Προς το περιεχόμενο

Distortion pedal


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά.... θα ήθελα την βοηθεία σας όσων αφορά τον προσανατολισμό σχετικά με τα distrtion pedals...

Είμαι κάτοχος του vox bulldog για περίπου 1 χρόνο. Παρ όλο που έχει ωραίο british ήχο το περιορισμένο εύρος του (μονο british) με οδηγεί στην απόφαση να το δώσω.....Παίζω απο rock εως και metal και ίσως αυτό απότελει εμπόδιο στην εύρεση ενός pedal που να με καλύπτει! Πρόσφατα είδα τα engl pedals που μόλις κυκλοφόρησαν και τα retro,reaper με ενθουσίασαν....Θελώ την βοήθεια σας. Κάθε γνώμη και πρόταση δεκτή... Το χρηματικό ταβάνι μου είναι τα 140 είτε για καινούργιο είτε για μεταχειρισμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω καποιο τετοιο πεταλι,απλα εχω ακουσει τα καλυτερα για το blackstar ht-dual,το οποιο λενε οτι κινειται ανετα απο κραντσ μεχρι ακραιομεταλικους ηχους!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γνωρίζω το συγκεκρημένο της blackstar...έχω ενδοιασμούς όσων αφορά το κόστος συντήρησης...εννοώ την αλλαγή λάμπας.....είμαι ανοιχτός και σε solid state προτάσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις αγγελιες παιζει ενα Βarber dirty bomb distortion, που πιστευω θα σε καλυψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γνωρίζω το συγκεκρημένο της blackstar...έχω ενδοιασμούς όσων αφορά το κόστος συντήρησης...εννοώ την αλλαγή λάμπας.....είμαι ανοιχτός και σε solid state προτάσεις...

ειναι τοσο μεγαλο το διαστημα αλλαγης της λαμπας που δε νομιζω οτι ειναι αποτρεπτικος παραγοντας

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι τοσο μεγαλο το διαστημα αλλαγης της λαμπας που δε νομιζω οτι ειναι αποτρεπτικος παραγοντας

 

+1

 

Με 16V θα κάνεις χρόνια να την αλλάξεις και είναι πάρα πολύ καλή  επιλογή γι'αυτό που ζητάς.

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το proco rat καλυπτει τα παντα εκτος και αν θες συγχρονο hi gain μεταλ ηχο, βεβαια αν αντεχεις τον χαρακτηρα του πεταλιου.

. φτηνη και αξιοπιστη  λυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου