiller θα βάζω σπίτι και θα ξεσηκώνω τους γείτονες

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δε διαφώνησε κανείς σε αυτό, ούτε είπαμε ότι δεν πρέπει να ακούς παλιά. Εγώ ακούω Beatles τώρα :lol: Απλά αυτό δε σημαίνει ότι η σκηνή είναι ακόμη παραγωγική, αυτό λέμε απλώς :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2017 το ποιο πιθανόν είναι τα live να γίνονται μέσα από το Internet.

 

O κάθε μουσικός θα κάνει login στη συναυλία από το σπίτι του χρησημοποιόντας το υπέρ πρόγραμμα pro tools live όπου και θα διαλέγει το stack, mics, monitors, effe όργανα κτλ της προτίμησης του...

 

Οι ακροατές θα παρακολουθούν τα συγκροτήματα από το υπερ Ηome cinema τους διαλέγοντας τις κάμερες της προτίμησης τους κτλ κτλ κτλ

 

:roll:

 

Ξεκολίστε από το Μέταλ, υπάρχει και η μουσική :lol: :lol: :lol: 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου